PLZ - TRI 7:3 - Pět branek za 488 vteřin roztavilo Oceláře!

Plzeň - Naposledy v úvodní čtvrtině hokejové 02 extraligy se hokejisté plzeňského Lasselsbergeru představili před domácím obecenstvem. Modrobílí své fanoušky dlouho napínali, nakonec však třinecké Oceláře rozdrtili mocným pětibrankovým úderem v druhé polovině prostřední části. Střelecká chuť Západočechů se nakonec zastavila na číslici sedm, hattrickem se blýskl slovenský kanonýr Peter Fabuš.

HC Škoda Plzeň - HC Oceláři Třinec

7:3
0:1, 6:0, 1:2

Branky a nahrávky: 25. Straka (Vlasák, Benák), 32. Fabuš (Matějovský), 34. Vlasák (Straka, Hudec), 35. Vampola (Benák), 38. Fabuš (Kracík), 40. Fabuš (Straka, Kracík), 50. Důras (Kracík, Smrek) - 13. Hampl (Pavelek), 49. Polák (Kanko), 54. Květoň (Výtisk, Peterek). Rozhodčí: Šír – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:11, navíc Matějovský (PLZ) 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 5 845. Průběh utkání: 0:1, 6:1, 6:2, 7:2, 7:3.

Málek - Benák, Smrek, Čakajík, S. Hudec, Dresler, Pácal, Cartelli, Redlihs - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Vampola, Kracík - Dvořák, Kubalík, Matějovský - Jan Kovář, Laš

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Andersons, Sekeráš, Lojek, Malec, Vosátko, Výtisk, Rangl, Nikolov - V. Polák, D. Moravec, Kováčik - D. Květoň, Peterek, Martynek - Kanko, Polanský, Melichárek - Hašek, Hampl, Pavelek

Tomáš Vlasák 1 1 2 2 0

Vody netradičně pondělního utkání mohla rozčeřit třinecká přesilovka v 5.minutě. Jenže místo změny do té doby ospalého tempa přišel i faul hostí a hra čtyři na čtyři. V té si velkou šanci vypracoval Vlasák, když Vojtka v brance zastupoval Výtisk, ale gólu se diváci nedočkali. V polovině třetiny ohrozil Málka třinecký Kanko, kterého ve středním pásmu přesně našel Moravec. Trefil plzeňského gólmana ale jen do masky. Ve 12.minutě se plzeňskému prvnímu útkou podařilo sevřít třineckou pětici v jejím obranném pásmu. Na Vojtka bych však vyslán jen jediný projektil, který se neúspěšně pokoušel tečovat Vlasák. Na to zkusil navázat druhý útok, ale neujala se ani Čakajíkova střela od modré. Jenže pak udeřilo na druhé straně. V čase 12:28 v ponechané výhodě dostal Třinec, když Zbyněk Hampl tečoval těsně před Málkem Pavelkovu střelu - 0:1. V 15.minutě mohl navýšit vedení Pavelek, ale tentokrát nemířil přesně. O chvilku později, už v plzeňské přesilovce, to dvakrát zkoušel Fabuš. Napoprvé vytáhl Vojtek hezký a navíc i účinný zákrok betonem a i druhou ránu domácího útočníka úspěšně vyrazil. Přesilová hra tedy zůstala nevyužita. V poslední půl minutě zkoušel vyrovnat Kracík, ovšem nemířil přesně.

Do 2.třetiny nastoupila Plzeň s trochu pozměněnými útoky. Ve 23.minutě dostala Plzeň po faulu na Straku možnost přesilovky 5na3. Jenže místo očekávané kanonády směrem na třineckou branku diváci spíše viděli kombinace elitního plzeňského útoku. Když už v klasické přesilové hře podle modrobílých útočníků puk za Vojtkem skončil, rozhodčí po dlouhé konzultaci s kolegou u videa gól neuznal pro posunutou branku. Třinecký gólman dostal dvě minuty a pokračovala dvojnásobná početní převaha. Těsně po jejím konci a po drobné potyčce Matějovského s Výtiskem v čase 24:32 vyrovnal střelou z první z levého kruhu Martin Straka – 1:1.

Ve 27.minutě Třinec přečíslil Plzeňskou obranu, Moravec pálil, Málek však sklapl betony včas. Ve 30.minutě mohl Plzeň dostat do vedení Dvořák, ovšem ležící nedokázal puk umístit do odkryté Vojtkovi branky. Ve 32.minutě to ovšem dokázal Peter Fabuš. Na útočné modré převzal puk vyhozený Matějovským, oklamal Vojtka a překvapenému třineckému brankáři prošel puk mezi nohama - 2:1. Ve 34.minutě po Vlasákově krasojízdě polovinou hřiště přišel třetí plzeňský gól, který musel posvětit až videorozhodčí. Tomáši Vlasákovi byl nakonec gól uznán a Plzeň se mohla radovat z vedení 3:1. Další hezká gólová akce přišla o minutu později. Tentokrát se na výlet vydal Petr Vampola a nedal Vojtkovi nejmenší šanci - 4:1. Ve 38.minutě se k samostatnému úniku rozjel Peter Fabuš a střelou švihem překonal třineckého brankáře - 5:1. Neuběhly ani dvě minuty, v čase 39:23 si Peter Fabuš zužitkováním Strakovy přihrávky k tyčce vystřelil hattrick - 6:1.

V oslabení ve 43.minutě ujel Důras, dvojice třineckých beků ho jen marně stíhala. Zakončení se ale plzeňskému útočníkovi nepovedlo, gól v oslabení se tedy nekonal. Ve 45.to při hře 4na4 to na Málka z úhlu zkoušel Sekeráš, plzeňský gólman v klidu máchl lapačkou a puk zkrotil. V další třinecké přesilovce už gól přišel. Na začátku 49.minuty z dorážky trefil Vojtěch Polák – 6:2. Jenže po třineckém snížení přišel plzeňský tlak. A tak v čase 49:54 přebral Michal Důras Kracíkovu přihrávku, vypálil a jeho projektil prošel až za záda třineckého brankáře – 7:2. V 54.minutě přišla další gólová akce. Tentokrát ovšem na třinecké straně. David Květoň trefil přesně horní růžek Málkovy branky - 7:3. V 58.minutě mohl ohrozit Málka Nikolov, když mu omylem namazal jeden z plzeňských hráčů. Málek však nakonec vůbec zasahovat nemusel. V poslední minutě utkání dostal Lasselsberger ještě možnost přesilové hry a na posledních 15 vteřin dokonce dvojnásobné. Jenže plzeňští už se do útok nijak netlačili, a tak se skóre už neměnilo. Plzeň zvítězila v poměru 7:3, stále drží domácí neporanitelnost a připsala si další tři body do extraligové tabulky.