Orlům zastřihl křidélka Růžička!

Plzeň - Junioři: HC Plzeň 1929 - Orli Znojmo 2:1. Mladé pušky indiánů dále kráčejí extraligou se vztyčenými hlavami. Po včerejší divoké přestřelce s Kometou Brno se dnes podařilo modrobílým obranu vyšperkovat a Marek Mazanec za své záda propustil pouze jediný touš. Vítěznou branku obstarali obránci, jenž již nakoukli do A-týmu - Hucl s Růžičkou.

6.kolo , so 25.9.2010, 13:30
ČEZ Aréna Plzeň
HC Škoda Plzeň - Orli Znojmo
2:1
1:0, 0:1, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Lev (Hošťálek), 41. Růžička (Hucl) - 29. Opalek (Piskoř). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 50. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Škoda Plzeň Mazanec (Makarovič) - Růžička, Slavík, Ruprecht, Sullmann, Hucl "A", Šimandl, Špašek, Mrázek - Hošťálek "C", Baxa, Lev, Petruška "A", Bernad, Mainer, Váchal, Faschingbauer, Pacanda, Hájek, Vizinger, Němec.
Orli Znojmo Kameš (Kuchař) - Opalek, Stehlík "A", Tichý, Latner, Pospíšil "A". Šaur, Hejl, Srketič - Bartoš, Trojan "C", Jarůšek, Zika, Mikulášek, Kovalský, Novák, Podešva, Piskoř, Sůsser, Videlka.

Komentář

Po včerejším zápase v Karlových Varech dnes na juniory Znojma čekal další západočeský soupeř – Plzeň. Ta zatím v extralize podlehla pouze těsně ve Zlíně. A začala dobře i dnes. Po úvodní třetině, která byla na brankové příležitosti velmi chudá, si odnášela jednobrankový náskok po střele Jakuba Lva. Náskok mohl následně navýšit Pacanda, ale z pravého kruhu pálil pouze do hrudi Kameše. A protože před Mazancem přeskočil touš hůl Novákovi, diváci v ČEZ Aréně museli na další zajímavé momenty čekat až do další dvacetiminutovky.

Ta ovšem kopírovala svou předchůdkyni. V ČEZ Aréně se odehrával spíše boj než hokej. Hráči bojovali o každý centimetr ledu, obrany šlapaly na sto procent. Přes řadu vyloučení se oba brankáři příliš nezapotili a kapituloval pouze domácí Mazanec. Prosadil se hostující Daniel Opalek, který v signalizované výhodě doslova došťouchal touš po zmatcích na brankovišti za čáru.

Hned po půl minutce závěrečného dějství ale svítilo červené světlo nad stále stejnou brankou opět. Akci obránců, kteří již nastoupili za A-tým, zakončil po příhře Hucla Dan Růžička. A nakonec to byl zásah vítězný. Hráči Znojma se prakticky celou třetinu k zakončení nedostali, převážně se hrálo ve středním pásmu. Až v závěru se podařilo Orlům domácí zmáčknout, ale v největší příležitosti, dorážce do odkryté branky, selhal Novák.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!