Starší dorost na úvod podlehl Spartě

Praha/Plzeň - Starší dorost: HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 5:2. V úvodním střetnutí reorganizované dorostenecké soutěže vyjeli plzeňští bojovníci na led pražské Sparty, odkud se ale vrací se sklopenými hlavami. V utkání se na svého aktivního soupeře gólově dvakrát dotáhli, ale nakonec třetí gól v sítit Polívky znamenal tři body pro domácí. Mladíci mají šanci na repete hned v sobotu, kdy na vlastním ledě přivítají Ústí nad Labem.

HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň

5:2
2:1, 2:1, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Rubeš, 10., 26. Přibyl, 35. Skřivánek, 52. Eis – 13. Slavík, 32. Pour. Vyloučení: 2:5. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 5:2.

Sedláček – Kliment, Sobotka, Skřivánek, Kolář, Müller, Bodnár, Dvořák, Vítek - Přibyl, Doležal Zdeněk, Hudec, Matějček, Rybalkin, Soumelidis, Brzobohatý, Rubeš, Eis, Teubner, Procházka Martin, Hampl

Polívka – Tichý, Houfek, Slavík, Karpíšek, Hrbať, Mrázek, Kvapil, Blumentrich - Němec, Pital, Tolar, Vizinger, Mainer, Pravda, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Hájak, Pour

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Hned v první minutě utkání se sparťané dostali do útočného pásma a krásnou kombinační akci zakončil dorážkou útočník Tomáš Rubeš. Sparta se ujala vedení. Domácí zůstali v útočném pásmu a na konci čtvrté minuty opět zahrozil Rubeš, tentokrát už gólman Polívka jeho šanci zlikvidoval. Sparťanský útok ve složení Přibyl, Rubeš a Eis často zaměstnával hostujícího gólmana, ten ale stále odolával. Plzeň nebyla schopná dostat se do pásma domácích, pouze bránila a vyhazovala puky na zakázaná uvolnění. Úderná formace Sparty se znovu v desáté minutě zabydlela v útočném pásmu a byl z toho gól. Před bránou se ocitl osamocený Eis, který trefil jen beton Polívky, z následné dorážky Daniela Přibyla se ale nakonec vyklubala branka na 2:0. Ve 13. minutě se po sérii skvělých zákroků gólmana Sedláčka dostal puk na modrou čáru k obránci Jakubu Slavíkovi, který snížil na 2:1. V první třetině byli jasně aktivnější domácí, nepouštěli soupeře přes střední pásmo a vytvořili si mnoho akcí, z nichž dvě proměnili.

Druhá část byla ze začátku ze strany obou týmů hodně vlažná, hrálo se spíše ve středním pásmu. Ve 26. minutě se v přesilovce dostal ke střele aktivní Daniel Přibyl a parádní ranou pod víko nedal Polívkovi šanci, stav utkání byl 3:1. Pak začala útočit i Plzeň. Ve 32. minutě při signalizované výhodě zpoza brány zasunul puk za Sedláčka Michal Pour a snížil na 3:2. Ve 34. minutě měl obrovskou šanci sparťanský útočník Patrik Brzobohatý. Zívala na něj prázdná klec, netrefil ale puk ideálně a gól z toho nebyl. O minutu později ale poslal Spartu do vedení o dvě branky precizní střelou od modré čáry obránce David Skřivánek. Sparta přehrála svého soupeře i ve druhé třetině a zvýšila své vedení na 4:2.

Polovina poslední třetiny byla znovu poměrně opatrná. Jedinou velkou šanci měla Plzeň, když Erben vybídnul přesnou přihrávkou Mainera, toho ale domácí Sedláček vychytal. Až v 52. minutě při přesilové hře se zrodily dvě velké akce domácích. Znovu v nich mělo prsty trio hráčů Daniel Přibyl, Tomáš Rubeš a Stanislav Eis, poslední jmenovaný zakončil krásnou kombinační akci střelou do odkryté klece. Tím tak definitivně potvrdil tři body pro Holešovické. Sparta předvedla pohledný a útočný hokej a může se radovat z vítězství.