Juniorka zaválela na ledě Litvínova

Litvínov - Junioři: HC Litvínov - HC Lasselsberger Plzeň 1:3. Modrobílí posilnění výhrou na vlastním ledě proti Chomutovu skvěle zvládli i poslední utkání před svátky na litvínovském stadionu. Během úvodních dvou třetin si vypracovali úctyhodný třígólový náskok, který jim ke třem bodům stačil, pouze Pavlu Francouzovi pokazil explzeňský Zavřel čisté konto. Za Plzeň se radovali Sullmann, Baxa a Culek - pro posledně jmenovaného trefa znamenala první branku v juniorské extralize.

33.kolo , so 20.12.2008,
Zimní stadion Litvínov
HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň
1:3
0:2, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 46. Zavřel (Müller, Hora) - 9. Sullmann (Pitule, Lev), 18. Baxa (Hošťálek, Lev), 32. Culek (Petruška, Jonák). Rozhodčí: Smitka - Podrazil, Žídek. Vyloučení: 5:9 + Čejka (LIT) 10 min. Bez využití Diváci: 115. Střely na branku: 26:23. Průběh utkání: 0:3, 1:3.
HC Verva Litvínov Brzobohatý (od 18. minuty Sork) - Čejka, Gula, Havelka, Hora, Kousalík, Müller - Bíza, Bojler, Češka, Gerhát, Jurčín, Kafan, Majdan, Mackal, Zavřel, Přeučil, Maxa.
HC Škoda Plzeň Francouz - Doležal, Hucl, Jeřábek, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Zeman, Špiler - Baxa, Culek, Herm, Hošťálek, Jonák, Lev, Petruška, Pitule, Polívka, Roušal, Sýkora, Trojan.

Komentář

Plzeňským se první třetina opravdu podařila, když přečkala vyloučení Sullmanna, navrátilec z trestné lavice přesným zásahem otevřel skóre utkání, když využil nahrávek Pituleho a Lva. Hosté se pak těžko srovnávali s nastoleným trendem pískání hlavního sudího Smitky a na sklonku čtrnácté minuty byli posláni na sedmdesát vteřin do třech. Ale i tuhle překážku zdolali a na konci dvacetiminutovky se ještě jednou radovali díky Baxovi. Další krušné chvilky přišly pro Západočechy během konce osmadvacáté a konce třicáté mintuy, kdy se plných sto dvacet sekund bránili ve třech. A opět úspěšně! Brilantně zvládnuté oslabení pak jakoby tým nakoplo a ten se radoval potřetí! Svůj první gól v juniorské extralize si připsal věkem ještě dorostenec Jakub Culek. Litvínov se poté mohl také pochlubit ubráněným oslabením, žlutočerným se podařilo neinkasovat během čtyřminutové přesilové hry Plzně. V posledním dějství se domácí pokoušeli vyrovnat, ale to se jim nepodařilo. O čestný zásah se dvě vteřiny po návratu vyloučeného obránce Růžičky postaral explzeňský Marek Zavřel, jenž tak pokazil Pavlu Francouzovi čisté konto.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!