Junioři nedali šanci Znojmu

P l z e ň - Junioři: HC Znojemští Orli - HC Plzeň 1929 1:5. Na sobotní utkání juniorské extraligy nebudou rádi vzpomínat hokejisté ze Znojma. Indiáni si hned v první třetině vytvořili dvoubrankový náskok, který sice ve 23.minutě domácí snížili, ovšem to bylo z jejich strany vše. Plzeňáci přidali ve třetí třetině tři góly a dokráčeli k vítězství. Třemi asistencemi se na něm výraznou měrou podílel Ondřej Hošťálek.

Orli Znojmo - HC Škoda Plzeň

1:5
0:2, 1:0, 0:3

Branky a nahrávky: 23. Latner (Horváth, Piskoř) - 5. Sedláček (Růžička), 18. Petruška (Hošťálek, Zeman), 47. Mainer (Hošťálek, Lev), 50. Němec (Lev), 52. Zeman (Petruška, Hošťálek). Rozhodčí: Blecha - Reich, Skopal. Vyloučení: 10:8, navíc Jarůšek (ZNO) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 75. Střely na branku: 36:24. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5.

Orli Znojmo

Kameš - Opalek, Pospíšil, Kusák, Latner, Pláněk, Stehlík, Tichý - Bartoš, Vysloužil, Fára, Piskoř, Horváth, Trojan, Zika, Kovalský, Síkela, Jarůšek

Mazanec - Hucl, Růžička, Sullmann, Zeman, Slavík - Kvapil, Polívka, Sedláček, Hošťálek, Petruška, Herm, Němec, Vizinger, Mainer, Lev

Petr Zeman 1 1 2 2 0

Na úvodní opatrné minuty tentokrát v Hostan aréně nebylo místo, už po dvanácti vteřinách usedl na trestnou lavici domácí útočník Trojan a Plzeň v přesilovce Orlům pořádně zavařila, v největší možnosti ovšem Sedláček mířil nad lapačku natahujícího se brankáře Kameše pouze do břevna. Přestože početní výhoda zůstala nevyužita, mohli se hráči v modrém brzy radovat, chybu Znojma ve středním pásmu potrestal přímočarým průnikem a přesnou střelou mezi betony gólmana Pavel Sedláček. Domácím se v úvodní části příliš nedařilo, útočné akce brzdilo množství nepřesností a dobrá defenziva soupeře, brankář Mazanec tak na všechny střelecké pokusy dobře viděl a dokázal je zneškodnit. Vedení Západočechů navíc dvě a čtvrt minuty před sirénou navýšil Patrik Petruška, který efektně oklamal obránce a zavěsil do horního růžku branky.

Hned v úvodu druhé třetiny se ale utkání zdramatizovalo, plzeňská defenziva zapomněla před brankou na obránce Tomáše Latnera, který měl čas na střelu i dorážku, díky níž dostal svůj tým na dostřel. Vzápětí navíc přišlo čtyřminutové vyloučení Kvapila, k němuž si za chvíli přisedl i Hucl, a Orli hráli dvojnásobnou přesilovku. Trojan ale z mezikruží orazítkoval pouze břevno a Bartoše v jasné šanci tváří v tvář vychytal Mazanec. Od té chvíle až do závěru druhé části trestné lavice nevychladly, v průběhu série vyloučení dostala přesilovku pět na tři k dispozici i Plzeň, i ta zůstala nevyužita.

Zlom ve vyrovnaném zápase tak přišel až ve 47. minutě, kdy po sérii tvrdých střetů na obou stranách dostal dvě minuty znojemský Latner, v přesilovce se Hošťálek probil před branku a odražený kotouč napálil z otočky do sítě číhající Petr Mainer. O dvě minuty později zužitkovali hosté přečíslení dvou na jednoho, poté co Lev předložil Martinu Němcovi přihrávku ve správný okamžik a Němec zavěsil pod břevno. Tříbrankové vedení Západočechy uklidnilo a když se Orli nedokázali vyrovnat s přísným metrem hlavního rozhodčího, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Definitivní podobu skóre dal v další přesilovce v 52. minutě znovu z dorážky kapitán Plzně Petr Zeman, zbývající minuty už se dohrávaly ve značně klidnějším tempu.