Junioři zahájili víkend úspěšně!

Plzeň - Junioři: HC Vítkovice Steel - HC Plzeň 1929 2:5. Mladé naděje ze západu Čech dokázaly dobýt vítkovickou tvrz a nadále kralují extralize. Branku a asistenci si připsal Jeřábek.

HC Vítkovice Ridera - HC Škoda Plzeň

2:5
1:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky:10. Slavík (Slovák), 27. Včíslák (Prokop) - 5. Herm (Bernad), 26. Petruška (Sedláček), 33. Roušal (Jonák, Malner), 41. Jeřábek (Petruška), 46. Bernad (Jeřábek, Petruška). Rozhodčí: Smeták - Koliba, Mrákava . Vyloučení: 5:7 . Využití: 0:2. Diváci: 60. Střely na branku: 48:34 . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

HC Vítkovice Ridera

Vošvrda - Pastor, Kovář, Hruzík, Slavík, Klimíček, Prokop, Žvatora - Vrána, Řehák, Včíslák, Richter, Maliník, Galajda, Slovák, Kolouch, Strapáč, Chomič, Kucsera, Walker.

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Sullmann, Špaček, Zeman, Jeřábek - Sedláček, Baxa, Petruška, Herm, Bernad, Roušal, Malner, Jonák.

Petr Zeman 0 0 0 1 2

První změny skóre se diváci dočkali v polovině páté minuty. Plzeňský Jannik Herm ujel a přesně umístěnou bekhandovou střelou prostřelil Tomáše Vošvrdu ve vítkovické brance - 0:1! Srovnáno bylo za pět minut. Krásná střela Marka Slavíka od modré čáry proletěla vším, co jí stálo v cestě a skončila přímo pod břevnem plzeňského brankáře Mazance - 1:1! Až do třinácté minuty se hrálo velmi čistě. Prvním vyloučeným se stal vítkovický Slavík a Plzeň si mohla jako první zahrát přesilovou hru. Domácí se ovšem náporu Plzně ubránili. V závěru první třetiny se k powerplay dostaly i Vítkovice. Jejich snažení skončilo nakonec stejným výsledkem jako v případě jejich plzeňských kolegů. Do největší šance se v ní dostal vítkovický kapitán Lukáš Vrána, jehož střele z otočky nechybělo mnoho k úspěšnému konci. Po prvních dvaceti minutách platil v Ostravě nerozhodný výsledek 1:1.

Plzeňští začali druhou třetinu náporem. Skrumáž před svou brankou musel jistit Vošvrda, který dlouho nevěděl, kde že se mu vlastně ztratil puk. K jeho radosti byl v bezpečí a Vítkovice mohly rozehrát další útok. Na konci dvacáté šesté minuty Plzeň udeřila podruhé v utkání. Petruška střílel v přesilovce od modré a kotouč skončil v bráně - 1:2! Trvalo to však jenom třicet pět sekund a výsledek se vrátil do nerozhodné podoby. Střelcem srovnávacího gólu byl Jan Včíslák - 2:2! V polovině zápasu ujel obraně plzeňských juniorů Adam Řehák, který gólmanovi Plzně předvedl krásný blafák, který však bohužel pro Vítkovice brankou neskončil. Když domácí tým neproměnil možnost k vedení, udeřila na druhé straně Plzeň, která se potřetí v utkání ujala vedení. Po krásné kombinaci Jonáka s Roušalem, zametl druhý jmenovaný puk do sítě - 2:3! Až do konce druhé části se výsledek nepohnul směrem ani k jednomu z mužstev a Plzeň si udržovala jednogólový náskok.

Vedení o jednu branku ještě nemusí nic znamenat a šance na zvrat stále žije. Bohužel pro Vítkovice se už po čtyřiceti šesti vteřinách třetí třetiny dostali plzeňští hokejisté do dvougólového vedení. Puk se nejprve odrazil od Vošvrdy a Jakub Jeřábek jej už jenom dorazil do prázdné branky - 2:4! Nutno říci, že vítkovický brankář byl na hráče před ním za jejich nedbalost pořádně nazlobený. Závěrečný direkt zasadila Plzeň Vítkovicím na začátku čtyřicáté šesté minuty, kdy v přesilové hře ujel Jakub Bernad a blafákem překonal Vošvrdu popáté - 2:5! I když i po zbytek utkání předváděly oba mladé týmy dobrý hokej, skóre se už neměnilo a lídr juniorské NOEN Extraligy HC Plzeň 1929 si do tabulky připsal další tři body. Tentokrát za vítězství nad HC Vítkovice Steel 5:2.