Exkluzivní druhá třetina nestačila ani na bod

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 - KLH Chomutov 4:5. V Plzni se proti sobě postavila dvě mužstva, která se pohybují na posledních dvou místech tabulky. Starší dorost Plzně a stejně staří hráči KLH Chomutov. Plzeň i přes dvougólové vedení hostů zbraně nesložila a druhou třetinu vyhrála 4:2. To ale bylo z plzeňské strany vše a všechny tři body se stěhují na sever Čech.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

4:5
0:1, 4:2, 0:2

Branky a nahrávky: 24. Vizinger (Váchal), 26. Špaček (Váchal, Mrázek), 27. Vizinger (Pitel), 38. Erben (Pejchar) - 18. Klouček (Wszolek, Kolář), 22. Novák (Hrabák, Taraška), 29. Klouček (Hammerbauer), 43. Lehner (Mazánek), 58. Hrabák (Taraška, Novák). Rozhodčí: Presl - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:5.

Polívka - Karpíšek, Blumentrit, Špaček, Mrázek, Houfek, Kvapil, Tichý, Slavík - Vizinger, Mainer, Váchal - Pitel, Erben, Noga - Němec, Pašek, Pejchar - Soukup, Pour, Biskup

Piráti Chomutov

Matoušek - Havel, Škrdle, Kolář, Čížek, Sakaev, Tverďák, Hejna - Hammerbauer, Wszolek, Klouček - Novák, Taraška, Hrabák - Lehner, Vlček, Mazánek - Navrátil, Kopec, Fronk

Petr Vizinger 2 0 2 1 0

Plzeň hostila souboj předposledního celku s posledním a na hře to bylo znát. Začátek zápasu se nesl spíše v taktickém duchu a nikdo se bezhlavě do útoku nepouštěl. Větší brankovou příležitost si vypracoval pouze Chomutov během jediné přesilové hry v první třetině, kdy si šel sednout domácí Pejchar za zdržování hry. Další šanci, kterou si tým ze severu vypracoval už skončila gólem. Dvě minuty před koncem třetiny se prosadil Klouček, který našel skulinku v Polívkově výstroji. – 0:1

Tak jak první třetina končila, druhá stejně začínala. Mluví se o střelecké potenci Chomutova. Minutu a půl po vstupu týmů na led se podruhé trefil Novák. – 0:2 V tuto chvíli se ale začaly dít věci, především ze strany domácích, kteří nenechali hosty ve dvougólovém vedení déle než dvě minuty. Do té doby se totiž prosadil Vizinger a nasměroval Plzeň k velkému obratu. – 1:2 Nutno podotknout, že k tomuto zvratu jim pomohli i hosté, kteří se nechali poslat do tří hráčů za naprosto zbytečném krosčeku Škrdleho. Minutu a sedmatřicet sekund dlouhou dvounásobnou přesilovou hru využil Špaček a bylo srovnáno. – 2:2 Minutu na to se znovu trefil Vizinger a indiáni byli na koni. – 3:2 Jejich rozmary však velmi rychle zchladil svým druhým gólem Klouček. – 3:3 To vše se stalo během pouhých osmi minut. Najednou se ale soupeřům pušky jakoby zasekly a když ne zasekly, tak střílely slepými náboji, protože především Polívka byl v pohotovosti. Plzeňští se ale nakonec přeci jen dostali do vedení, když se dvě a půl minuty před prostřední třetinou prosadil Erben. – 3:4

Chomutov se opět chopil otěží při vstupu do třetiny a od úvodní buly zaměstnával brankáře Polívku v plzeňské bráně. Plzeňský muž s maskou byl nakonec překonán Lehnerem, který rozhodně neskrýval radost ze svého úspěchu. – 4:4 O to kdo vyhraje toto klání bylo od této doby otázkou pouhého gólu a i přesto, že se na ledě začalo jiskřit, byli v poslední třetině vyloučeni pouze dva hráči z plzeňské strany. I když Chomutovští ani jednu výhodu přesilové hry nevyužili, byli to nakonec oni, kdo si odvezl všechny tři body. V čase 57:57 se totiž trefil Hrabák a rozhodl zápas. Nic na tom neměnila ani závěrečná power-play domácích.