Plzeň deklasovala Třebíč v poslední třetině

Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Horácká Slávia Třebíč 6:0. Domácí se sice v 10. minutě ujali vedení, poté ale marně bušili do dobře organizované obrany Třebíče. Hosté hrozili z brejkových situací a za první dvě třetiny měli určitě víc šancí než Plzeňáci, kteří ale díky výbornému Francouzovi pořád drželi jednobrankové vedení. Zlom nastal ve 3. třetině, kdy domácí během osmi minut vstřelili pět gólů a rozhodli utkání. Dvakrát se trefili Jeřábek a Straka.

HC Škoda Plzeň - SK Horácká Slavia Třebíč

6:0
1:0, 0:0, 5:0

Branky a nahrávky: 10. Pitule (Roušal, Zeman), 44. Šustr (Jonák), 46. Jeřábek (Sullmann, Lev), 49. Jeřábek (Hošťálek, Lev), 51. Straka (Sullmann), 52. Straka (Lev, Jeřábek). Rozhodčí: Zubzanda – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 37:20.

Francouz - Ruprecht, Hucl, Lev, Růžička, Sullmann, Zeman - Lev, Straka, Hošťálek - Trojan, Pitule, Roušal - Herm, Jonák, Polívka - Baxa, Šimek, Špiler

SK Horácká Slavia Třebíč

Telecký (od 52. Mikulka) - Mečiar, Čtveráček, Dvořák, Jaroš, Mlejnek, Švaříček, Kadela - Vondráček, Křenek, Vítek, Krutiš, Němec, Dočekal, Vyhnálek, Sochor, Klíma, Burda, Jordan

Petr Zeman 0 1 1 1 0

Utkání začalo oboustranně opatrným hokejem. Do první větší šance se dostali až v 5. minutě hostující Gasper s Dočekalem, kteří proti sobě měli jediného obránce. Gasper se rozhodl pro střelu, která ale minula Francouzovu branku. Plzeňští poprvé zahrozili až v polovině úvodní třetiny a hned z toho byl gól. Telecký nezkrotil pod betony střelu Roušala, k puku se dostal Pitule a forhendovou kličkou poslal domácí do vedení. 9:52 – 1:0. Hosté mohli srovnat ve 12. minutě. Z dobré pozice střílel Krutiš, ale Francouz jeho střelu vyrazil lapačkou. Po následném buly zamířil pouze do tyčky Vondráček. Víc zajímavých situací již v první třetině k vidění nebylo.

Také ve druhé části pokračoval hokej s minimem šancí. Od 24. minuty hráli domácí přesilovku. Rozehráli několik slibných kombinací, ale k finální přihrávce a střele ani jednu nedotáhli. Plzeň se snažila pojistit si vedení, ale v koncovce se domácím nedařilo. Naopak hosté vyráželi do nebezpečných protiútoků. Ty ale končili na výborně chytajícím Francouzovi. Závěr třetiny dohrávali hosté oslabeni o vyloučeného Mečiara, ale Plzeň se i nadále v útočné fázi trápila. A tak v druhé třetině nebyl k vidění ani jediný gól a v podstatě ani žádné vážné ohrožení branky na jedné či druhé straně.

Závěrečnou třetinu začali domácí dohrávanou přesilovkou avšak žádný tlak si nevytvořili. Od 43. minuty hráli v početní výhodě pro změnu hosté. Místo kýženého vyrovnání ale přišla protiakce Plzeňských. Z pravého kruhu vystřelil Jonák a Šustr usměrnil jeho střelu mezi Teleckého betony. 43:45 – 2:0. Gól při vlastní přesilovce hosty zlomil a domácí nekompromisně jejich chyby trestali. Hned po necelých dvou minutách přidal další gól z pravého kruhu Jeřábek. 45:35 – 3:0. Domácím se najednou začalo vše dařit. Jejich tlak umocnilo ještě vyloučení Křenka. V přesilovce se trefil střelou zápěstím od modré opět Jeřábek. 48:13 – 4:0. Poté předvedl krásnou sólovou akci Straka, který vybojoval ve středním pásmu puk, oklamal všechny protihráče a na závěr bekhendovou kličkou a ukázkovým zakončením překonal i třebíčského gólmana. 50:32 – 5:0. A tím ještě zlý sen pro hosty neskončil. Od modré vystřelil Jeřábek a Straka jeho střelu tečoval mimo dosah Teleckého. 51:04 – 6:0. Po tomto gólu nastoupil do třebíčské branky Mikulka. Toho již sice domácí nepřekonali, vedení 6:0 si ale bez větších problémů udrželi až do konce.