Starší dorost přehrál Hradec Králové

P l z e ň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC VCES Hradec Králové 4:0. Plzeňští dorostenci nedali svému soupeři v pátek k večeru nejmenší šanci pomýšlet na výhru. Všechny šance, které si soupeř vypracoval, pochytal Polívka a navíc ho podpořili kolegové v útoku. Radek Hájek mířil přesně hned dvakrát.

HC Škoda Plzeň - Mountfield Hradec Králové

4:0
3:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 5. Hájek, 14. Hájek (Slavík), 20. Biskup (Mašek), 54. Němec. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 39. Průběh utkání: 4:0.

Polívka - Tichý, Houfek, Slavík, Marcel, Karpíšek, Špaček, Mrázek - Tolar, Němec, Pitel, Faschingbauer, Mainer, Váchal, Biskup, Pašek, Hájek, Mašek.

Mountfield Hradec Králové

Pavelka - Pánek, Kováč, Pilař, Havlena, Čáp, Konečný, Červený, Poláček - Gabriel, Ropický, Půlpán, Filip, Ouzký, Havelka, Frk, Vlček, Hradecký, Bartoň, Havlík, Valášek.

Martin Váchal 0 0 0 0 2

Hned v čase 4:34 se dorážkou z těsné blízkosti prosadil Radek Hájek – 1:0. V 8. minutě před Polívkou tečoval Havelka, ovšem teč nebyla nijak prudká a plzeňskému gólmanovi příliš problémů nenadělala. V 10. minutě vyslal prudkou střelu Červený. I s tou si Polívka poradil. Ve 14. minutě v končící přesilovce pálil Pánek. Zatímco Hradec přesilovku nevyužil, Plzeňanům stačilo pouze čtrnáct vteřin. V čase 13:43 se podruhé prosadil Radek Hájek – 2:0. V 19. minutě mohl skóre navýšit Mrázek, ale Pavelka si s jeho střelou poradil. Poté zlikvidoval i dorážku. Už už se zdálo, že třetina skončí 2:0, ale v čase 19:59 se lehkou střelou prosadil Patrik Biskup – 3:0.

V úvodu druhé třetiny byli aktivnější hosté – i dýky přesilové hře. Po jejím skončení měl ale velkou domácí Mašek, když ujížděl s Faschingbauerem 2na1. První jmenovaný volil střelu, kterou Pavelka pokryl. Ve 28. minutě měl Mašek další možnost, trefil pouze gólmana. I Hradec Králové si vypracoval jasnou gólovou příležitost. Gabriel však tváří v tvář Polívkovi neuspěl. Stejně jako v předchozí třetině i v té prostřední se málem skóre měnilo v poslední minutě. Valášek nastřelil ale pouze tyč. O dorážky se neúspěšně snažili jeho spoluhráči.

44. Minuta a další hradecká přesilovka přináší další šance. Ale při indiánech i tentokrát stálo štěstí, kterému velmi napomáhal gólman Polívka a nemohoucnost hostujících střelců. V 50. Minutě Pavelka skvělým zásahem hokejkou znemožnil Mainerovi skórovat. Plzeňský útočník na něj najížděl zcela sám. V 52. minutě nabídla Plzeň svými fauly přes minutu a půl trvající přesilovku 5na3. Ale hostující tým se nedostal k výraznější šanci. Navíc po obrovské chybě Pavelky přidal ve dvojnásobném oslabení v čase 53:09 čtvrtý gól Martin Němec – 4:0. V 59. minutě se ještě se stavem pokusil něco udělat Červený. Ale proti Polívkovi neuspěl.