Indiáni nepřipustili jakýkoliv odpor Havlíčkova Brodu

Plzeň - V pátek odehráli mladí indiáni další ze zápasů své exzraligy. Jako soupeř jim přijeli hráči Havlíčkova Brodu. Plzeňští se však do svého soupeře zakousli od první minuty a rozhodně nebylo pochyb o tom, kdo je doma pánem. Modrobílí rozhodli o osudu utkání již v první polovině klání a ve zbytku zápasu kontrolovali hru.

HC Škoda Plzeň - HC Rebel Havlíčkův Brod

6:0
3:0, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 2. Petruška (Pacanda), 12. Vizinger (Mainer, Bernad), 15. Pacanda (Sedláček), 26. Faschingbauer, 51. Bernad (Mainer, Vizinger), 60. Hájek (Blumentrit, Váchal)

Mazanec (Makarovič) - Slavík, Sullmann, Hucl, Šimandl, Špaček, Blumentrit, Ruprecht, Růžička - Hošťálek, Baxa, Petruška - Pacanda, Sedláček, Faschingbauer - Bernad, Mainer, Vizinger - Němec, Hájek, Váchal

HC Rebel Havlíčkův Brod

Krch (Zvolánek) - Hadrava, Varga, Blažek, Szilva, Bancíř, Ondráček, Ambrož, Zdražil, Hájek, Šíma, Němec, Šplíchal, Havel, Milfait, Doležal J., Doležal O., Honza, Novák, Musil, Novotný.

Petr Vizinger 1 1 2 2 0

Domácí hokejisté na svého soupeře vletěli silou uragánu a již ve druhé minutě otevřeli skóre utkání. Petruška si tak připsal první bod v zápase. – 1:0 Hráči Havlíčkova Brodu jakoby se nedokázali aklimatizovat tvrdé plzeňské hře a pod tlak se dostávali i při své přesilové hře. Logické vyústění přineslo několik minut po polovině první třetiny. V jednom ze závarů před brankářem hostí se prosadil Vizinger. – 2:0 Netrvalo dlouho a Pacanda, který vybojoval puk u mantinelu, najel před brankáře a zavěsil, přidal další kousek. V čase 14:07 tedy svítil nad středovým kruhem stav 3:0. Tento stav odpovídal dění na ledě.

Trenéři hostujícího týmu dostali šanci o přestávce zadat hráčům pokyny. Změna však byla vidět pouze při přesilové hře soupeře. To se týkalo minimálně prvních minut. Ve 26. minutě rozvlnil síť Faschingbauer. – 4:0 Plzeňští hráči hráli dále s chutí, ale zřejmě s vědomím evidentně rozhodnutého zápasu jejich zápal a nasazení postupně upadal. Od půle zápasu se tedy hra vyrovnala a do konce třetiny se nic závažného nestalo.

První polovina třetí části se odehrála v duchu druhé půlky třetiny číslo dvě. K vidění byly jen tři přesilové hry a právě ve třetí zvýhodněné hře v čase 50:34 využil vyloučení Ambrože Bernard. Připsal si tak druhý kanadský bod v utkání. – 5:0 Hosté se od této chvíle snažili alespoň o čestný úspěch. Vždy však narazili na plzeňskou obranu, kterou jistil Mazanec. Celkově se tedy nic vážného neudálo až do doby, kdy se hráči viděli v šatnách a diváci u Ulice. Půl minuty před koncem fauloval Blažek. Plzeňské přesilovkové formaci stačilo pouhých 13 sekund k upravení stavu na 6:0 prostřednictvím Hájka. Tímto skóre se páteční soupeři rozešli a indiáni se mohli vrhnout na shazování kuželek.