Junioři nestačili na Slavii, prohráli 4:5

Plzeň - Junioři: HC Lasselsberger Plzeň - HC Slavia Praha 4:5. Extraliga juniorů nezná chvíli oddechu. Netradičně v úterý, 16. prosince, se plzeňský Lasselsberger představil na domácím ledě proti Slavii. I když modrobílí po dvou třetinách vedli 3:2, nezvládli třetí třetinu, ve které dostali tři góly a z vítězství se radovala Slavia, která si z Plzně odváží tři body a výhru 5:4.

25.kolo , út 16.12.2008, 17:00
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha
4:5
2:1,1:1,1:3
Branky a nahrávky: 3. Petruška (Doležal), 10. Pitule (Baxa, Roušal), 35. Jeřábek (Pitule, Culek), 50. Jonák (Růžička, Hošťálek) - 16. Haffenrichter, 26. Kachlík (Vrdlovec, Barák), 42. Vrdlovec (Kaclík, Česnek), 44. Vrdlovec (Haffenrichter), 55. Poletín (Doležal, Krejčí). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Bertík. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 185. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 2:0,2:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Baxa, Culek, Doležal, Herm, Hošťálek, Hucl, Jeřábek, Jonák, Kovář, Lev, Petruška, Pitule, Polívka, Roušal, Ruprecht, Růžička, Sýkora, Zeman, Šimek, Špiler
HC Slavia Praha Krch - Barák, Blažek, Doležal, Česnek, Haffenrichter, Hertl, Horváth, Humpolíček, Kachlk, Koubek, Krejčí, Mavrojanidis, Poletín, Suchánek, Vrdlovec, Šíma

Komentář

Netradičně v úterý se plzeňští junioři představili na svém kluzišti tradičnímu soupeři - pražské Slavii. Už ve třetí minutě dostal přihrávku od Doležala Petruška a rozvlnil síť slavistického gólmana Krcha. Plzeň vedla 1:0. V desáté minutě už to bylo o góly dva. Tomáš Pitule poslal puk do branky podruhé. -2:0- . Do první přestávky stačil snížit Haffenrichter, v čase 15:21 překonal Marka Mazance.

Ve druhé třetině diváci viděli po jednom gólu na každé straně. Nejprve se podařilo slavistickým juniorům vyrovnat. V šestadvacáté minutě rozveselil hostující střídačku Kachlík. Plzeň přesto nepolevila v minutě pětatřicáté znovu strhla vítězství na svojí stranu gólem Jakuba Jeřábka. -3:2-.

Do třetí třetiny vstoupili Plzeňští s jednogólovým náskokem, který se jim ovšem nepodařilo udržet. Už po necelých dvou minutách snížil Vrdlovec, po dalších dvou minutách přidal tentýž hráč čtvrtý gól svého týmu a rázem byl dokonalý obrat. Mírně zaskočená Pleň se přesto dokázala oklepat a v polovině třetí třetiny opět vyrovnala pomyslné misky na vahách. Gól Jonáka znamenal srovnání na 4:4. Poslední slovo ovšem měli hráči Slavie. Rozhodující gól vstřelil Poletín a zajistil Slavii cenné vítězství z plzeňského ledu.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!