Druhá výhra za dva body v řadě

Plzeň - Junioři: HC Litvínov-HC Lasselsberger Plzeň 2:3 sn. Stejně jako včera, i dnes dokázali plzeňští mladíci otočit utkání ve svůj prospěch až po šedesáti odehraných minutách. Aby toho nebylo málo, duel opět rozhodl Kovář.

32.kolo , so 22.12.2007,
Zimní stadion Litvínov
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň
2:3sn
2:0, 0:1, 0:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 6. Stříteský (Maxa, Zima), 9. Andres (Přeučil, Mach) - 21. Vild (Benedikt), 43. Pitule (Roušal, Jeřábek), rozh. samostaný nájezd Kovář. Rozhodčí: Zubzanda - Berát, Merc. Vyloučení: 16:6. Využití: Bez využití. Diváci: 97. Střely na branku: 27:45. Průběh utkání: 0:0, 2:0, 2:3.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Zdeněk Rückl2722592,59

Komentář

Po včerejším velmi těžkém utkání s Českými Budějovicemi čekala na plzeňské juniory cesta do Litvínova. Než se však Modrobílí vzpamatovali, prohrávali 0:2. Nejprve v šesté minutě udeřil Stříteský, kterému asistoval Maxa. Do poloviny úvodní části se stihl prosadit ještě Andres a hosté byli na ručník. Jenže domácí nedokázali přidat třetí branku a když navíc hned po patnácti vteřinách druhé dvacetiminutovky vstřelil kontaktní branku Vild, rázem se karta obrátila. Po čtyřiceti odehraných minutách byl stav 2:1 pro domácí a dal se očekávat drtivý tlak Západočechů. A také že ano. Lasselsbergeru vyšel vstup do třetiny opět na výbornou a po 122 sekundách vyrovnal Pitule a začínalo se od nuly. Branka už však nepadla a hostující junioři si podruhé během dvou dní zahráli prodloužení. To ale nerozhodlo a vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější Keramici, Kovář si připsal vítěznou branku a přisoudil svému týmu druhý bod.