Junioři zvítězili v derby

Junioři: HC Plzeň 1929 – HC Energie Karlovy Vary 5-1. Pondělní odpoledne v ČEZ Aréně patřilo juniorskému západočeskému derby. Od samého začátku měli navrch domácí a hned v první polovině první dvacetiminutovky si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé části ho ještě navýšili. Nezlomilo je ani proměněné trestné střílení karlovarského útočníka. Nakonec si došli pro celkem bezproblémové vítězství.

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

5:1
2:0, 1:0, 2:1

Branky a nahrávky: 4. Polívka (Jonák, Herm), 10. Sullmann (Lev, Pitule), 28. Polívka (Němec, Jonák), 43. Pitule (Zeman) 51. Sedláček (Sullman, Pitule) - 43. Frk (tr. střílení). Rozhodčí: Šindler - Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 101. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Mazanec - Hucl, Růžička, Sullmann, Špaček, Zeman, Jeřábek - Němec, Polívka, Sedláček, Pitule, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Jonák, Vizinger, Lev

HC Energie Karlovy Vary

Habal - Ryžuk, Valeš, Šik, Tomeček, Funk, Rohan, Dlapa - Frk, Hudák, Chaljavin, Sýkora, Vaněk, Mistoler, Vachovec, Baar, Kverka

Petr Zeman 0 1 1 0 2

Rychlá akce plzeňských v čase 3:20 znamenala první gól utkání. Karlovarského brankáře překonal Václav Polívka – 1:0. V 10. minutě indiáni zaútočili v přesilovce. V čase 9:19 vypálil od modré Alex Sullmann a jeho tvrdá ráno propadla gólmanovi za brankovou čáru - 2:0. V 11. minutě se dostaly ke slovu také Vary. Vachovec vypálil, Frk se dostal k dorážce, ale Mazanec vše zlikvidoval. A Vachovec v akci podruhé. Tentokrát na začátku 16. minuty. Ovšem znovu výborně zasáhl Mazanec. A vzápětí znovu, tentokrát proti Frkovi, kterému překazil šanci skvělou prací holí. V 19. minutě ujížděli Petruška s Hermem v akci dva na jednoho. Herm nedokázal zvednout puk, tudíž nechal vyniknout hostujícího gólmana.

Mazanec se v západočeském derby cítil na rozehrávání hokejkou, proto tím i zahájil druhou třetinu. A opět na výbornou. Ve 25. minutě našel Růžička Lva, který ujížděl zcela sám na Habala. Jeho blafák skončil těsně vedle branky. Nečekaná branka padla v čase 27:41. Václav Polívka si najel do útočného pásma, vystřelil a puk přeloboval lapačku varského brankáře - 3:0. Sedláček ve 32. minutě nebezpečně tečoval nahození od modré, jeho teč zamířila těsně vedle. Ve 38. minutě dostali domácí možnost přesilovky pět na tři. Tato výhoda trvala téměř půlminutu. Ovšem indiáni se dostali pouze k jedné střele. To v pokračující klasické početní převaze byli mnohem nebezpečnější. Zejména Jonák.

Třetí třetinu začínala Plzeň v další přesilové hře. Při návratu z trestné lavice jim ale ujel Ryžuk. Svůj nájezd neproměnil, podle rozhodčího byl ovšem faulován, bylo tedy nařízeno trestné střílení. Jeho exekutor Martin Frk ho bez skrupulí proměnil - 3:1. Domácí měli rychlou odpověď. V čase 42:49 využil přesilovku Tomáš Pitule – 4:1. Ve 45. minutě, opět v další početní převaze, nastřelil Pitule tyčku. V 51. minutě si mohla Plzeň vyzkoušet další dvojnásobnou početní převahu. Tentokrát mohla trvat až 52 vteřin. Ale netrvala. V čase 50:46 ji využil Pavel Sedláček, který perfektně tečoval Pituleho dorážku. Zápas se víceméně dohrával, povětšinu času na polovině Karlových Varů.