Plzeň nevyužila řadu příležitostí a podlehla Spartě

Plzeň - Zatímco se celý svět těšil z nejlepšího turnaje za poslední tři roky, mladí indiáni se sešli aby společně bojovali proti Spartě. Zápas vůbec nezačali špatně a až do konce druhé třetiny se hra odvíjela podle scénáře Plzně. Plzeňané však nevyužili řadu příležitostí což, jak se nakonec ukázalo, se jim stalo osudným.

47.kolo , pá 19.2.2010, 17:00
Zimní stadion Plzeň
HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha
Branky a nahrávky: 15. Petruška (Hošťálek, Baxa), 26. Herm (Petruška) - 21. Tůma (Chára), 53. Puna (Hanták), 57. Merta (Forman, Kniazev). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 1:6. bez využití. Diváci: 178. Střely na branku: 32:25. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
HC Škoda Plzeň Sequens (Mazanec) - Hucl, Růžička, Sullmann, Špaček, Jeřábek, Boháč - Polívka, Pitule, Trojan, Mainer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Roušal, Vizinger, Lev.
HC Sparta Praha Novotný, Vodička, Kořínek, Veselý, Sobotka, Drvota, Žovinec, Husák, Zacpálek, Hanták, Tůma, Knizaev, Froman, Kejdana, Kučera, Chára, Merta, Puna, Sovík, Lunák.
HC Škoda PlzeňHC Škoda Plzeň
JménoStřInkZásÚsp
Marek Mazanec2532288,00

Komentář

I přes to, že zápas byl od první minuty vyrovnaný, lépe do zápasu vstoupili domácí. Nejprve přečkali jediné oslabení v zápase po vyloučení Herma, aby o tři minuty déle udeřili gólově. Hošťálek našel nikým nehlídaného Petrušku, který brankáři hostí nedal sebemenší šanci a zamířil do levého růžku. – 1:0 Plzeňští měli ještě možnost zvýšit, ale dvě minuty, které jim daroval Sobotka nevyužili.

Ve druhé třetině se značně přiostřilo a Sparťané hráli polovinu třetiny v oslabení. Ještě před tím však hned v první minutě druhé části využil lepšího nástupu do třetiny Tůma a bylo srovnáno. – 1:1 Plzeň se dostala do hry a do velkého tlaku i za pomoci častého vyloučení Pražanů. Odměnou jím byl však pouze jeden gól. V akci byl opět Petruška, který přihrával Hermovi. – 2:1 Ten vymetl opět levý růžek Novotného branky. Plzeň měla znovu další příležitosti k navýšení náskoku. To však indiáni nevyužili a trest přišel hned v další třetině.

Nejprve Pražané vyrovnali. Stalo se tak v čase 52:25, kdy Punovy přihrávky využil Hanták. – 2:2 Spartě stačila ke zvratu jedna třetina, která se odehrála celá v počtu pět na pět. Definitvní ránu totiž zarazil Plzni tři minuty před koncem Merta, který se dokázal zorientovat před brankou Sparty a upravil tak na konečných 2:3. Závěrečná snaha Plzně už vyšla na prázdno a tak Sparta veze domu tři body.

21. dubna 2013

Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!