Starší dorost podlehl doma Kladnu

P l z e ň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC GEUS OKNA Kladno 1:3. Na led plzeňských mládežníků tentokráte zavítalo Kladno, aktuálně třetí tým západní skupiny extraligy staršího dorostu. Hosté měli po většinu zápasu více ze hry a vedli. Plzeňáci i přes svou snahu vyrovnat nedokázali, a tak Středočechům podlehli.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno

1:3
1:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky: 10. Pravda (Tolar) - 7. Steigauf (Butor), 23.Redlich (Vodák), 60. Megela. Vyloučení: 6:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3.

Polívka - Tichý, Houfek, Karpíšek, Mrázek, Kvapil, Procházka - Tolar, Němec, Pejchar, Vizinger, Faschinbauer, Soukup, Pravda, Váchal, Erben, Noga, Biskup, Pašek, Pour, Mainer

Sýkora - Steigauf, Vodák, Kolařík, Rittig, Gutwald, David, Tomáš - Machač, Dittrich, Vogel, Kalla, Redlich, Butor, Novák, Véber, Megela, Vodička

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

Hned od úvodních vteřin utkání se diváci nenudili. Akce střídala akci, na brankáře se valil útok za útokem. Ani jeden z gólmanů se nenudil. Postupně však přebralo iniciativu Kladno a vysloužilo si přesilovou hru. Ta trvala necelou minutu. V čase 6:30 ji využil Matěj Steigauf - 0:1. Hosty gól ještě více nabudil a zavřeli Plzeň v obranném pásmu. Ale nakonec se podařilo domácím vymanit, příšel protiútok a v čase 9:14 využil svou šanci Lukáš Pravda - 1:1. Ve 14.minutě mohl Vizinger skóre otočit, Sýkora ho vychytal. V 17.minutě opět Kladno zaplo na plné útočné obrátky a Polívka se měl v brance hodně co otáčet. Machač dokonce nastřelil tyč.

Kladno i druhou třetinu zahájilo velkým náporem. Nejprve Vodička jen těsně minul, ale v čase 22:27 Tomáš Redlich už svou šanci využil - 1:2. Plzni nezbývalo nic jiného, než se opět pokusit vyrovnat. Jako první to zkusil Pour, jenže Sýkora byl proti. Ve 34. minutě se po několikáté dorážce podařilo Pravdovi došťouchat puk do branky, rozhodčí však rozpažil. Gólu bylo dosaženo po odpískání. Ve 37. minutě mířil do horního rohu Vogel, Polívka vykryl puk ramenem. Ve 39. minutě se gólman indiánů blýskl při akci dva na jednoho. Butor přesnou přihrávkou našel Vodičku, Polívka perfektním skluzem tuto možnost zlikvidoval. V čase 39:47 bylo po faulu Mainera naříženo trestné střílení. Butor ho proměnit nedokázal.

Do třetí dvacetiminutovky nevstoupila Plzeň vůbec dobře. Hned po půlminutě musela čelit oslabení a jen co ho ubránila, přišlo další. A aby toho nebylo málo, ve 45. minutě hráli Indiáni osm vteřin ve třech. Plzeňští dorostenci však všechny početní nevýhody ubránili a zažehnali největší nebezpečí. Ve 49. minutě skončil předčasně zápas pro Stanislava Erbena, který odešel do šatny po srážce s protihráčem. Západočeši se stále snažili o vyrovnání skóre, Sýkora se v brance nenudil. Čas ale ubíhal rychle a byl k domácím neúprostný. Poslední minutu a půl zkusil trenér Plzně power-play, Plzeňáci se ale vůbec nemohli dostat do třetiny a v čase 59:21 pečetil výhru Kladna do prázdné branky Dominik Megela - 1:3.