PLZ - LIB 3:2 - Zlepšený výkon = 3 body!

Plzeň - Po nevydařeném duelu na ledě holešovické haly se plzeňští indiáni postavili v rámci 17. extraligového kola na svém ledě Bílým Tygrům Liberec. A měli jim co oplácet, vždyť v prvním letošním kláním jim podlehli vysoko 1:6. Modrobílí začali dobře a už ve 2. minuty se dostali do vedení zásluhou Johna Lammerse. Hosté sice ještě do první sirény vyrovnali, ale pak se dvakrát prosadili domácí, které nezastavilo ani dvojí (!) neuznání branky. Závěr zápasu byl dramatický, protože Tygři se dotáhli na rozdíl jediné branky, ale více už nedokázali.

17.kolo , ne 31.10.2010, 17:30
HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec
3:2
1:1, 1:0, 1:1
Branky a nahrávky: 2. Lammers (Straka, Modrý), 34. Jan Kovář (Vostřák, Modrý), 45. Straka (Johnson, Lammers)- 12. Trončinský (Nedvěd), 53. Dušek (Nedvěd, Kudrna). Rozhodčí: Pešina, Turčan - Bádal, Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 5 440. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 3:1, 3:2.
HC Škoda Plzeň Mazanec - J. Jeřábek, Jiří Hanzlík, Frolo, Modrý, Benák, Dresler - P. Sýkora, Jan Kovář, Vlasák - Lammers, Straka, Johnson - Vostřák, M. Heřman, Dvořák - Stránský, Petruška, Lev, od 35. navíc J. Heřman.
Bílí Tygři Liberec Pinc - Hunkes, Výtisk, Moravec, Čakajík, Trončinský, Holub, Rýgl - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Bárta, Kica.

Komentář

Indiáni do utkání vstoupili famózně, už za minutu a čtvrt skvěle zakombinovala celá první lajna - Straka vylákal Pince na svou stranu, přihrál na úplně volného Lammerse, který s trochou ležérností uklidil puk pohodlně do sítě. Hosté se i nadále museli bránit plzeňskému tlaku podpořeného vyloučením Marka Trončinského a Jana Výtiska. Pro šelmy to znamenalo 75 sekund oslabení třech proti pěti. Výsledkem kulečníkového ťukesu z domácího repertoáru pak byla ojedinělá střela Petra Sýkory, proti které Pinc včas nastavil svůj levý beton. Hosté se dostali na dostřel Mazancovy branky až v úvodu osmé minuty, ale plzeňský mladý gólman byl proti Kudrnově přízemní ráně spolehlivě připravený. V desáté minutě se liberecký Pinc vytáhl proti Kovářovi, jenž v ideální pozici nedokázal využít prostoru, který mu tygří obrana velkoryse poskytla. Přese všechnu plzeňskou snahu to byli Tygři, kdo se radoval. Lammers své jméno do zápisu o utkání připsal ještě do kolonky vyloučených a Liberec měl výhodu přesilové hry. Tomáš Frolo nevyvezl puk ze třetiny, nechal se obehrát Nedvědem, jenž přesnou přihrávkou našel ve volném prostoru několika čtverečných metrů Marka Trončinského. Ten prudkou bombou dal zapomenout svému dvouminutovému trestu a vyrovnal skóre utkání. Indiáni se mohli na svého koně vrátit o minutku později, ale Straka nedotáhl svůj blafák tváří v tvář Pincovi. Liberec ještě v závěru třetiny pohrdl přesilovou hrou, kdy jediný Klimenta nechal vyniknout Mazancovi a jeho vyrážečce.

