SPA - PLZ 4:2 - Junioři ztratili v play-off první zápas

Plzeň - Čtvrtfinále juniorů - 1. zápas: HC Sparta Praha - HC Plzeň 1929 4:2. To, že modrobílí tuto sezónu na celek z Holešovic neumí, se potvrdilo. I přes velký boj podlehli svému sokovi, kterému stačí k postupu do semifinále na západě Čech alespoň jednou vyhrát. Naopak Indiáni, pokud chtějí medaili, musejí oba zápasy vyhrát. Přijďte je podpořit již ve čtvrtek před úvodním duelem A-týmu!

ČF1 , út 16.3.2010, 17:00
Tesla Arena
HC Sparta Praha - HC Škoda Plzeň
Branky a nahrávky: 18. Kafka (Vošmik), 47. Sovík (Forman), 49. Sovík (Chára, Husák), 59. Kafka - 3. Pitule (Hošťálek, Petruška), 54. Hošťálek (Petruška, Pitule). Rozhodčí: Kubeš - Arazimová, Špringl. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. Diváci: 100.
HC Sparta Praha Novotný - Drvota, Veselý, Vošmik, Husák, Kořínek, Přibyl - Zacpálek, Sovík, Kučera - Kafka, Luňák, Tůma - Chára, Žalřík, Forman.
HC Škoda Plzeň Francouz - Růžička, Sullmann, Špaček, Zeman, Jeřábek, Boháč - Polívka, Sedláček, Pitule, Hošťálek, Baxa, Petruška, Herm, Váchal, Němec, Jonák, Mainer, Lev.

Komentář

Skóre utkání otevřel již na začátku 3. min. hostující Pitule, když se dokázal prosadit při přesilové hře. Vedení Plzni vyrdželo do 18. min., kdy vyrovnal sparťanský Kafka. Druhá třetina se pak odehrála bez branek a rozhodnutí přišlo v závěrečné části. Katem Západočechů se stal domácí Sovík, který vzal osud utkání do svých rukou. Dvěma góly během dvou minut nasměroval k vítězství hokejisty z Holešovic. Rozhodující třetí gól Sovíka brankáři Francouzovi propadl jeho výstrojí, když střela nebyla původně nijak povedená. Do prázdné branky pak výhru Sparty pečetil svým druhým gólem Kafka.

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!