Junioři vydřeli proti Ústí bod

Plzeň - HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Lasselsberger Plzeň 3:2sn Před měsícem vyhráli modrobílí doma o tři branky, dnes začali také slibně. Do vedení se dostali již v osmé minutě. Lvi však dokázali skóre otočit a přestože o tři body přišli necelé dvě minuty před koncem, nakonec se radovali z výhry po samostatných nájezdech.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Škoda Plzeň

3:2sn
0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 40. Kentoš (Holomek, Brož), 53. Holomek (Grin, Brož), 65. Brož - 8. Culek (Jonák, Doležal), 59. Lev (Hošťálek, Straka). Rozhodčí: Turčan - Sichrovský, Rozlílek. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 17. Střely na branku: 47:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

HC Slovan Ústí nad Labem

Wegert - Grin, Zákoutský, Brož, Holomek, Šulc, Jurčák, Stejskal, Drahorád - Šrámek, Drnec, Žák - Kentoš, Baránek, Pojezný - Šaršok, Bříza, Kočí - Drda, Řídel, Janíček.

Mazanec - Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek - Hucl, Polívka, Sýkora, Culek, Pitule, Trojan, Hošťálek, Baxa, Herm, Straka, Roušal, Špiler, Jonák, Lev.

Petr Zeman 0 0 0 -1 0

První nebezpečná akce zápasu se zrodila ve 4. minutě, když pohotově střílel Roušal. Vzápětí ale hosté hasili brejk Drnce faulem. Domácí hráli vzápětí další přesilovou hru, ale ta se jim příliš nepovedla, když po chybě ve vlastním obranném pásmu umožnili skórovat volnému Culkovi. V 11. minutě měli hosté další velkou šanci, ale Culek netrefil odkrytou branku. Poté se přelévaly útoky ze strany na stranu, ty plzeňské však byly o něco nebezpečnější. Hodně horko bylo před domácí brankou v závěru třetiny, kdy domácí pykali za faul, ale skóre se už do sirény nezměnilo.

Úvod druhé třetiny patřil domácím, ale Šrámek byl v pěkné šanci bekhendem málo důrazný. Poté se ke slovu dostali i hosté, ale ve 27. minutě zazvonila tyč plzeňské branky po prudké střele Grina. Poté si oba týmy zahrály každý po přesilovce a k vidění bylo slušné tempo hry. Ve 38. minutě se do brejku dostal Janíček, ale Mazanec jeho pokus mezi betony vychytal. Vzápětí nastala za brankou Plzně strkanice a poté dva plzenští hráči usedli na trestnou lavici. Dvouminutovou dvojnásobnou výhodu ale domácí trestuhodně prohospodařili. Pouze jedinou vteřinu po naskočení obou plzeňských hříšníků na led se trefil Kentoš.

Plzeňští hráli hned zkraje třetí třetiny přesilovku, vytvořili si několik slibných šancí, ale domácí hokejisté se ubránili. Ve 45. minutě viděl Pitule najetého Roušala, ale Wegert proti němu vytáhl parádní semafor. Parádně vycházela přesilovka hostům v 51. minutě, když ústecké hokejisty skoro celou dobu nepustili z obranného pásma. Radost jim ale zkazil opět Wegert, když překazil Pitulemu jasnou šanci. Naopak radost na domácí hokejky přinesla 53. minuta. V přesilovce se v nepřehledné situaci před brankou nejlépe zorientoval Holomek a poslal žlutomodré do vedení. V 57. minutě domácí faulovali a před Wegertem bylo hodně horko. Bohužel pro domácí v 59. minutě neudržel Wegert střelu a Lev doklepl do branky - 2:2.

Prodloužení se nehrálo vůbec v rukavičkách, mantinely duněly, hráči se těžce sbírali z ledu. Když ani hokejka v obličeji Šaršoka nedonutila rozhodčího Turčana zapískat, na ledě se ještě přitvrdilo. Ke konci prodloužení domácí špatně střídali a zbytečně tak hráli v oslabení. Hosté se už ale prosadit nedokázali. Za domácí se při nájezdech trefil ve 4. sérii Brož, za hosty nikdo.