Junioři prohráli na ledě Opavy

O osudu utkání se rozhodlo již v první třetině. Slezan se dostal do vedení v 5. minutě zásluhou Mlýnka. V rozmezí mezi 11. a 14. minutou padly hned tři branky. Za domácí se prosadili Žídek s Džemlou a za Lasselsberger se trefil Jakub Lev. Druhá třetina byla již o poznání vyrovnanější. Na obou stranách padlo po jedné brance. Poslední třetinu začalu v náporu Plzenšťí, ale nepodařilo se jim najít recept na opavského brankáře Trenčana. Definitivní podobu tak dal tomuto zápasu znovu opavský hráč - Koschatský. Šanci na nápravu budou mít naši junioři již zítra na ledě Šumperka.

HC Slezan Opava - HC Škoda Plzeň

5:2
3:1, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Mlýnek (Planovský, Herman), 11. Žídek (Herman), 13. Džemla (Vítek), 32. Dohnal (Čavrk), 50. Koschatský - 14. Lev (Hošťálek), 40. Lev . Vyloučení: 8:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150.

HC Slezan Opava

Trenčan - Žídek, Kysela, Vitasek, Gulda, Planovský, Dumbrovský, Martínek, Dohnal, Blaga - Veselý, Čavrk, Herman, Vitek, Koschatský, Vlašánek, Baďura, Mach, Božilov, Džemla, Mlýnek.

Mazanec (13. Francouz) - Růžička, Blumentrit, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Hucl, Polívka, Petruška, Herm, Culek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Sýkora, Roušal, Špiler, Jonák, Lev.

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Domácí vlétli do zápasu mnohem lépe než hosté z Plzně. První slibnou příležitost si však dokázal vytvořit Lasselsberger, když nebezpečně pálil od modré Růžička. Slezan přidával na obrátkách a odměnou mu byla první branka. V 5. minutě se po skvělé spolupráci Planovského s Hermanem prosadil Michal Mlýnek. Opavští i nadále diktovali tempo. Po několika neproměněných šancí přišla i druhá branka. V polovině první třetiny mířil přesně Žídek. Na 3:0 zvyšoval Džemla. Na tuto situaci zareagovali hosté výměnou gólmanů. Mazance vystřídal jeho kolega Francouz. Neuběhlo však ani 30 vteřin a hosté zkorigovali skóre. Střelu Hošťálka dorazil za záda Trenčana Jakub Lev. Poté se tempo zápasu zpomalilo. Šancí ubylo, proto se šlo do kabin za stavu 3:1 pro domácí celek.

Úvod prostřední části měla lepší Plzeň. Hosté měli možnost i přesilovky 5 na 3, ale ta se jim vůbec nepovedla. Znovu se tak potvrdilo pravidlo ,,nedáš, dostaneš”. Ve 32. minutě ještě Vlašánek neproměnil svůj samostatný únik, ale hned za 20 sekund hosté počtvrté kapitulovali. Vyhrané buly Čavrka napálil Dohnal přímo do růžku Francouzovy svatyně. Hostující brankář byl i nadále v permanenci. Několikrát předvedl skvělé zákroky. Ať již proti střele Mlýnka nebo Veselého. Zastoupila ho také branková konstrukce, když Vitásek od modré napálil pouze tyč. Jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny se podařilo plzeňským snížit znovu na rozdíl dvou branek. Lev nedal po skvělé individuální akci Trenčanovi žádnou šanci.

Třetí část začala vyrovnanou hrou z obou stran. Oba brankáři předvedli několik důležitých zákroků. Zejména Trenčan se musel činit. Krásný hokejový okamžik nastal v 50. minutě tohoto střetnutí. Koschatský po skvělé stahovačce, kdy se zbavil jednoho z hostující beků, prostřelil i Francouze. Domácí si již zbytek zápasu s přehledem pohlídali, proto se mohli radovat ze zisků tří bodů.