PLZ - VIT 4:3 po prodl. - Bojovná srdce modrobílých zlomila prokletí nastavení!

Plzeň - V 16. extraligovém kole se hokejisté HC Plzeň 1929 postavili lídrovi tabulky HC Vítkovice Steel. Domácí šli sice brzo do vedení, ale pak hosté předvedli plzeňských ochozům, proč kralují extralize a vybudovali si dvoubrankový náskok. Modrobílí se však nevzdali, do šedesáté minuty stačili vyrovnat a vynutili si prodloužení. V něm mohli Plzeňští rozhodnout v přesilovce, ale ta se příliš nevydařila. Nakonec na sebe vše vzal Petr Vampola, projel celé kluziště a po jeho příhře vstřelil Jiří Hanzlík vítěznou branku!

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera

4:3p
1:1, 0:2, 2:0-1:0

Branky a nahrávky: 8. Heřman (Dvořák), 46. Bomersback (Straka, Modrý), 58. Vlasák (Benda, Scofield), 65. Hanzlík (Vampola) – 16. Kvapil (Sičák, Rehák), 31. Ujčík (Kvapil), 36. Burger (Sičák, Hubáček). Rozhodčí: Salminen, Šindelář – Bláha, Kostka. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 7 075. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 4:3.

Salfický - Jeřábek, Modrý, Benák, Jiří Hanzlík, Dresler, Mezei, Benda, Dobrovolný - Bomersback, M. Straka, Vlasák - Vampola, Kracík, Matějovský - Scofield, Jan Kovář, Tvrdík - Adamský, M. Heřman, Dvořák

HC Vítkovice Ridera

Šindelář - Rehák, Trnka, Kuboš, Stehlík, Sičák, Malík, Voráček - Kvapil, Burger, Hubáček - Klimek, Štefanka, Varaďa - Ujčík, Roman, Šedivý - Treille, R. Hruška, Szturc

Tomáš Vlasák 1 0 1 1 2

Ačkoliv se domácí snažili na svého soupeře vlétnout a utvořili si tlak, byl to Dušan Salfický, kdo se z brankářů dotkl první puku. Nešlo ale o žádnou nebezpečnou střelu a úvodní pokus by se dal zařadit do kategorie „na rozchytání.“ První minuty příliš velkých akcí nenabídly. V jedné z mála se ocitl Straka, když nikým nehlídaný pálil tvrdě po přihrávce Vlasáka. Ani v tomto případě však hostující brankář zasahovat nemusel. Ve Vítkovicích se už mluvilo dlouho o posílení hráčem z NHL se jménem Marek Malík. Známý hráč byl do těchto momentů viděn pouze jako první vyloučený v utkání. Šindelář si ovšem pomalu nesáhl na touš ani během dvou minut oslabení. V čase 7:13 se prodral Heřman sám před Šindeláře a za pomoci jeho střely a dorážky sklouzl vítkovický gólman až za brankovou čáru. Že se opravdu jednalo o gól podle regulí, potvrdil až po poměrně dlouhém zkoumání videorozhodčí. – 1:0 Vítkovičtí hráči se pokusili odpovědět ihned, ale pevná plzeňská defensiva za pomoci Salfického odolala. Naopak po přihrávce Kracíka se z milimetrové blízkosti neprosadil Vampola. Jak čas ubíhal ostravských výpadů nenápadně přibývalo, ale co nezachytili plzeňští hráči, to chytil Salfický. Indiáni se však občas dostávali do rychlých protiútoků. Nevyužitého přečíslení Scofielda s Tvrdíkem a dorážkou Kováře, který najížděl z druhé vlny, zanedlouho litovali. Kvapil se totiž nacpal před plzeňského obránce a v zakončení se rozhodně neukvapil, když ukázal domácímu „Salfovi“ pojď sem, kam jdeš. – 1:1

Do druhé třetiny nastoupila obě mužstva se zabezpečenými obranami a tak byly k vidění spíše střídavé útoky jednoho nebo dvou hráčů do minimálně dvojnásobné převahy bránících hráčů. Na oba gólmany tak moc střel nešlo. O trochu více se zapotil Šindelář při druhém vyloučení Hrušky v tomto zápase. Plzeň v přesilové hře byla častými nahozeními a přihrávkami před bránu nebezpečná. Po skončení početní výhody si mužstva role vyměnila. Jedovatou střelou se však ukázal pouze Kvapil. Vítkovičtí si všechno vynahradili o něco později. Ujčík se vysmýkl domácí obraně a osamocený vystřelil na Salfického, který jeho střelu ještě vyrazil, proti dorážce už však nic nezmohl. – 1:2 Netrvalo dlouho a Ostravští si vyzkoušeli další přesilovou hru při níž si Salfický připsal větší počet těžkých, ale úspěšných zákroků. Stav vyloučených na 3:3 se vyrovnal v patnácté minutě a Vítkovičtí své šance využili. Burger totiž svou dělovkou ze značky pro vhazování smetl všechny pavouky co předli své sítě nad vyrážečkou domácího muže s maskou. - 1:3 Plzeňští byli touto trefou evidentně zaskočeni, ale Salfický několikrát zvítězil proti Kvapilovým pokusům.

Plzeň s vědomím nepříznivého stavu zatlačila soupeře do vlastního pásma a hodně dlouhou dobu touš nepřekročil skoro ani polovinu hřiště. Domácí si utvářeli šance, hosté je stačili zastavit až pomocí faulu. Především Vlasák se dostal minimálně do dvou obrovských příležitostí. V přesilovce se nakonec prosadil Bomersback, který tečoval Bendovu ránu od modré čáry a trefil Šindelářovu škvírku mezi betony. – 2:3 Západočeši tlačili dále a až na jedinou střelu hosty k ničemu nepustili. V opravdu dobré šancí se ocitl Matějovský. Osamocený před Šindelářem však netrefil ani branku. Ostravané tlak otupili až po polovině třetiny. Až tehdy začali působit Západočechům problémy především Kvapilova napadání nebo Hubáčkova kličkovaná před brankou Salfického. Útočná iniciativa však byla stále na holích domácích. Do velkých šancí se tak dostal Straka a Vlasák, avšak bez gólového efektu. Jneže v čase 57:26 přenechal Scofield Bendovi, který trefil spojnici za Šindelářem. Dorážku za nic netušícího gólmana obstaral všudybyl Vlasák a v Plzni bylo veselo. – 3:3 Domácí povzbuzeni vyrovnávací brankou rozpoutali útočné rodeo a ve velkých šancích se ocitl Bomersback, Benda a Vlasák. Ani jeden se však neprosadil a došlo na prodloužení.

V prodloužení se na první dvě minuty hra vyrovnala. Poté byl vyloučen Kvapil a Plzeň dostala další možnost rozhodnout zápas. Nabídnutou šanci ovšem razantně odmítl nejprve Bomersback, který netrefil branku po přihrávce přes brankoviště a Vlasák, jenž z mezikruží neprostřelil Šindeláře. Druhý bod nakonec zůstal v Plzni a indiánským spasitelem se stal Hanzlík, který zužitkoval Vampolovu asistenci a z kruhu vystřelil od tyče druhý bod pro Plzeň. – 4:3