Rozhodl nástup do poslední třetiny

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 – HC Litvínov 5:2. Sérii porážek uťali starší dorostenci, když podruhé v sezóně dokázali porazit Severočechy. Dvěma brankami k výsledku dopomohl Petr Mainer.

HC Škoda Plzeň - HC Verva Litvínov

5:2
0:0, 2:1, 3:1

Branky a nahrávky: 24. Mainer (Němec) , 30. Noga (Biskup), 41. Mainer (Mrázek, Karpíšek), 42. Soukup, 60. Váchal - 35. Švarc (Šrámek), 53. Průša (Šrámek). Vyloučení: 6:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Polívka (Vrtěl) - Tichý, Houfek, Karpíšek, Mrázek, Kvapil, Procházka - Tolar, Němec "C", Pejchar, Vizinger, Faschingbauer, Soukup, Pravda, Váchal, Noga "A", Biskup, Pašek, Pour, Mainer.

Nechvátal (Brýl) - Bittner, Kasal "A", Strejček, Kuriljak, Brettschneider, Ejem "A", Řádek, Jirák - Komma "C", Švarc, Růžička, Písařík "C", Průša, Chytrý, Ouřada, Malec, Řehulka, Šrámek, Mareš.

Petr Vizinger 0 0 0 0 2

Úvodní třetina byla v podání obou týmů nemastná - neslaná. Litvínov nabídl soupeři poměrně dlouhou, dvojnásobnou početní výhodu, domácí si však gólovou příležitost nevypracovali. Plzeň své dvě oslabení také bez problémů ustála, a tak za zmínku stojí snad jen velká šance Vizingera, který v polovině třetiny dostal příhru mezi kruhy, ale z první napálil touš těsně mimo. Na druhé straně přebíral přihrávku napříč brankovištěm Kasal, ale mladíkovi v černožlutém dresu puk přeskočil v rozhodující chvíli čepel. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Prostřední pasáž hry už byla úplně o něčem jiném. Vše nastartovala branka Petra Minera, který využil již po šestnácti vteřinách přesilovou hru- 1:0! Hosty to probudilo a začali se hnát do útoku a vytvářet si tlak. Zapomínali ovšem na zadní vrátka a Indiáni hrozili rychlými protiútoku. Mainer nabral rychlost ve středním pásmu, protáhl se kolem tří protihráčů až před Nechvátala, kterého zachránilo od druhého obdrženého gólu břevno. Za nedlouho poté se provinil hákováním Bittner a přestože se hosté ubránili, v pokračujícím tlaku naservíroval před branku touš Biskup a Tomáš Noga ho zavěsil pod víko - 2:0! Při další početní výhodě nastřelil po křižné příhře stejný hráč pravou tyčku. Jenže v té samé přesilovce udělali modrobílí hrubku v rozehrávce, kotouče se zmocnil Šrámek, předložil Marku Švarcovi, jenž si puk stáhl do středu a přesně zamířil - 2:1! Domácí poté přečkali oslabení a nakonec se jim podařilo vstřelit i třetí branku, ale ta nemohla být uznána, protože padla současně s druhou sirénou.

Diváci se ani nestačili usadit a viděli dvě branky. Nejprve v pokračující početní výhodě udělal Petr Mainer z protihráčů kužele, když dva obešel a zavěsil v pádu - 3:1! Za další minutku pak dodal klid na plzeňské hokejky Marek Soukup, který dokázal sám překonat Nechvátala - 4:1! Vzápětí dostali hosté v rychlém zhledu tři početní výhody, ale nedařil se jim přechod do útočného pásma a když už se jim podařilo se usadit před Polívkou, nenašly správnou střeleckou pozici. Až po následném tlaku se prosadil Jaroslav Průša, který zametl touš poskakující v mezikruží - 4:2! Hosté se ovšem do konce zápasu do většího tlaku nedostali, naopak sami mohli inkasovat. Vizinger v poslední minutě ujel všem protihráčům, ale jeho klička do bekhendu byla vystihnuta. Na konečných 5:2 pak upravil patnáct vteřin před koncem Martin Váchal.

-----------------------------------------------------------------------------------