Juniorka zabrala v Havlíčkově Brodě

Havlíčkův Brod/Plzeň - Junioři HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Plzeň 1929 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Plzeňští junioři zabrali po domácím neúspěchu s Pardubicemi v Havlíčkově Brodě. Tamní Rebel přejeli stylem start - cíl. Soupeř si svou nedisciplinovaností sám ubíral na síle, a když už se dostal do útočného pásma, narazil na spolehlivého Mazance, který si připisuje čisté konto.

21.kolo , pá 26.11.2010,
HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Škoda Plzeň
0:4
0:1, 0:1, 0:2
Branky a nahrávky: 20. Bernad (Lev), 31. Růžička (Petruška, Hošťálek), 46. Baxa (Petruška), 48. Lev (Bernad, Sedláček) . Rozhodčí: M. Homola - V. Guth, D. Rittich. Vyloučení: 10:5, navíc Ambrož a Šíma (oba HBR) 10 minut. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:4.
HC Rebel Havlíčkův Brod Krch - Novotný, Šíma, Ambrož, Vác. Němec, Musil, Šplíchal, Richter, Hájek, J. Milfait, O. Doležal, Hadrava, Zdražil, Szilva, Havel, Ondráček, M. Novák, J. Doležal.
HC Škoda Plzeň Mazanec - Ruprecht, Sullmann, Slavík, Růžička, Hucl, Šimandl, Mázek, Špaček, Lev, Sedláček, Žovinec, Petruška, Hošťálek, Baxa, Vizinger, Bernad, Pacanda, Němec, Hájek, Váchal.

Komentář

Úvod utkání se odehrával jednoznačně v režii hostů z Plzně, kteří hýřili pohybem a pravidelně se tlačili do zakončení. Rebelové museli vzdorovat jejich mohutnému tlaku schouleni v pevné obranné ulitě, z níž se probíjeli přes aktivní napadání Západočechů velice sporadicky a gólmana Mazance příliš neprověřili. Naopak brankář Krch se měl ve svém brankovišti co ohánět, protože na jeho svatyni létala jedna nebezpečná rána za druhou. Akcie havlíčkobrodských dlouho držel nahoře svými skvělými zákroky, když prakticky po celou dobu první dvacetiminutovky čelil náporu mladých Indiánů s obdivuhodnou noblesou. Nakonec ale přece jen kapituloval a Plzeň se mohla naplno radovat ze zisku zaslouženého vedení. Po nahrávce Lva napřáhl mezi kruhy z mírného úhlu Jakub Bernad a svou přesnou střelou, jíž gólman Krch ještě trochu tečoval betonem, v čase 19:02 otevřel gólový účet zápasu – 0:1.

Do prostřední části vkročili oba soupeři velmi vyrovnaně, přičemž Rebelové profitovali v tomto ohledu ze zbytku své přesilové hry, jíž získali v první třetině. Postupem času ale opět začínali přebírat otěže zápasu do svých rukou mladí Indiáni, kteří si vynutili znovu značnou územní převahu a svůj tlak gigantických rozměrů každou chvíli ještě stupňovali. Přetížená havlíčkobrodská obrana v čele s gólmanem Krchem, jenž si připisoval na konto spoustu povedených a důležitých zákroků, však enormní nápor neustála a zhruba v půlce utkání inkasovala podruhé. Kotouč objel v útočném pásmu destinace Ondřej Hošťálek - Patrik Petruška - Dan Růžička, přičemž posledně jmenovaný napřáhl na vrcholu levého kruhu a krásnou ranou poslal puk přesně ke vzdálenější tyčce, kam gólman Krch nedosáhl – 0:2. Mladí Rebelové se dostávali do zakončení méně, ale s blížící se druhou sirénou se čím dál více osmělovali, až svého západočeského soka zatlačili do úzkých a důkladně provětrávali jeho obranu, z níž vytěžili v úplném závěru přesilovku pěti proti třem.

V závěrečném dějství fanoušci v ochozech prochladlého zimního stadionu v Kotlině sledovali plzeňskou nadvládu a obrovskou nedisciplinovanost Rebelů. Západočeši hráli s velkou chutí a nehodlali se rozhodně spokojit s dvoubrankovým náskokem, který měli v zádech. Neustále se snažili o útočné pojetí hry a za to sklidili další úspěch, když svou převahu přetavili ve 2 vstřelené góly. Na sklonku 46. minuty po nahrávce Petrušky dorážel z bezprostřední blízkosti Jan Baxa a bekhendem dopravil kotouč do sítě – 0:3.

A to nebylo z plzeňské strany zdaleka poslední slovo. Už ve 48. minutě plzeňské útočné komando opět rozvinulo v útočném pásmu svůj rychlý kolotoč a navýšilo svůj komfortní náskok. Jakub Bernad našel krásnou křížnou nahrávkou v levém kruhu svého jmenovce Lva, jenž před odkrytou bránou nezklamal, když trefil vzdálenější horní roh, a překonal tak gólmana Krcha – 0:4. Havlíčkův Brod se snažil zmírnit porážku alespoň čestným úspěchem, jenže v cestě mu stála nedisciplinovanost, která Rebely nepouštěla do výraznějšího tlaku, naopak dávala křídla mladým Indiánům. Po závěrečném hvizdu se tak mohla Plzeň radovat ze zaslouženého vítězství a tříbodového importu, zatímco bojovníci z Kotliny odjížděli už počtvrté z ledu jako poražení.


Aktuálně na webu

21. dubna 2013

​Právě dnes před osmi lety – Plzeň získala historický titul!

Malát v U20

Indián Malát po kempu reprezentační dvacítky: Skvělá šance nabrat nové zkušenosti

Reprezentace U18

Širší výběr odlétá do dějiště MS U18, nechybí tři Plzeňáci!