Junioři opět vítězně

Plzeň - Junioři: KLH Chomutov - HC Lasselsberger Plzeň 2:3. Další tříbodovou výhru si připsali plzeňští junioři, když uspěli na ledě Chomutova. Lasselsberger sice prováhal dvoubrankový náskok, tři minuty před třetí sirénou ho však spasil Pitule. Keramika tak má dvě kola před koncem stejně bodů jako druhý Litvínov, předehrávala však již s Libercem.

43.kolo , pá 13.2.2009
Chomutov - Plzeň
Branky a nahrávky: 28. Szakal (Nguyen, Indra), 55. Nguyen (Kůs) - 16. Petruška (Doležal), 27. Jeřábek, 57. Pitule (Lev). Rozhodčí: Petružálek - Mašek, Hynčica. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 70. Střely na branku: 42:30. Průběh utkání: .
Chomutov Hollý (Kaššák) – Škrdle, Dostál, Mazanec, Saska, Krupka, Žižka, Karlík, Rutta – Nguyen, Kalinovič, Ptáčník - Indra, Mužík, Csanyi – Hofmeister, Wszolek, Kůs – Kolář, Klouček, Szakal
Plzeň Mazanec (Sequens) – Růžička, Doležal, Sullmann, Zeman, Ruprecht, Jeřábek, Hucl, Polívka – Petruška, Pitule, Trojan – Hošťálek, Baxa, Herm – Straka, Roušal, Špiler – Jonák, Lev, Matějka

Komentář

Plzeňští junioři zase patří mezi obávané soupeře. Po menším útlumu vybojovali mladíci ze západu Čech ve čtyřech utkáních devět bodů a perou se o celkovou druhou příčku. S Chomutovem, se kterým v prvním zápase doma vybojovali výhru v poměru 3:1 a jenž okupuje průběžnou třináctou pozici, začali modrobílí dobře. Do poloviny zápasu si vybojovali dvoubrankový náskok zásluhou Petrušky a Jeřábka.

Jenže po necelé minutě hry korigoval domácí Szakal a drama bylo na světe. Do kabin o druhé pauze se odcházelo za stavu 1:2 z pohledu domácích a vše bylo otevřené. Vytouženého vyrovnání se Chomutov přeci jen dočkal. Pět minut před koncem překonal Mazance asistent u první branky Nguyen a všichni čekali prodloužení. Jenže domácí brzy zmrazil Pitule, který se prosadil po necelých sto dvaceti vteřinách a určil vítěze napínavého klání.

Plzeňští střelci

TOP 10 nejlepších kanonýrů v historii plzeňského klubu

Sezóna 1999/2000

Před dvaceti lety získala Plzeň bronzové medaile, první cenný kov v české extralize!

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň