Junioři udolali po bitvě Vary

P l z e ň - Junioři: HC Plzeň 1929 - HC Energie Karlovy Vary 1:0 Zatímco tým A bojoval ve Zlíně, ve stejný čas se rozhořela bitva na plzeňském ledě, který hostil západočeské derby mezi juniory Plzně a Karlových Varů. Po urputném zápase nakonec zůstaly všechny tři body v Plzni. Cesta k úspěchu ale byla více než trnitá.

21.kolo , pá 30.10.2009, 17:00
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary
1:0
0:0,0:0,0:1
Branky a nahrávky: 41. Lev (Trojan). Rozhodčí: Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:6. bez využití. Průběh utkání: 1:0.
HC Škoda Plzeň Mazanec (Seqvens) - Hucl, Ruprecht, Růžička, Sullmann, Zeman, Mrázek, Boháč - Polívka, Pitule, Trojan, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Lev
HC Energie Karlovy Vary Hruška (Habal) - Šik, Schusser, Tomeček, Přindiš, Funk, Rohan, Dlapa - Frk, Hudák, Flieger, Topinka, Kellner, Chaljavin, Putyera, Vaněk, Vachovec, Baar, Kverka, Rohan
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Marek Mazanec25025100,00

Komentář

Domácí začali náporem, ale defenziva zelených nekompromisně odolávala. Po šancích Sedláčka a Baxy se však stav neměnil. Na druhé straně se dostal do velké šance Kellner, ale Brankář Mazanec proti němu vyjel a vleže minul touš, který naštěstí pro domácí minul branku. Mazanec však podrazil Kellnera a dostal dvě minuty. Trest si za něj odseděl Trojan. Protože ale ani z této situace gól nepadl, odcházeli hráči do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina se velkým šancím spíše vyhýbala. Za povšimnutí však stály dvě šance až v druhé polovině zápasu. Nejprve v přesilovce trefil masku brankáře Hrušky Růžička. Tři minuty před koncem druhé třetiny se před brankářem po hezké kombinaci ocitl sám Boháč. Jeho šanci však neméně hezkým vypíchnutím překazil Tomeček.

Třetí třetina se konečně začala podobat správnému západočeskému derby. Toto představení načal Lev, který zakončil samostatný únik po nahrávce Trojana. Tento gól zcela jistě neviděl Alex Sullmann, který se jen hodně těžce sbíral z ledu za druhou brankou, po tvrdém střetu se spoluhráčem. O výrazné oživení se také postarali devět minut před koncem Baxa s Vachovcem, kteří si to rozdali pěstmi z očí do očí. Oba dva hráči dostali pět minut plus do konce utkání. Pouze Baxa však navíc z nepochopitelných důvodů dostal ještě jeden dvouminutový trest navíc. O něco podobného se o chvilku později postarali Frk a Hucl. Tento incident se ovšem obešel bez zranění. Od těchto chvil se zápas nesl spíše v duchu provokací a nebezpečně dohrávanými zákroky ze strany Energie. Gól však již nepadl a tak tři body zůstaly v Plzni.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!