Junioři dlouho vedli, nakonec si ze Zlína neodváží ani bod

Zlín/Plzeň - Junioři PSG Zín - HC Plzeň 1929 4:3 (0:2, 1:0, 3:1). Druhým dílem pokračovali plzeňští junioři ve své moravské pouti. Po výhře na ledě Olomouce se ještě týž večer přesunuli do Zlína, kde v sobotu sehráli další zápas nejvyšší juniorské soutěže. Plzeňané do utkání vstoupili skvěle, vedli 2:0, poté u 3:1, ale vlastními vyloučeními nakonec nechali soupeře sebrat všechny body za výhru 4:3. Pokud průběh tohoto utkání k nějakému přirovnat, snad k střetnutí A týmu indiánů s Českými Budějovicemi...

PSG Berani Zlín - HC Škoda Plzeň

4:3
0:2, 1:0, 3:1

Branky a nahrávky: 23. Holík, 51. Romig (Sadil), 53. Finsterle (Matějíček, Holík), 55. Finsterle (Šlahař, Holík) - 5. Mainer (Pacanda, Sedláček), 20. Hošťálek (Baxa, Lev), 47. Lev (Hošťálek, Pacanda). Rozhodčí: Škach - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 5:8 + Sedláček (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 50. Střely na branku: 32:30. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3.

PSG Berani Zlín

Kašík - Matějíček, Sadil, Valenta, Zábojník, Janota, Hampl, Malota, Blinka - Fořt, Finsterle, Haloda - Holík, Křemeček, Merta - Romig, Vodný, Šoula - Šlahař, Pospíšil.

Mazanec - Slavík, Růžička, Sullmann, Ruprecht, Šimandl, Blumentrit - Lev, Hošťálek, Baxa - Pacanda, Sedláček, Mainer - Vizinger, Hájek, Faschingbauer - Němec, Bernad, Váchal.

Petr Vizinger 0 0 0 0 2

Plzeňští indiáni se obhájce juniorského titulu vůbec nezalekli a hned po pěti minutách šli do vedení po přesné střele Petra Mainera. Domácí i nadále byli pod západočeským tlakem, čehož využil ještě do přestávky Ondřej Hošťálek. Zlínským se podařil nástup do druhé části; v čase 23:00 se prosadil Holík.

Velmi vyrovnané utkání pokračovalo ve svižném tempu, ale stále o trochu navrch měli hostující Plzeňané. To dokumentoval třetí trefou svého týmu Jakub Lev. To chybělo třináct minut do konce třetí třetiny. Pak ale Západočeši téměř neopouštěli trestnou lavici, a tak domácí měli přehrše příležitostí s utkáním něco udělat. A také udělali. V rozmezí pouhých čtyř minut vstřelili tři branky zásluhou Finsterleho, který se radoval dvakrát, a Romiga. I když najednou Plzeňští prohrávali, nehodlali se vzdát lehce. Ale další vyloučení jim nedovolilo zakousnout se do soupeře tak, jak by potřebovali. HC Plzeň 1929 tedy po nadějně rozjetém utkání nevybojovala na ledě loňského mistra ani jeden bodík.

Radek Kampf (trenér HC Plzeň 1929): Do utkání jsme vstoupili výborně a byli jsme téměř po celý zápas lepším týmem. Velice nadějné bylo vedení 2:0, i v poslední třetině 3:1. Pak jsme ale byli často vylučovaní a soupeř nám v oslabení utekl. Když jsme se v samotném závěru zápasu pokusit alespoň o vyrovnání, znovu jsme byli vyloučení. Jsem ale spokojený, že jsme se silným Zlínem, který loni vyhrál celou soutěž, sehráli velice slušné utkání.