Junioři vezou z Varů dva body

Karlovy Vary/Plzeň - Junioři HC Energie Karlovy Vary - HC Plzeň 1929 2:3 po prodloužení (0:0, 1:2, 1:0 - 0:1). Plzeňští junioři pokračovali v sérii dramatickým zápasů i v prestižním derby na ledě karlovarské Energie. Po bezbrankové první třetině se do dvoubrankového vedení dostali hosté, když hned po přestávce skóroval Němec a o osm minut nato zvyšoval Vizinger, ale domácí zbraně nesložili a ještě v poslední minutě prostřední části snížili. Dvě minuty byly odehrané z poslední dvacetiminutovky a bylo vyrovnáno. Dramatický duel rozhodlo až prodloužení, které po dvou minutách v plzeňský prospěch ukončil Pacanda.

HC Energie Karlovy Vary - HC Škoda Plzeň

2:3p
0:0, 1:2, 1:0 - 0:1

Branky a nahrávky: 40. Záhora (Hudák, Schusser), 42. Sýkora - 21. Němec (Špaček), 29. Vizinger (Němec, Ruprecht), 62. Pacanda (Slavík, Bernard). Rozhodčí: Kostourek - Havelec, Fiala. Vyloučení: 5:10 navíc Sedláček (PLZ) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 79. Střely na branku: 26:42. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary

Habal (Endal) - Valeš, Šik, Schusser, Tomeček, Funk - Hudák (A), Koblasa, Kentoš, Sýkora, Vaněk, Vachovec (C), Baar, Švec, Kverka, Záhora, Půlpán.

Mazanec (Makarovič) - Hucl (C), Ruprecht, Ružička, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal - Blumentrit, Sedláček, Hošťálek (A), Baxa, Petruška (A), Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernard, Vizinger, Němec, Lev.

Petr Vizinger 1 0 1 1 0

Už úvodní minuty utkání ukázaly, že se bude jednat o vyrovnanou bitvu. Zpočátku ale zápas nenabídl příliš šancí. Karlovarští velmi dobře napadali rozehrávku soupeře a u kotouče byla o něco více Plzeň. Na první větší šanci zápasu jsme si museli počkat až do desáté minuty, kdy Kverka vyjel mezi kruhy, odkud nebezpečně vystřelil na Mazance, dostal se k dorážce, ale plzeňský gólman vykopl kotouč betonem.

U další velké příležitosti byli opět energetici, když se Vachovec se Sýkorou probojovali do akce dva na jednoho. Sýkora ale přihrál nepřesně, a tak Vachovec aspoň vystřelil z první na Mazance. Energetici si poté zahráli v početní převaze, ale útočné pásmo paradoxně obsadili Plzeňští. Například Vizinger z mezikruží jen těsně minul levou spojku Habalovy branky. První třetina ale branky nepřinesla.

V té druhé již po devatenácti sekundách otevřel skóre juniorského derby z mezikruží Martin Němec a Plzeňští měli převahu i nadále. To dokázala i další branka indiánů. V oslabení se před brankou ocitl osamocený Petr Vizinger a střelou pod víko zvýšil na 2:0. Na Karlovarských byla po inkasované brance vidět nervozita, z které se dostávali poměrně dlouho.

V závěru třetiny se ale energetici vrátili do hry, když Daniel Záhora z akce dva na jednoho zakončil z první přesně pod víko. Po dvou třetinách tak Plzeň vedla o gól. Tento stav ale vydržel jen do druhé minuty třetího dějství, kdy Tomáš Sýkora z brejku napálil Mazance, od kterého se kotouč odrazil, a ten si Plzeňští nešťastně srazili do vlastní branky.

Zbytek třetiny nabídl vyrovnanou bitvu a branka již nepadla. Utkání tak zamířilo do prodloužení. Kotouče se jako první ujali energetici, jenže přišli o něj a Bernard rozehrál kotouč na Slavíka, který nabral na rychlosti a prosvištěl do útočného pásma, z kruhu vystřelil na Habala a k odraženému kotouči se dostal Tomáš Pacanda, který z dorážky zamířil přesně, a zajistil tak Plzni druhý bod.