Perfektní obrat a tři body!

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 - HC Havířov Panthers 4:2. Mladé naděje si připisují do tabulky další tři body, když se jim povedl parádní obrat proti Havířovu. Dorostenci tak dali rychle zapomenout na včerejší smolnou porážku v přestřelce se Vsetínem.

HC Škoda Plzeň - AZ Residomo Havířov

4:2
0:1, 2:1, 2:0

Branky a nahrávky: 29. Pour (Vizinger), 30. Karpíšek (Slavík), 46. Faschingbauer (Tichý), 60. Váchal - 5. Čavoj (Čintala) 25. Miczek (Pasker). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:2, 4:2.

Polívka (Makarovič) - Tichý, Houfek, Slavík "A", Marcel, Karpíšek, kvapil, Porcházka - Němec "C", Pitel, Pejchar, Vizinger, Faschingbauer, Soukup, Váchal, Erben "A", noga, Biskup, Pašek, Pour.

AZ Residomo Havířov

Krkoška (od 46. min Dvořák) - Pilch, Čintala, Deutsch, Valentík, Patrman, Jaroch, Lešiga, Jonáš, Puffer, Čavoj, Miczek "A", Pasker, Diviš, Mráz, Číp "C", Suchý, Kasperlík, Juhasz.

Petr Vizinger 0 1 1 2 0

Do střetnutí mezi šestým celkem západní skupiny a sedmým východní vstoupili lépe hosté, kteří včera padli v Chomutově. Po střelách Divocha a Jarocha ještě stačil Polívka uplatnit své brankářské schopnosti, jenže Panteři svůj tlak stupňovali. Nakonec se prosadili již v páté minutě Jan Čavoj – 0:1! I v dalším průběhu třetiny byli aktivnější Havířovští, ale branku se jim přidat nepodařilo, přestože k ní častokrát chyběli centimetry. Vyberme například pokus Čipa, který se prokličkoval až před Polívku, jeho bekhendový pokus ovšem neměl správnou razanci. Na vyloučení byla třetina 2:0, ovšem paradoxně v přesilových hrách se vždy otupil tlak Panterů. v jediné gólové šanci modrobílých byl Vizinger, ale z mezikruží se mu nepovedlo propálit klubko hráčů před sebou.

I prostřední část začala náporem Havířova. Panteři také dokázali hned z kraje využít přesilovou hru, když střelu z mezikruží dokázal dorazit za bezmocného Polívku Jan Miczek – 0:2! Hosté nadále svírali svého soupeře, ale zapomněli na zadní vrátka a propadli na modré a Michal Pour si vychutnal Krkošku krásným blafákem a zavěsil o břevno, které se rozeznělo na celý stadion - 1:2! V polovině utkání již bylo srovnáno. Po půl minutě využil početní výhodu Marcel Karpíšek - 2:2! Indiáni dokonce mohli dokonat obrat, ale v situaci 2 na 1 nedokázal přihrát přes Deutsche Vizinger. Vše tak měla rozseknout poslední dvacetiminutovka.

Do té vstoupili aktivněji domácí a hosté se ubránili jen za cenu faulu. V nabídnuté přesilové hře dokonal obrat Jakub Faschingbauer, jenž uzmul puk na levém kruhu, najel si před branku a rychlou kličkou propálil krkošku, kterého vyhnal na střídačku -3:2! Pantery to značně srazilo do kolen a až na střelu Mráze z pravého kruhu se prakticky k ničemu nedopracovali. Domácí přebrali otěže zápasu v poklidu si dokráčeli pro tři body, které potvrdilo střelou do prázdné branky Martin Váchal – 4:2!