Druhou část začali aktivněji hosté díky početní převaze po faulu plzeňského Lammerse. Ve třetí minutě nabil ostře Jiří Hunkes, avšak Mazanec si proti jeho střele správně vyjel a ztlumil puk ve svém náručí. O dvě minuty později se Jan Kovář prosmýkl až před Marka Pince a dokázal si zkušeného gólmana položit. Jeho zakončení Pincovi propadlo, ale brankář svou chybu rychle napravil a máchnutím rukavice puku zabránil přechod přes brankovou čáru. Verdikt si hlavní sudí ještě musel prokonzultovat s kolegou u videa. Plzeň se opět dostala do optického tlaku, z něhož se šelmy ne a ne vymanit. Jeřábek na sklonku osmadvacáté minuty nebezpečně centroval zpoza branky do ohně před brankovištěm - puk se od jedné brusle odrazil mezi betony Pince, který však reagoval bleskově a puk za svá záda nepustil. Sudí nechali pak bez trestů i krátkou šarvátku, jež se v decentní rovině strhla. Hned po buly se puk dostal až za záda libereckého strážce branky, avšak pro Plzeň to znovu neznamenalo gólovou radost. Hlavní rozhodčí po další konzultaci s videorozhodčím jen rozpažil. Indiáni se však nevzdávali a dál bušili na polootevřená dvířka liberecké obrany. Avšak ani Martin Heřman, který trefil tyčku, ani Tomáš Vlasák, jenž pálil do odkryté sítě při přesilovce, nebyli úspěšní. Slušně zaplněné tribuny plzeňské ČEZ Arény tak rozjásal až mladý útočník indiánů Jan Kovář, ke kterému se dostal kotouč na hranici brankoviště po dalším plzeňském přesilovkovém kolotoči a který puk došťouchl za Pincova záda. Liberec mohl odpovědět při vyloučení Jeřábka, ale sám se po Duškově sekání o výhodu o muže v poli připravil.

I úvod poslední části patřil domácím borcům. Po rozjíždějícím tlaku se ve 45. minutě po přesném Johnsonově pasu zpoza brankové čáry trefil kapitán indiánů Martin Straka. Za vzájemné osekávání pak byli současně vyloučeni domácí bek Jeřábek a hostující kapitán Petr Nedvěd a hrálo se ve čtyřech. Více prostoru na ledě sedělo lépe Západočechům, nejdříve pálil těsně vedle levé Pincovy branky Johnson, pak si dokázal puk dojet a ještě nahrát do výborné šance Strakovi, který naskakoval v tomto utkání jako centr druhé formace. Druhá lajna indiánů asi nejvíce zatápěla Tygrům, hned během dalšího střídání se Pinc proti kapitánovi domácích musel mít opět na pozoru. Hosté však ukázali, že dokážou vytěžit z minima maximum. První formace hostujícího celku se tak tak prokousala do útočné třetiny, Petr Nedvěd fotbalově nahrál Antonínu Duškovi, který zpoza obránce a mezi Mazancovými betony snížil na rozdíl jediné branky. Čtyři minuty před třetí sirénou se před branku Mazance neohroženě pustil liberecký střelec Dušek, ale v zakončení mu zabránil plzeňský faul. V následující přesilové hře si Petr Nedvěd počíhal proti Mazancovi, ale ke škodě hostujícího týmu trefil jen spojnici tyčky a břevna! Bílým Tygrům nepomohla ani hra bez brankáře, když v šesti mužích v poli pevně stiskli pětici statečných domácích, a odjíždějí tedy domů bez bodu.


Ohlasy trenérů

Marian Jelínek (HC Plzeň 1929): "Přivítali jsme dobře hrajícího soupeře, který předvádí atraktivní hokej pro diváky. My jsme se z toho poučili a hráli jsme hodně agresivně. Ponaučení nám dala hlavně páteční blamáž na Spartě, kterou jsme si na videu rozebrali. Chtěl bych vyzdvihnout všechny od gólmana až po juniorskou lajnu. Jsme rádi, že jsme konečně Liberec porazili a máme tři body. Týmu jsme se snažili dát nějaký impulz, a proto jsme rozdělili Straku s Vlasákem do dvou útoků. To se povedlo, protože Martin odehrál letos nejlepší zápas a hodně pozvedl lajnu cizinců."

Jiří Kalous (Bílí Tygři Liberec): "Domácím se povedl vstup do utkání a rychle šli do vedení. Byť se nám podařilo ještě do přestávky vyrovnat, tak jsme po celou dobu zápasu tahali za kratší konec provazu. Celé utkání byl obrovský boj a vlastně jsme až do konce sahali naší bojovností po bodu. Hráči dokázali utkání odbojovat, za což jim nemůžu nic vytknout."

Fotogalerie

Související články

Lov Tygrů podruhé!

Preview

S nimi je radost hrát, hodnotí Kovář spolupráci s Vlasákem a Sýkorou

Ohlasy

Aktuálně na webu

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!

Jiříček v U18

David Jiříček cílí na své druhé letošní mistrovství světa! Na MS U18 ale míří i další Plzeňáci!