Extraliga ml.dorostu: LIT-PLZ 3:6

Plzeň - O víkendu se rozběhly nejvyšší soutěže mládeže a zasáhl do nich i plzeňský mladší dorost, který vyjížděl ke svému utkání do Litvínova. Vzhledem k novému modelu mládežnických soutěží a tomu, že v posledních sezónách se s tímto mužstvem často nepotkávali, je čekal soupeř z kategorie neznámých a očekávání trenérů i hráčů bylo velké.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň

3:6
0:0, 1:3, 2:3

Branky a nahrávky: 31.Mašek(Zimmermann), 32.Přikryl(Potůček), 32.Zimmermann, 49.Zimmermann(Tulačka), 60.Tulačka(Šimandl), 60.Zimmermann(Mašek). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 3:4, 3:6.

Kuneš - Šmíd, Kubík, Houfek, Němeček, Holý, Synek - Kubalík, Mašek, Schleiss - Kopta, Tulačka, Šimandl - Uhlík, Přikryl, Zimmermann - Potůček.

Josef Zimmermann 3 1 4 4 0

První souboj o extraligové body zahájily obě mužstva rychlým kombinačním hokejem, hra se přelévala z jedné strany na druhou a v první třetině si obě mužstva vytvořila několik slibných šancí. Oba brankáři však drželi čistá konta.

Nástup do druhé části hry vyšel lépe plzeňským hráčům. Po nájezdu tří hráčů na jediného obránce propálil domácího gólmana Kubalík. Branka však nebyla uznána, protože rozhodčí zjistili technickou chybu v zápisu o utkání. Tento nepříjemný moment však plzeňské mladíky nepoložil a v 31.minutě šli neodvolatelně do vedení díky přesnému zásahu Maška. Domácí hráče plzeňský tlak evidentně zaskočil a během jediné minuty inkasovali ještě dvakrát zásluhou Přikryla a Zimmermanna. Až poté se Litvínov osmělil a ve 34.minutě snížil na 1:3.

Po nástupu do třetí třetiny bylo zřejmé, že domácí se budou snažit ještě zápas zvrátit, zvláště poté co hned v první minutě snížili na rozdíl jediné branky. Následné minuty se hrál velmi pohledný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Ve 49.minutě zvýšila Plzeň opět na rozdíl dvou branek po akci Tulačky a střele Zimmermanna. Domácím se sice podařilo ještě snížit na 3:4 čtyři minuty před koncem, ale vyloučením v 57.minutě se připravili o možnost závěrečného tlaku a naopak Plzeň kontrolovala konec utkání a v poslední minutě přidala ještě dva zásahy díky Tulačkovi a dokonanému hattricku Zimmermanna.

Plzeň si zaslouženě odvezla tři body za vítězství a úspěšně tak vstoupila do nového soutěžního ročníku.

Příštím soupeřem ml.dorostu bude 13.září tým IHC Písek.