SLA - PLZ 6:5 - Plzeň neudržela v dramatickém utkání dvoubrankový náskok, Slavia srovnala stav série

Ačkoliv Plzeň vedla v polovině zápasu 3:1, náskok nedokázala udržet. Slavia snížila šťastným gólem osm vteřin před koncem druhého dějství. V úvodu třetí třetiny domácí modrobílé zaskočili a rychle vstřelili dva góly, Plzeň se ale nevzdala a dokázala utkání ještě hodně zdramatizovat díky gólům Vlasáka a Adamského. Pražská O2 Aréna viděla nádherné semifinálové utkání, ve kterém dnes byli o gól úspěšnější domácí. Série se teď přesouvá za stavu 1:1 do Plzně, kde v úterý čeká na oba týmy "plný dům" a bouřlivá atmosféra.

SF2 , so 21.3.2009, 17:00
O2 Arena
HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 16. Bednář (Červenka), 40. Doležal (Micka), 41. Červenka (Bednář), 42. Vondrka (Hruška), 49. Micka (Doležal), 60. Kadlec (Červenka) - 9. Kracík (Tomas), 21. Dvořák (Adamský, Smrek), 31. Kubalík, 55. Vlasák (Smrek, Kracík), 60. Adamský (Kovář). Rozhodčí: Minář, Mikula - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 12588. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 5:3, 5:4, 6:4, 6:5.
HC Slavia Praha Neruda - Kadlec, Vašíček, Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík, Špelda, Vyhlídal - D. Hruška, Beránek, Tomica - Bednář, Červenka, Vondrka - Micka, V. Růžička ml., Doležal - Jelínek, Čermák, Sklenář.
HC Škoda Plzeň Chábera - Čakajík, Smrek, Benák, Dresler, Nedvěd, Pácal, Jeřábek - Vostřák, Straka, Vlasák - Tomas, Kracík, Adamský - Šinágl, J. Kovář, Dvořák - Kubica, Kubalík, Laš.

Komentář

Svěřenci trenéra Vladimíra Růžičky šli do utkání s tím, že musí předvést zcela jiný výkon než v pátek, kdy utrpěli direkt 0:6. Jenže i tentokrát patřily úvodní minuty zápasu hráčům Plzně. Už po 20 vteřinách se do zakončení prodral nestárnoucí Martin Straka, na Nerudu si však nepřišel.

Slavia vytahovala drápky prostřednictvím střelce Bednáře, který v šesté minutě zkusil nečekanou střelou z otočky překvapit Cháberu. Ten puk vyrazil jen před sebe, kde ho do sítě nedokázal protlačit Tomica. Pro vývoj utkání byla důležitá devátá minuta. Bednář nejprve ani nadvakrát nepřekonal Cháberu a pak jen sledoval, jak z rychlého protiútoku skóruje Jaroslav Kracík, jemuž ideálně namazal Roman Tomas – 0:1.

Červenobílí se prosadili až v 16. minutě, kdy se konečně trefil aktivní Jaroslav Bednář. Tahoun domácího mužstva převzal puk od Červenky a střelou ze vzduchu rozvlnil síť. Sudí Milan Minář se pro jistotu spojil s videorozhodčím, který mu potvrdil, že nešlo o hru vysokou holí, takže gól patří do skupiny regulérních – 1:1.

Druhá třetina začala pro domácí šokem. V čase 20:48 se v oslabení vydal na útočný výlet Adamský, jehož tvrdou ránu mezi betony Neruda vyrazil k volnému Michalu Dvořákovi, který z první napálil puk do sítě – 1:2.

Už za pár desítek vteřin mohlo být vyrovnáno. Vladimír Růžička mladší měl před sebou poloodkrytou bránu a dezorientovaného Cháberu, svou střelu však nasměroval jen do lapačky hostujícího gólmana. Stejně neúspěšně si ve 23. minutě vedl i Červenka. Ten si zkušeně položil Cháberu na led, jenže kotouč přes něj nezvedl…

Slávia byla v tu dobu jasně lepším týmem, vyrovnat však nedokázala. Nesvedl to ani Miloslav Čermák, který v brejku trefil pouze pravý beton brankáře Lasselsbergeru. A tak udeřili hosté. Ve 30 minutě se dostali do dalšího přečíslení dva na jednoho a i v tomto případě byli úspěšní. O gól se postaral Tomáš Kubalík, jenž se rozhodl nezapojit do akce najíždějícího spoluhráče a ránou k pravé tyči rozjásal kotel Plzně – 1:3.

Slávisté byli vývojem hry evidentně zaskočeni a zdálo se, že začínají ztrácet elán z první třetiny. Z agónie je vysvobodil až dravý Jiří Doležal a jeho trefa osm vteřin před sirénou. Mladý útočník se vysmekl bránícímu Strakovi a nenápadnou střelou pod víko vrátil svůj tým do utkání – 2:3.

Červenobílý vstup do závěrečné dvacetiminutovky byl vskutku famózní.V čase 40:50 se prosadil “vítkovický kat“ Roman Červenka, který zblízka dorazil do sítě střelu parťáka Bednáře – 3:3. Radost domácích příznivců ještě umocnila situace o pár okamžiků později, kdy Hruškovo nahození od pravého mantinelu tečoval do brány Michal Vondrka - 4:3.

Kouč Plzně Pavel Hynek si vzal oddechový čas a podrobil své svěřence nesmlouvavé kritice. Účel to splnilo, protože Plzeň ještě více přidala na důrazu a drala se před Nerudu. Místo vyrovnání však přišel gól Tomáše Micky, jenž ve 49. minutě v oslabení doslova procedil puk za Cháberu – 5:3.

Chvíli poté mohl rozhodnout zápas agilní Vondrka, jehož bekhendový pokus zády k bráně přeletěl těsně nad břevnem. To hostující útočník Tomáš Vlasák měl mušku seřízenou přesně a v přesilovce vsítil kontaktní gól – 5:4.

Závěr střetnutí byl nesmírně dramatický. Necelou minutu před koncem se Plzeň odhodlala ke hře bez brankáře, za což ji šťastnou trefou o plexisklo vytrestal zadák Petr Kadlec - 6:4.Třináct vteřin před koncem se však srazili dva slávisté a Martin Adamský stál rázem tváří v tvář Nerudovi, což přetavil v pátou branku Západočechů – 6:5.

Víc už ale hosté nestihli, takže z výhry se raduje Slavia. Stav semifinálové série je 1:1 na zápasy.