CEB - PLZ 6:1 - Šest inkasovaných gólů na ledě předposledního a propad tabulkou

České Budějovice / Plzeň - Hodně smutní odjíždějí hráči Lasselsbergeru Plzeň z jihu Čech. Ačkoliv dorazili do Budějovic s velkými ambicemi a touhou získat tři body, odjíždějí s prázdnou. Zápas byl prakticky rozhodnutý hned v první třetině, po třech rychle inkasovaných gólech přenechal Roman Málek místo Pavlu Francouzovi. Na hráčích Plzně sice byla vidět snaha, ale góly stříleli domácí. Čestný úspěch modrobílých vystřelil Roman Tomas, když sedm minut před koncem korigoval šestibrankový náskok soupeře. Plzeň se tak po dnešním velmi nepovedeném výkonu propadla již na deváté místo extraligové tabulky...

44.kolo , pá 23.1.2009
Madeta Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň
6:1
4:0, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Melichárek), 7. Gulaš (Melichárek, Vydarený), 8. Ptáček (Vak), 8. Kůrka (Gřegořek), 33. Vydarený (Duda), 53. Ptáček (Hudec, Šimánek) - 53. Tomas (Cartelli). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 8:8, navíc Duda (CEB) 10 minut.
Madeta Motor České Budějovice Jakub Kovář - Mucha, Gřegořek, Ptáček, Vydarený, Toman, Sičák, od 37. navíc Poživil, Posmyk - Kůrka, Huml, Veselý - Gulaš, Duda, Melichárek - M. Hudec, Vak, Mertl - Kuchejda, Šimánek, Hřebejk.
HC Škoda Plzeň Málek (8. Francouz) - Benák, Dresler, Redlihs, S. Hudec, Cartelli, Pácal, Jeřábek - Adamský, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Matějovský - Kubica, Dvořák, Jan Kovář - Lev, Kubalík, Ludvík.

Komentář

Pro oba týmy měl zápas příchuť důležitosti. Jihočeši potřebují sbírat body, ať v konečném důsledku budou bojovat o cokoli, Plzeňským se bodový polštář z první půlky sezóny ztenčil natolik, že i teď se musí koukat pod sebe. Lépe začali oni, ovšem pak se jim osud první třetiny doslova začal hroutit. Ve 4. minutě se poprvé prosadil Milan Gulaš, když si nejdůrazněji počínal před brankovištěm a v podstatě to samé zopakoval o tři minuty později - 2:0. To však nebylo všechno.

O minutu později hráli Jihočeši přesilovou hru. Rychleji jí snad ani využít nešlo. Vakem vyhrané buly zúročil ve třetí gól přesnou ranou od modré František Ptáček - 3:0. To už bylo na Romana Málka příliš. Nechal se vystřídat Pavlem Francouzem, ovšem ani jeho konto nezůstalo dlouho čisté. O 35 vteřin později ho překonal po samostatné akci Tomáš Kůrka 4:0.

V tu chvíli se budějovický brankostroj zastavil. Obě mužstva jakoby se po překvapivém úvodu potřebovala najít, hosté si k tomu navíc vzali time-out. Do druhé třetiny podle očekávání vstoupili dravěji hostující Plzeňané. K brance Jihočechů se dvakrát dostal Matějovský, ovšem Kovář ho vychytal.

A tak se radovali opět domácí. První trvalejší tlak, který si Jihočeši v útočném pásmu dokázali vynutit, dokázali také proměnit. Po závaru před brankou se ke střele dostal Duda, ale jeho pokus dokázal Francouz ještě vyrazit. Bohužel pro něj tak nešťatsně, že se dostal k Vydarenému a ten ho z hranice kruhů napálil zpět do branky - 5:0.

Třetí třetina se nesla hlavně ve znaku vyloučení na obou stranách, nadějných střel, ale také solidních zákroků obou brankářů. Tedy až do její poloviny. V 52. minutě dostali domácí možnost další přesilové hry a nepohrdli jí. Znovu to byl bek Ptáček, který dostal nahrávku na modrou čáru a tvrdou ranou nekompromisně zavěsil - 6:0. Šestá branka jen dokumentovala pohodu s jakou domácí hráli a třísknutí hokejkou o led hráčem v modrém frustraci, kterou připravil zápas plzeňským hokejistům.

Ti se však přeci jen čestného úspěchu dočkali, když v přesilové hře Cartelli pálil od modré, Kovář puk vyrazil k Tomasovi a nikým nehlídaný útočník ho poslal do odkryté branky - 6:1. Ovšem to už nic nezměnilo na konečném bodovém zisku domácích. Jen možná na tom, že Tomas byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání ze strany hostí. za domácí to byl Kovář.


Aktuálně na webu

Indiáni na HokejkaTV pro permanentkáře zdarma

AKTUALIZOVÁNO: Indiáni na HokejkaTV pro permanentkáře zdarma

Informace o pátečním duelu s Mladou Boleslaví

Omezená kapacita na utkání s Mladou Boleslaví. Vše potřebné info zde

JUN: PLZ - SLA 2:3

Junioři dvakrát vedli, avšak nakonec zápas ztratili

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
BK Mladá Boleslav