Junioři napravili včerejší výpadek!

Plzeň - Junioři: HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 1:6. Dokonale odčinili mladíci ze západu Čech včerejší domácí zaváhání s Ústím. V Budvar Areně se do klece modrobílých vrátil Marek Mazanec, jenž včera kryl záda Pavlu Francouzovi při zranění Tomáše Pöpperleho. Talentovaný brankář zatím drží průměr obdržených branek pod dvě na utkání a drž se na předních místech mezi gólmany i co se procentuální úspěšnosti týče.

8.kolo , so 26.9.2009, 12:30
Budvar Aréna
Madeta Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 11. Rezek (Boška) - 7. Baxa (Bernad), 11. Stránský (Lev), 27. Mainer (Petruška), 28. Trojan (Stránský), 38. Boháč (Petruška), 60. Lev (Pitule).
Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Madeta Motor České Budějovice Hrubec (38. Hnízdil) - Klement, Semrád, Dietz, Jank, Vráblík, Makovský, Předota, Budina - Heřman, Sumerauer, Ježek - Marek, Vaniš, Seidl - Polodna, Rezek, Boška - Zvoník, Přibyl, Babka.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Jeřábek, Sullmann, Boháč, Zeman, Hucl, Špaček, Ruprecht - Stránský, Pitule, Lev - Jonák, Sedláček, Trojan - Mainer, Hošťálek, Petruška - Herm, Bernad, Baxa - Polívka.

Komentář

Domácí hokejisté v pátečním kole neinkasovali ani jednu branku a určitě by se jim to líbilo i v dnešním zápase. Jenže hosté z Plzně neměli pro podobné touhy domácích pochopení. Do zápasu vstoupili hosté lépe a měli i první vážnější útočnou akci. Hned v sedmé minutě se dokázali prosadit i střelecky. Nejdříve plzeňští sevřeli domácí před jejich brankářem. Střelu Bernada ještě Hrubec stačil vyrazit, ale pouze k úplně volnému Janu Baxovi, který pohodlně přehodil natahujícího se domácího gólmana. Domácím nepomohla k brance ani přesilová hra, kterou nesehráli dobře a za zmínku stojí jen střela obránce Dietze od modré čáry. Hosté se hned po skončení oslabení dostali opět před Hrubce a dali další branku. Jakub Lev viděl nikým nekrytého Jana Stránského a ten se do odkryté klece pohodl trefil. To nevypadalo z domácími dobře. Naštěstí pro ně měli připravenou rychlou odpověď. Boška nešel rozjetého Josefa Rezka a ten svůj nájezd zakončil střelou nad lapačku brankáře Mazance. Po zbytek třetiny však byli opět aktivnější hosté. Domácí vyráželi jen ke sporadickým protiútokům. Po první třetině tak hosté z Plzně po zásluze vedli 2:1.

Plzeňští zahájili druhou třetinu šancí při zbytku své přesilové hry. Stránského vychytal brankář Hrubec. Hosté byli nadále aktivnější a měli více ze hry. Netrvalo dlouho a navýšili svůj náskok o dvě branky. Domácí obránci nedokázali odstřelit puk od svého brankáře v nepřehledné situaci. Toho využil Petr Mainer a trefil puk do branky. Vzápětí mohl odpovědět domácí Heřman, který se ocitl sám před Mazancem, ale nedokázal zblízka puk dopravit do branky. Tak opět udeřili hosté z Plzně. Obránce Makovský vyvážel puk z pásma, ale přišel o něj. K puku se dostal Martin Trojan a jeho střela z mezikruží se třepetala v brance. Největší šanci domácích ve druhé třetině měl Stanislav Polodna, kterého našel úplně volného před brankou Rezek. Polodna ovšem svoji šanci neproměnil. Tak se opět ozvali plzeňští a dali svoji pátou branku. Od modré střílel Dominik Boháč a jeho střela skončila v síti. To už nevydržel brankář Hrubec a přenechal místo v brance Hnízdilovi. Druhá třetina vyzněla jasně pro plzeňské hokejisty, kteří hráli s přehledem a dokázali svoje příležitosti proměnit. Domácím nepomohly ani změny v sestavě, kterými se trenér Soudek pokoušel oživit hru. Po dvou třetinách byli se stavem 1:5 spokojeněší hosté z Plzně.

Ve třetí třetině už se utkání jen dohrávalo. Domácí byli se stavem utkání smířeni a na ledě se postupně objevili všichni hráči, které měl trenér Karel Soudek k dispozici, včetně náhradního brankáře Hnízdila. Na obou stranách přibylo vyloučení, přesto se na branku dlouho čekalo. Jediným zásahem ve třetí třetině byla přesilovková branka Plzně. V čase 59:21 se k odraženému puku od Hnízdila dostal Jakub Lev a stanovil tak konečné skóre dnešního utkání sedmého kola juniorské NOEN extraligy na 1:6.

Ohlasy trenérů

Karel Soudek (HC České Budějovice): Výsledek je jednoznačný a odpovídá přístupu našich hráčů. Rozdíl oproti včerejšímu zápasu byl v přístupu, srdci a když se nedělá práce naplno, pak nevychází vůbec nic. Na ledě bylo jenom jedno mužstvo, ale my jsme to nebyli.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Mysleli jsme si, že to pro nás bude těžší zápas. Budějovice vstoupili do zápasu hrozně opatrně a čekali, co my uděláme. Vedli jsme 2:0, domácí po naší chybě snížili, ale my jsme opět o dva góly odskočili. Pak už jsme domácí k ničemu nepustili. První dvě třetiny jsme odvedli dobrou práci. Ve třetí třetině už hráči nehráli to, co jsme po nich chtěli.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!