Starší dorost nestačil na Kometu

P l z e ň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Kometa Group 1:4. Domácí za svým soupeřem od začátku zápasu herně zaostávali. První třetinu však díky výbornému Polívkovi odehráli bez inkasovaného gólu. Ve druhé části však hosté svoji převahu již zužitkovat dokázali. O všechny tři branky prostřední třetiny se postaral Crhák, kterému ve všech případech asistoval Zbořil. V poslední třetině zvýšil na 0:4 Horehleď. Alespoň čestný gól zaznamenali mladí Plzeňáci, když se v 54. minutě prosadil Pitel.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno

1:4
0:0, 0:3, 1:1

Branky a nahrávky: 54. Pitel (Pašek, Noga) - 27. Crhák (Zbořil), 30. Crhák (Zbořil, Dujsík), 40. Crhák (Zbořil), 45. Horehleď. Rozhodčí: Mandrysz - Vavruška, Černý. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:0. Střely na branku: 31:33. Průběh utkání: 0:4, 1:4.

Polívka - Moravčík, Houfek, Kubík, Marcel, Karpíšek, Šmíd, Procházka - Pitel, Kolařík, Šlajs, Mašek, Soukup, Šimandl, Tulačka, Noga, Potůček, Pašek, Zimmermann

HC Kometa Brno

Barus - Sedlák, Máša, Dujsík, Koukal, Vágner, Dittrich - Pospíšil, Horehleď, Čtvrtníček, Beneš, Beránek, Zbořil, Prokeš, Buhaj, Vašíček, Crhák, Fusek

Josef Zimmermann 0 0 0 0 2

Po spíše opatrném úvodu se do velkého tlaku dostali na začátku 8. minuty hosté z Brna. Nejprve Crhák promáchl před odkrytou brankou nahrávku Prokeše. Poté se opět Crhák dostal na levém kruhu do velmi dobré střelecké pozice, Polívka však byl připravený a jím vyražený puk nedokázal do prázdné branky dopravit ani Tulačka. Na začátku 9. minuty na plzeňského gólmana nevyzrál ani Fusek, který tečoval střelu od modré. Ještě v téže minutě přebruslil Marcela Beránek, nedostal se však k lepšímu zakončení než ke střele bekhendem, která výborně chytajícího Polívku příliš neohrozila. Hosté i ve zbytku třetiny jednoznačně dominovali a mladý plzeňský tým se pouze bránil. Asi největší šanci Brno promarnilo v 17. minutě. Horehleď našel zpoza branky nehlídaného Buhaje, který však nedokázal prostřelit skvělého Polívku. Domácí kromě několika pokusů z uctivé vzdálenosti Baruse v brněnské brance neohrozili a tak první třetina skončila 0:0.

Na začátku druhé části se mohli do vedení překvapivě dostat domácí. Vyražený puk po střele Šmída si našel Šlajs a z otočky trefil tyčku odkryté branky. Jenže poté domácí faulovali a Brno hrálo přesilovku. Od modré střílel Dittrich a k dorážce se ještě dostal Horehleď, Polívka však svůj tým opět podržel. Ve 26. minutě hráli domácí další oslabení, do brejku se dostal Šlajs, který se šikovnou kličkou zbavil obránce. Pokusil se zakončit po objetí branky, jenže puk se dostal k soupeři, který vyrazil okamžitě do brejku. Zbořil našel Crháka a ten otevřel skóre zápasu. 29:06 – 0:1. Pouze o pár minut později se ta samá dvojice prosadila znovu. Crhák zvyšoval zblízka v čase 29:16 na 0:2. Domácí poté zlepšili svoji hru. Ve 32. minutě mohli domácí vstřelit kontaktní gól. Kolařík našel Nogu, který ale z ostrého úhlu neprotlačil puk do branky. V závěru třetiny hráli domácí opět v oslabení. Přesilovku se jim sice ubránit podařilo, ale po návratu vyloučeného hráče našel od zadního mantinelu Zbořil Crháka a ten vstřelil těsně před sirénou třetí gól. 39:55 – 0:3.

Na začátku závěrečné třetiny předvedl pěknou akci Horehleď. Nejprve se kličkou zbavil obránce a dorážkou vlastní střely překonal Polívku počtvrté. 44:30 – 0:4. Tím bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Domácí sice ještě dokázali v čase 53:08 zásluhou Pitla snížit na 1:4, ale na víc již domácí neměli. Brno si poměrně v pohodě pohlídalo zasloužené vítězství.