Dorost zdolal Písek

Plzeň - St. dorost: HC Plzeň 1929 - IHC Písek 6:3. Pěti body doslova sestřelil Písek Vizinger a po dvou porážkách tak může jeho tým slavit opět výhru. Mladí Indiáni jsou zatím po osmi zápasech nadstavby na šestém místě.

HC Škoda Plzeň - IHC Králové Písek

6:3
1:2, 3:1, 2:0

Branky a nahrávky: 5. Mrázek (Pitel), 24. Vizinger (Mrázek, Váchal), 27. Slavík (Vizinger), 30. Slavík (Vizinger), 51. Pitel (Slavík, Vizinger), 54. Vizinger - 6. Vlček (Homola), 15. Homola (Vlček), 39. Vlček (Ciboch). Rozhodčí: Svoboda - Suchánek, Martinec. Vyloučení: 7:10. Využití: 3:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 48:49. Střely na branku: 152. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 6:3.

Polívka - Blumentrit, Houfek, Karpíšek, Kvapil, Mrázek, Procházka, Slavík, Tichý - Biskup, Kolařík, Mašek, Němec, Mašek, Pitel, Soukup, Váchal, Vizinger.

IHC Králové Písek

Lehečka - Andrlík, Bernad, Jáchym, Jirků, Kubec, Lejsek, Pícha - Ciboch, Hanus, Homolka, Homola, Paukner, Vejda, Vlček, Volf, Šavrda.

Petr Vizinger 2 3 5 2 0

Po dvou porážkách v řadě nastoupily mladé naděje z Plzně k dalšímu extraligovému duelu. Soutěžní víkend završily s Pískem, který na jeho ledě porazily 4:2. A i dnes ke třem bodům vykročili mladí Indiáni pravou nohou. V páté minutě se prosadil Mrázek. Jenže hned po šestapadesáti vteřinách hry bylo srovnáno zásluhou Vlčka, kterému asistoval Homola. V závěru úvodního dějství si obra aktéři role vyměnili a hosté odcházeli do kabiny s úsměvem na tváři.

Do prostřední pasáže hry Západočeši doslova vlétli a do poloviny utkání dokonale otočili vývoj utkání třemi brankami. Nejprve se prosadil Vizinger, následně z jeho asistencí těžil Slavík. Drama do poslední třetiny zajistil písecký Vlček, který minutu a půl před druhou sirénou snížil na 3:4.

Modrobílí si ale na body sáhnout nenechali. V polovině poslední dvacetiminutovky se nejprve prosadil Pitel, o chvilku později zvýšil Vizinger. Ten si v utkání připsal pět bodů za dva přesné zásahy a tři přihrávky. Příští týden sehrají dorostenci zápas ve Vsetíne a Havířově.