HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav

5:4sn
1:0, 1:2, 2:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 18. Lev (Trojan, Sullamann), 24. Lev (Bernad, Sullmann), 42. Herm (Jonák), 45. Růžička (Lev, Sedláček), nájezd. Lev - 34. Sajdl (Kadlčík, Krejčík), 38. Antončík (Koudela), 43. Jiránek (Sedláček), 49. Koudela (Sajdl). Vyloučení: 8:12. Využití: 2:3. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Mazanec - Zeman, Sullmann, Boháč, Růžička, Ruprecht, Hucl - Lev, Sedláček, Bernad - Petruška, Hošťálek, Baxa - Trojan, Jonák, Herm

BK Mladá Boleslav

Will - Vrba, Soukup, Příhoda, Sedláček, Houser, Arazim - Jiránek, Rys, Lenc - Krejčík, Sajdl, Kadlčík - Belay, Koudela, Antončík - Hájek, Velechovský, Protivný

Petr Zeman 0 0 0 0 0

Plzeňský tým začal velkým náporem a Bruslaři nevěděli, kde jim hlava stojí. Z počátečního vysokého tempa však Plzeňané vydřeli jen jeden gól. V 18. minutě využil třetí přesilovou hru Lev a poslal domácí tým zaslouženě do vedení. – 1:0 Téměř celý zbytek třetí třetiny se odehrával ve čtyřech hráčích na obou stranách. Chvilku po vstřelení gólu se nechal vyloučit Herm a o chvilku později se z potyčky odebrali na trestnou lavici dva hráči Mladé Boleslavi a jeden z domácí strany.

Během přestávky si Plzeňští odpočali, ale nevychladli. A hned po čtyřech minutách se trefil Lev podruhé a vzhledem k dosavadnímu dění na ledě se zdálo, že domácí si vedení už pohlídají. - 2:0 Bruslaři ale přiostřili, což mladým Plzeňanům začalo dělat problémy a chvílemi se dokonce i zdálo, že úvodní tlak sebral domácím síly. Po polovině základní hrací doby se navíc trefil Sajdl a utkání začínalo nabírat úplně jiný rozměr. – 2:1 O chvíli déle se nechal podruhé za sebou vyloučit Boháč a hosté dostali šanci vyrovnat. To se jim povedlo na konci dvouminutové přesilovky. Druhé potrestání za vyloučení Boháče zprostředkoval Antončík. – 2:2 Domácí mohli být v té době rádi, že za pouhé tři minuty následovala přestávka.

O přestávce zřejmě řekli domácí trenéři svým svěřencům své a slova zřejmě padla na úrodnou půdu. Hned po minutě a půl se totiž trefil Herm. – 3:2 Když se o půl minuty déle dostala Plzeň do početní výhody, zdálo se, že vývoj bude stejný jako na začátku. Jenže místo toho, aby indiáni zasadili další ránu, naopak ji sami inkasovali. To se trefil Jiránek. – 3:3 Divokému začátku třetí třetiny potom přispěl i Růžička. – 4:3 Nebyl ale poslední. K těm co se postarali o zábavu se přidal i Koudela, který svou trefou zařídil prodloužení. – 4:4 Minutu před koncem dostal celek domácích šanci, aby v přesilové hře zařídil tři body. Touto šancí ale pohrdl.

Utkání tedy dospělo do prodloužení, ve kterém hráli přesilovou hru i hosté. Ti s ní i přes svůj oddechový čas naložili stejně jako domácí tým a protože během pěti minut se netrefil ani jeden z týmů, rozhodovaly nájezdy. Při nájezdech se jako jediný trefil Lev, čímž dovršil hattrick a připsal do tabulky Plzni druhý bod.