PLZ - CEB 9:4 - Pětigólová smršť v závěrečné třetině přinesla páté vítězství v řadě!

Plzeň - Krásný sen plzeňských hokejistů pokračuje! V 5. extraligovém kole zavítali na horký západočeský led hráči týmu HC Mountfield České Budějovice vedení koučem Ernestem Bokrošem. Dvě třetiny se hrál vyrovnaný zápas. Pak ale přišel modrobílý uragán, který rozmetal na kusy budějovické představy o bodovém zisku. Fanoušci plného stadionu volali po "desítce", ale na tu již Plzeňští nedosáhli. Nejlepším mužem domácích byl vyhlášen Michal Důras, který hned dvakrát rozesmutnil českobudějovického brankáře Jakuba Kováře. Stejný počet puků poslal do jihočeské sítě i Tomáš Vlasák, čtyři kanadské body si připsal Peter Fabuš, který parádní představení domácích zakončil výstavní dělovkou!

HC Škoda Plzeň - Banes Motor České Budějovice

9:4
2:2, 2:2, 5:0

Branky a nahrávky: 3. Vlasák z tr. střílení, 11. Matějovský (Důras), 35. Důras (Pácal), 39. Fabuš (Dresler), 44. Důras (Hudec, Čakajík), 45. Benák (Fabuš), 49. Čakajík (Důras, Matějovský), 50. Vlasák (Straka, Fabuš), 60. Fabuš (Kracík, Šindel) – 7. Huml (Duda, Kůrka), 16. Huml (Sičák, Toman), 32. Gulaš (Frolo, Kuchejda), 40. Kůrka (Toman, Duda). Rozhodčí:Hodek – Bejček, Pouzar . Vyloučení: 8:6, navíc Huml (Č. Budějovic) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8 245. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 2:3, 4:3, 4:4, 9:4.

Málek - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Zápotočný, Pácal, L. Martinec - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš – Kubica

Banes Motor České Budějovice

Kovář - Frolo, Toman, L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Vydarený - M. Hudec, Huml, Veselý - Kůrka, Šimánek, Sailer - Duda, Vak, Gulaš - L. Květoň, Mertl, Hřebejk - Kuchejda

Daniel Zápotočný 0 0 0 0 0

Vojtěch Honzík - Utkání začalo velmi svižně. Již po sedmdesáti vteřinách hry obkroužil branku Kracík a vyslal bekhendovou střelu po ledě, Kovář byl na místě. Ve třetí minutě Vlasák přiťukl na polovině hřiště Strakovi, který byl tak dlouho v samostatném nájezdu hákován, až sudí zkřížil ruce nad hlavu. Exekuce se ujal šikula Tomáš Vlasák, který dlouho míchal pukem Kovářovi před maskou, až prudkou a nečekanou střelou rozvlnil síť, všichni už čekali kličku - 1:0! Poté se hra uklidnila, až z ničeho nic táhlou střelu metr za modrou usměrnil k tyči Huml – 1:1! Hosté začali být aktivnější a po chybě Kubalíka v útočném pásmu se řítil Hřebejk se spoluhráčem na jediného Plzeňáka. Hřebejk si vybruslil mezi kruhy a vypálil, střelu pod horní tyčku ale Málek dobrým zákrokem vykryl. Následně se tři hráči Mountfieldu hnali na dva hráče Lasselsbergeru, ale vyrobili chybku a kupředu se dral Důras. Obkroužil branku a tísněn nezakončil důrazně, na druhé tyči však číhal Radek Matějovský, který už věděl, co s odraženým pukem- 2:1! Ve třinácté minutě to dvakrát zkoušel domácí Dvořák, nejprve obkroužil branku a pokusil se překonat Kováře bekhendem, následně vyslal dělovku od modré. Ani jeden pokus se neujal. Po pár minutách hry dostali hosté možnost první přesilové hry v zápase, ale dlouho se jim nedařilo. Až v jejím závěru vypálil od modré Sičák a Huml krásně tečoval mimo dosah Málka - 2:2! Na sklonku první dvacetiminutovky hrála přesilovou hru i Plzeň, ale nevedla si vůbec dobře a jedinou šancí byla rána Šindela pár kroků za modrou…

