Dorostenci Plzně nestačili na Ústí

Plzeň - Starší dorost: HC Plzeň 1929 - HC Slovan Ústí nad Labem 1:5. Dorostenci Plzně sice po první třetině prohrávali, ale na začátku druhá části dokázali v přesilovce vyrovnat. Potom však využili dvě přesilovky v řadě i hosté a hra Plzně se sesypala. Pokud už se domácí přeci jenom dostali k zakončení, stál v brance vynikající Bursa, který byl hlavním strůjcem ústeckého vítězství. Když na začátku třetí části přidali hosté další dvě branky, bylo o vítězi rozhodnuto.

HC Škoda Plzeň - HC Slovan Ústí nad Labem

1:5
0:1, 1:2, 0:2

Branky a nahrávky: 22. Špaček (Hájek) - 14. Faigl (Kuchynka), 26. Racek (Šetka), 35. Racek (Migliavacca, Hanzl), 44. Migliavacca (Hanzl), 46. Harkabus (Jeništa, Kuchynka). Rozhodčí: Fraňo - Charvát. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Střely na branku: 34:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5.

Polívka - Tichý, Houfek, Slavík, Marcel, Špaček, Mrázek - Tolar, Němec, Pitel, Faschingbauer, Mainer, Váchal, Biskup, Hájek, Mašek, Pravda

HC Slovan Ústí nad Labem

Bursa - Hejl, Zdvořáček, Vaněk, Andres, Procházka, Jeništa - Krupička, Kuchynka, Hanzl, Migliavacca, Šetka, Tuček, Faigl, Racek, Harkabus, Bacovský, Vegner

Martin Váchal 0 0 0 0 2

První větší šanci zápasu si vypracovali hosté. Po nepovedené rozehrávce Plzně se do dobré pozice dostal Racek, Polívka jeho první střelu pouze vyrazil, nebezpečnou dorážku ale zkrotil v lapačce. Pak se dlouho hrál poměrně vyrovnaný hokej ovšem bez vyložených šancí. Pak se ale prosadili přeci jenom mírně aktivnější hosté. Po vyhraném buly v útočném pásmu vystřelil bekhendem Kuchynka a Polívka puk betonem vyrazil přímo na hůl Faigla, který dorážel do odkryté branky. 13:00 – 0:1. S domácími to mohlo vypadat ještě hůř v 17. minutě. Po chybě na útočné modré se do brejku dostali stejní hráči, kteří zařídili první gól. Faigl dokázal sice přihrát dobře Kuchynkovi, jeho střelu z první ale zastavil betonem Polívka. Domácí byli blízko vyrovnání v posledních vteřinách třetiny, na útočné modré dostal přihrávku do brejku Váchal, v koncovce ale zamířil mimo tři tyče a Plzeň tak musela zamířit do kabin s jednogólovým mankem.

Druhou třetinu začali domácí přesilovkou. Dlouho se jim sice nedařilo vyvinout si potřebný tlak, pak ale dostal puk na modrou Špaček a tvrdou střelou k pravé tyči srovnal. 21:37 – 1:1. Ve 26. minutě naopak hráli přesilovku Ústečtí a zavřeli Plzeň v jejím obranném pásmu. Když už se zdálo, že se domácí ubrání, prosadil se pouhou vteřinu před návratem vyloučeného Špačka Racek. 25:53 – 1:2. Ve 29. minutě se do branky velmi důrazně natlačil Mainer, puk však za Bursu nepropasíroval. Tato akce nastartovala Plzeň k vyšším obrátkám a ústecký gólman se musel ve své brance hodně ohánět. Tlak domácích přerušilo až vyloučení Váchala, který si v brankovišti počínal příliš důrazně. A hosté početní výhodu opět využili. Puk odražený od zadního mantinelu doklepl za Polívku znovu Racek. 34:40 – 1:3. Domácí otevřeli hru, ale byla na nich znát nervozita a do souvislejšího tlaku se již ve druhé třetině nedostali.

Pokud ještě Plzeňáci po dvou třetinách chovali naději na zvrat, po pár minutách závěrečné části už nebylo o co hrát. Nejprve se dorážkou Hanzlovy střely prosadil z ostrého úhlu Migliavacca. 43:21 – 1:4. Poté opět z dorážky poslal puk do branky mezi Polívkovými betony Harkabus. 45:05 – 1:5. Do konce zápasu se již skóre nezměnilo a hosté si svůj náskok bez větších problémů pohlídali.