Junioři drží druhé místo!

Plzeň - Junioři: Salith Šumperk - HC Lasselsberger Plzeň 2:4. Po včerejším nezdaru v Opavě dnes plzeňští mladíci vyloupili Šumperk. Již v páté minuté vedli o tři branky, houževnatí Draci ale v rozmezí čtyřiceti dekund v minuté třinácté snížili na rozdíl jediného gólu a velké drama nakonec trvalo až do samotného konce zápasu. Modrobílí se tak stále drží za vedoucími Vítkovicemi v extraligové tabulce.

20.kolo , so 15.11.2008
Šumperk - Plzeň
Branky a nahrávky: 13. Žalčík (Zacpálek, Hlavsa), 13. Malý (Přikryl, Žalčík) - 1. Petruška (Baxa), 5. Jonák (Polívka), 6. Baxa (Pitule, Petruška), 40. Jonák (Jeřábek, Sullmann). Rozhodčí: Přikryl - J. Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:7, navíc Novotný (SUM) TH nadměrná tvrdost, Špiler (PLZ) 5 minut + OK vražení. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 150. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.
Šumperk Peksa - Cink, Dokoupil, Fryč, Havlík, Hlavsa, Kupčus, Malý, Měrka, Novotný, Peška, Přikryl, Skoumal, Svoboda, Zacpálek, Šoustal, Žalčík.
Plzeň Francouz - Baxa, Blumentrit, Culek, Herm, Hošťálek, Hucl, Jeřábek, Jonák, Lev, Petruška, Pitule, Polívka, Roušal, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Sýkora, Trojan, Zeman, Špiler.

Komentář

Šumperk přivítal na svém ledě favorita z Plzně a nutno dodat, že bylo na co koukat. Hosté vlétli do zápasu bez sebemenšího ostychu a v šesté minutě vedli již 3:0. Hned v úvodu se prosadil Petruška, který zužitkoval Baxovu přihrávku. Po chvilce oddechu zasadili hosté Drakům další dva údery na pomezí 5. a 6. minuty utkání. Nejprve Polívka namazal Jonákovi, o chvilku později si po roli nahrávače otestoval svoje střelecké schopnosti Baxa. Plzeň rázem vedla 3:0 a nikdo snad nečekal, že by se mohlo dít nějaké drama. Ale stalo se.

Během pro hosty nešťastné 13. minuty se prosadili Žálčík s Malým a Šumperk byl rázem zpět ve hře o body. Definitivní ztráta naději ale přišla v závěru druhé třetiny, kdy po kombinaci Sullmanna s Jeřábkem skóroval podruhé v utkání Jonák. Draci se chtěli ještě vrátit zpět do hry, ale to už se jim nepodařilo. 20. kolo juniorské extraligy tedy přineslo body Plzni, Draci naopak prodloužili svou neúspěšnou sérii.

Leuze Engineering

Společnost Leuze Engineering podporuje indiány i v nadcházející sezóně

Rozhovor Ladislav Čihák

S průběhem suché přípravy jsem spokojený, říká hlavní trenér Ladislav Čihák