Plzeň dnes nebojovala jen proti spoupeři...

Plzeň - HC Lasselsberger Plzeň - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 sn. Favorit zápasu dnes svoji sílu neprokázal a ač dokázal odskočit na rozdíl dvou gólů, Ústí stihlo do konce zápasu vyrovnat. Hodně pomohl hostům i rozhodčí, který často přehlížel fauly na domácí borce, naopak hostům častokrát doslova daroval jednu dvojnásobnou přesilovku za druhou…

41.kolo , pá 1.2.2008, 13:30
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem
3:4sn
1:1, 0:0, 2:2
Branky a nahrávky: 14.Šimán (Kocman), 42. Kovář (Mrtinec), 43. Lev (Rutta) – 16. Regner (Salač), 51. Zukal (Musílek), 59. Novák (Hanzl), roz. nájezd Salač. Rozhodčí: Holub - Pešan, Holub. Vyloučení: 11:7, Navíc Sýkora (PLZ) 10 min. os. trest. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:4.
HC Škoda Plzeň Francouz – Rückl, Martinec, Hucl, Zeman, Rutta, Špiler, Kořínek - Jindra, Novák, Kocman - Sýkora, Pitule, Trojan - Kovář, Benedikt, Vild - Kubalík, Lev, Šimek - Šimán.
HC Slovan Ústí nad Labem Hiadlovský – Husa, Procházka, Mizera, Musílek, Šimon, Zukal, Brož – Osladil, Bacovský, Hanzl - Regner, Šrámek, Svitavský - Novák, Hadbavný, Salač - Vernek, Chládek.

Komentář

Zápas rozhodně nezačal dle očekávání. Mezi oběma týmy je rozdíl osmnácti příček, přesto Lvi dokázali se svým soupeřem držet krok a co více, místy byli na ledě lepším týmem. Skórem nedokázala pohnout ani první přesilovka zápasu, která patřila domácím, ani ta druhá, jenž byla v režii Ústí na Labem. Diváci si mohl zakřičet až ve 14. minutě, kdy vteřinu po návratu vyloučeného hostujícího hráče vstřelil úvodní branku zápasu Šimán – 1:0! Lasselsberger to nabudilo, ale další branku již přidat nedokázal, ba naopak. V šestnácté minutě dokázaly šelmy dostat Plzeň pod tlak, který vyústil střelou osamoceného Regnera z mezikruží přesně do levého horního růžku - 1:1! Do konce první dvacetiminutovky se již hokejová krása vytratila a jako ve většině odehrané třetiny nastal boj ve středním pásmu…

Úvod prostředního dějství se Západočechům také příliš nepovedl. Jen co se dostali do pěti kvůli trestu z minulé třetiny, nechali se v rychlém zhledu vyloučit Martinec se Špilerem a Lasselsberger se musel bránit ve třech. Domácí to zvládli dobře a většinu času odehráli borci v bílém za brankou Hidlovského. Hra se následně vyrovnala a otěže zápasu začali přejímat Plzeňští. Branka tomu všemu však stále chyběla. V přesilové hře si svěřenci trenéra Kampa sice vypracovali značné množství šancí, ale hostující brankář držel svůj tým nad vodou. V polovině zápasu se sám před ním zjevil Jindra, zamířil však až příliš nahoru. V patnácté minutě doplatili plzeňští opět na své fauly a šli do tří. Ústí mohlo hne několikrát jít do vedení, ale jeho hráči dvakrát netrefil prázdnou branku, stejně tak to byl ose střelami od modré. Lasselsberger se sice ubránil, ale v závěru třetiny se nechal ještě vyloučit Pitule a uvidíme, co nám nabídne poslední dějství.

Začátek poslední dvacetiminutovky však vyšel Plzni na jedničku. Možná i podtrženou. Nejprve se v oslabení, po zmatcích v hostující obraně prosadil Kovář – 2:1! A za dalších 58 vteřin nevýšil náskok svého týmu, podobně jako u předchozí branky, Lev – 3:1! Domácí hráče to uklidnilo a začali hrát pěkný a svižný hokej. Jenže za nedlouho poté ujel všem hostující Hanzl, ale po pěkné kličce netrefil branku. V polovině zápasu Plzeň doplatila na svoji nedisciplinovanost. V pořadí třetí dvojnásobné oslabení v zápase využil Zukal a zdramatizoval vývoj zápasu - 3:2! V 56. minutě vykázal rozhodčí na trestnou dva Plzeňské a doslova daroval soupeři možnost na vyrovnání. A Ústí opět trestalo. Křižnou přihrávku přes útočné pásmo využil Novák – 3:3!

Prodloužení vítěze zápasu neurčilo, ač oba týmy měly několik dobrých brankových příležitostí. Nakonec musel rozhodnout až Salač v nájezdech a přisoudil bonusový bod pro svůj tým - 3:4!


Ohlasy trenérů

Radek Kampf: "Špatně jsme vstoupili do zápasu, ale od druhé třetiny, kdy jsme klukům vyčinili, bylo vše v pořádku. Souepře dnes podržel vynikající brankář, který chytal i za slovenskou dvacítku. My jsme mohli rozhodout, ale Kubalík sá mpřed brankářem neudpěl. Je to škoda."

Aktuálně na webu

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!

Rozhovor Tomáš Vlasák

​Tomáš Vlasák o velkých změnách: Mám z nich dobrý pocit

Reprezentace U20

Reprezentační dvacítka se dvakrát popasuje se Slováky!