V úvodu prostřední části byl Lasselsberger opět oslaben, ale paradoxně největší šanci měli modrobílí. Benák obral na půlce o puk soupeře, najel si na pravý kruh a hledal před brankou Vampolu, obránci Budějovic si ale puk sami srazili na tyčku. Početní výhody se brzy dočkali i Západočeši, ale přehnali to s aktivitou a brzy se síly na ledě srovnaly pro mnoho hráčů na ledě. Ještě předtím stihl Kracík převzít příhru na modré a řítil se na Kováře z pravé strany, ale střelou mezi betony neuspěl. V polovině zápasu byl vyloučen za vysokou hru Kracík, ale tlak hostů přišel paradoxně až po jeho návratu na led. A vyústil další tečí střely od modré, která skončila za zády Málka. Svojí šikovnost prezentoval Gulaš – 2:3! Následoval enormní tlak hostí, brankou ale neskončil. Pak se z ničeho nic dostal k puku mezi kruhy Michal Důras, obtočil se kolem obránce a vystřelil, Kovář skvěle vyrazil. Nejlepší plzeňský střelec loňské sezóny si však pro puk dojel, protáhl se před branku a bekhendem vyrovnal - 3:3! A v Plzni bylo ještě veseleji. Dresler po zakázaném uvolnění hostí pálil po buly od modré, Kovář jen vyrazil. Touš uzmul Peter Fabuš, obkroužil klec a zavěsil, hostující brankář se nestihl přemístit - 4:3! Půl minutky před druhou sirénou ale bylo opět srovnáno. Na výlet se do domácí obrany vydal Kůrka a dal závěrečné části velký náboj - 4:4!

Do poslední třetiny vstoupili aktivněji hosté a vynutili si i první faul. Ještě v ponechané výhodě se sám před Málkem zjevil Vak, ale byl příliš blízko a nezakončil přesně. Početní výhoda Mountfiledu ale měla jepičí život, protože po půl minutě hráli hosté v šesti. Hra ve čtyřech více svědčila Plzni, když po krásné kombinaci napříč útočným pásmem, se po ose Čakajík-Hudec dostal puk k neobsazeném Michalovi Důrasovi, který počkal, až gólman dopadne na zem a poté zavěsil pod víko - 5:4! A mohlo být ještě veseleji. Po chvilce ujížděl Straka se spoluhráčem na jediného obránce, ale střela mezi betony v podání navrátilce z NHL se neujala. Straka byl však faulován a Mountfield se bránil jen ve třech. Dlouhé obléhání branky ukončil střelou, při které zlomil hůl, Václav Benák a domácí poprvé v zápase vedli více než o gól - 6:4! Před první přestávkou na čištění ledu ještě útočil na hattrick Důras, ale z pravého kruhu táhlou střelou jen provětral lapačku Kováře. Chuť si spravil po pár minutách hry, když vyslal do sóla Martina Čakajíka, který střelou z mezikruří přidal další zásah - 7:4! Před polovinou poslední dvacetiminutovky byli hosté na ručník. Pokrásné akci Fabuše a Straky doklepával puk do prázdné branky Vlasák – 8:4! České Budějovice mohla probrat přesilová hra 4 na 3, ale v největší šanci se Veselý ani nadvakrát v brankovišti neprosadil. A neujala se ani jeho teč o chvilku později. Vytoužené desítky se diváci nedočkali, devítka však padla. 41 vteřin před koncem zápasu dostal v přesilové hře moře místa na pravém kruhu Peter Fabuš, nastavil dělostřelecké náčiní a nechytatelně do pravého rohu zavěsil - 9:4! Plzeň tak i po pěti zápasech neztratila ani bod, ale nyní jí čeká velká zkouška. Troj zápas na venkovních kluzištích. Ve Vítkovicích, Litvínově a na Slavii…