Junioři napravili včerejší výpadek!

Plzeň - Junioři: HC Mountfield České Budějovice - HC Plzeň 1929 1:6. Dokonale odčinili mladíci ze západu Čech včerejší domácí zaváhání s Ústím. V Budvar Areně se do klece modrobílých vrátil Marek Mazanec, jenž včera kryl záda Pavlu Francouzovi při zranění Tomáše Pöpperleho. Talentovaný brankář zatím drží průměr obdržených branek pod dvě na utkání a drž se na předních místech mezi gólmany i co se procentuální úspěšnosti týče.

8.kolo , so 26.9.2009, 12:30
Budvar Aréna
Madeta Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň
1:6
1:2, 0:3, 0:1
Branky a nahrávky: 11. Rezek (Boška) - 7. Baxa (Bernad), 11. Stránský (Lev), 27. Mainer (Petruška), 28. Trojan (Stránský), 38. Boháč (Petruška), 60. Lev (Pitule).
Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
Madeta Motor České Budějovice Hrubec (38. Hnízdil) - Klement, Semrád, Dietz, Jank, Vráblík, Makovský, Předota, Budina - Heřman, Sumerauer, Ježek - Marek, Vaniš, Seidl - Polodna, Rezek, Boška - Zvoník, Přibyl, Babka.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Jeřábek, Sullmann, Boháč, Zeman, Hucl, Špaček, Ruprecht - Stránský, Pitule, Lev - Jonák, Sedláček, Trojan - Mainer, Hošťálek, Petruška - Herm, Bernad, Baxa - Polívka.

Komentář

Domácí hokejisté v pátečním kole neinkasovali ani jednu branku a určitě by se jim to líbilo i v dnešním zápase. Jenže hosté z Plzně neměli pro podobné touhy domácích pochopení. Do zápasu vstoupili hosté lépe a měli i první vážnější útočnou akci. Hned v sedmé minutě se dokázali prosadit i střelecky. Nejdříve plzeňští sevřeli domácí před jejich brankářem. Střelu Bernada ještě Hrubec stačil vyrazit, ale pouze k úplně volnému Janu Baxovi, který pohodlně přehodil natahujícího se domácího gólmana. Domácím nepomohla k brance ani přesilová hra, kterou nesehráli dobře a za zmínku stojí jen střela obránce Dietze od modré čáry. Hosté se hned po skončení oslabení dostali opět před Hrubce a dali další branku. Jakub Lev viděl nikým nekrytého Jana Stránského a ten se do odkryté klece pohodl trefil. To nevypadalo z domácími dobře. Naštěstí pro ně měli připravenou rychlou odpověď. Boška nešel rozjetého Josefa Rezka a ten svůj nájezd zakončil střelou nad lapačku brankáře Mazance. Po zbytek třetiny však byli opět aktivnější hosté. Domácí vyráželi jen ke sporadickým protiútokům. Po první třetině tak hosté z Plzně po zásluze vedli 2:1.

Plzeňští zahájili druhou třetinu šancí při zbytku své přesilové hry. Stránského vychytal brankář Hrubec. Hosté byli nadále aktivnější a měli více ze hry. Netrvalo dlouho a navýšili svůj náskok o dvě branky. Domácí obránci nedokázali odstřelit puk od svého brankáře v nepřehledné situaci. Toho využil Petr Mainer a trefil puk do branky. Vzápětí mohl odpovědět domácí Heřman, který se ocitl sám před Mazancem, ale nedokázal zblízka puk dopravit do branky. Tak opět udeřili hosté z Plzně. Obránce Makovský vyvážel puk z pásma, ale přišel o něj. K puku se dostal Martin Trojan a jeho střela z mezikruží se třepetala v brance. Největší šanci domácích ve druhé třetině měl Stanislav Polodna, kterého našel úplně volného před brankou Rezek. Polodna ovšem svoji šanci neproměnil. Tak se opět ozvali plzeňští a dali svoji pátou branku. Od modré střílel Dominik Boháč a jeho střela skončila v síti. To už nevydržel brankář Hrubec a přenechal místo v brance Hnízdilovi. Druhá třetina vyzněla jasně pro plzeňské hokejisty, kteří hráli s přehledem a dokázali svoje příležitosti proměnit. Domácím nepomohly ani změny v sestavě, kterými se trenér Soudek pokoušel oživit hru. Po dvou třetinách byli se stavem 1:5 spokojeněší hosté z Plzně.

Ve třetí třetině už se utkání jen dohrávalo. Domácí byli se stavem utkání smířeni a na ledě se postupně objevili všichni hráči, které měl trenér Karel Soudek k dispozici, včetně náhradního brankáře Hnízdila. Na obou stranách přibylo vyloučení, přesto se na branku dlouho čekalo. Jediným zásahem ve třetí třetině byla přesilovková branka Plzně. V čase 59:21 se k odraženému puku od Hnízdila dostal Jakub Lev a stanovil tak konečné skóre dnešního utkání sedmého kola juniorské NOEN extraligy na 1:6.


Ohlasy trenérů

Karel Soudek (HC České Budějovice): Výsledek je jednoznačný a odpovídá přístupu našich hráčů. Rozdíl oproti včerejšímu zápasu byl v přístupu, srdci a když se nedělá práce naplno, pak nevychází vůbec nic. Na ledě bylo jenom jedno mužstvo, ale my jsme to nebyli.

Radek Kampf (HC Plzeň 1929): Mysleli jsme si, že to pro nás bude těžší zápas. Budějovice vstoupili do zápasu hrozně opatrně a čekali, co my uděláme. Vedli jsme 2:0, domácí po naší chybě snížili, ale my jsme opět o dva góly odskočili. Pak už jsme domácí k ničemu nepustili. První dvě třetiny jsme odvedli dobrou práci. Ve třetí třetině už hráči nehráli to, co jsme po nich chtěli.

Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!