Plzeň se výhrou v Karlových Varech vyhoupla na čelo tabulky!

Plzeň - Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 3:5. Mladíci Lasselsbergeru vybojovali na ledě pátých Karlových Varů tři body a posunuli se před Zlín na čelo extraligové tabulky. Modrobílí měli zápas prakticky od osmé minuty pod kontrolou a soupeři víc než snížení na rozdíl jediné branky nedovolili. Dvěma přesnými zásahy se na úspěchu podílel Kovář.

37.kolo , pá 18.1.2008,
Zimní stadion Karlovy Vary
HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň
3:5
0:1, 1:2, 2:2
Branky a nahrávky: 8. Rutta (Zeman), 22. Kovář (Sýkora), 33. Vild (Jindra), 45. Kovář (Jeřábek), 47. Kubalík (Jindra) - 26. Sláma (Mareček), 46. Mareček (Schmidt), 51. Mareček.
HC Energie Karlovy Vary Panec, Hruška, Schmidt, Přindiš, Novák, Tomeček, Boguský, Tollinger, Zmeškal, Rohan, Šnajdr, Topinka, Záhora, Kuběna, Mareček, Sláma, Mistoler, Majer, Budínský, Kroupa, Rohan.
HC Škoda Plzeň Francouz, Rückl, Hucl, Šustr Zeman, Rutta, Špiler, Jeřábek, Jindra, Novák, Kocman, Sýkora, Šimek, Pitule, Trojan, Kovář, Benedikt, Vild, Kubalík, Stránský, Lev, Šimán.

Komentář

Utkání začalo svižně a tvrdě, ostatně jak je u soubojů mezi těmito dvěma týmy zvykem. A tím pádem byla i snaha přehrát soupeře daleko větší. Plzeň nastoupila sebejistě a předváděla arogantní hokej. Taktéž energetici se nechovali jako zakřiknutí začátečníci. Bylo co pozorovat. Stav byl dlouhou dobu nerozhodný a nebýt plzeňské přesilovky, asi by i ještě chvíli stav 0:0 platil. Ale Rutta v osmé minutě využil varského oslabení a skóroval. Šikovně najel před bránu a zpracování přihrávky od Zemana už nebylo problémem. Od této situace se později odvíjel celý zápas. Lasselsberger byl od tohoto okamžiku vždy o krůček napřed. Zbytek první části se energetici snažili zaměřit na vyrovnání, jenže nedařilo se, snaha ztroskotala vždy při zákrocích plzeňského gólmana.

Druhá třetina přinesla gól hned na samém začátku. Ovšem nikoliv vyrovnávací. Úspěšným střelcem byl opět Plzeňan, a to Kovář Posílil tak jistotu v kranflecích svého týmu. Jisté zaskočení šlo na týmu z Varů zpozorovat, ale mít trpělivost se vyplácí. Po pár pokusech se konečně i Varští trefili, když Tomáš Sláma dojel před bránu a odpálil kotouč do sítí. Plzeň tlačila na vedení od začátku a také vedla. Proto jí první soupeřova branka nijak nezaskočila, spíše naopak. Jako odpověď byla pojatá třetí trefa Lasselsbergeru od Vilda. Nic na plat, Plzni se dařilo lépe, Plzeňští byli všude a z každého zákroku něco vytěžili. Ale nelichotivého stavu se energetici nelekali, stále předváděli tvrdou hru, byť se jim nedařilo uchránit si bránu.

A tím pádem se ve 3. třetině nemuselo chodit daleko pro důkaz, že nelichotivý stav může být ještě nelichotivější. Rozdíl mezi počtem branek na jedné straně a na straně druhé se prohloubil o další střelu, Kovář zařídil svou druhou a týmovou čtvrtou branku, čímž asi definitivně upevnil vedení svého mužstva. Toho už měli energetici určitě dost a bylo potřeba nějak vyřešit situaci a když nevyhrát, tak alespoň se ctí. Nastala asi nejhokejovější část zápasu, protože oba týmy hrály ze všech sil a rozmezí mezi jednotlivými brankami bylo dost krátké. Ve 46. minutě přišla řada po chvíli také na Energii, když si Mareček poradil jak s obranou, tak s gólmanem. 2. gól Energie byl na světě, ale stále dva na soupeře chyběly a vypadalo to, že už chybět budou do konce a ne jen dva. Popáté a naposledy ujistil o vedení Plzně Kubalík. Energie se ale jen tak s porážkou nechtěla smířit a předváděla to hodně. Jako důkaz posloužila poslední střela zápasu Marečka, který z mezikruží jasně a zřetelně trefil branku. I přes velikou snahu karlovarského mužstva nakonec Lasselsberger zvítězil. Jestli právem či neprávem nelze říci, ale asi byla Energie trošičku méně důrazná, než Plzeň.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!