Junioři nestačili na Karlovy Vary

Karlovy Vary - Junioři: HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 4:1. Modrobílá junioři v tomto střetnutí jasně podlehli Karlovým Varům, když po celý zápas za delší konec tahali právě domácí. Až na kratinký čas, kdy bylo vyrovnáno, vedla Energie, a připisuje si tak zasloužené tři body do tabulky. Za Plzeňské se trefil jen Jakub Lev.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

4:1
2:1, 0:0, 2:0

Branky a nahrávky:. Rohan Tomáš (Švec), 12. Lev (Zeman), 20. Mareček (Tollinger), 41. Frk (Schmidt), 54. Tollinger (Kverka). Rozhodčí: Vilt - Rozlílek, Sichrovský. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 79. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HC Energie Karlovy Vary

Hruška, Habal, Schmidt, Ryžuk, Přindiš, Tomeček, Tollinger, Frk, Záhora M., Záhora D., Vaněk, Kverka, Vachovec, Sýkora, Švec, Topinka, Hudák, Rohan M., Rohan T., Mareček.

Francouz, Mazanec, Růžička, Blumentrit, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Polívka, Petruška, Sýkora, Šimek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev.

Petr Zeman 0 1 1 -2 2

Západočeské derby na juniorské úrovni se rozjíždělo nemastně a neslaně. Týmy se pozvolna uťukávaly a zkoušely navzájem své reakce. Jako první selhal plzeňský brankář, když svou opožděnou reakcí neobstál před střelou Tomáše Rohana. Energie tedy šla do vedení, kde vydržela přes deset minut. Pak se po pár zkušebních střelách prosadili Plzeňští. Lev vyrovnal a od této chvíle začala hra být zajímavější. Energetici se snažili více prosazovat a to se jim dařilo. Už to vypadalo, že první třetina skončí nerozhodně. Ovšem 22 sekund před koncem dokázal "vyrobit" gól Mareček, což bylo na dlouhou dobu naposledy.

Ve druhé části se totiž nikdo neprosadil natolik, aby zajistil nějakou branku. Hra odsýpala rychle, hoši se s tím moc nepárali, předváděli kvalitní hokej, pokusů na gól nebylo málo, leč bez výsledku.

V poslední třetině bylo potřebné dohnat gólový půst z předchozí části hry a Energie k tomu měla parádní příležitost v podobě přesilovky, kterou náležitě využil Frk. Stav 3:1 nedával Plzni moc nadějí, i když se nedá říct, že by to hosté zabalili. Jejich snažení a několika nevyužitým šancím ale nakonec učinil přítrž energetik Michal Tollinger, který v 54. minutě z pravého kruhu málem proděravěl síť. Energie tedy jasně nad svým plzeňským rivalem zvítězila.