Junioři vezou všechny body z Jihlavy

Jihlava/Plzeň - Junioři HC Dukla Jihlava - HC Plzeň 1929 3:5 (0:3, 2:2, 1:0). Plzeňští junioři zvládli svůj víkendový venkovní dvojboj na jedničku s hvězdičkou. Po předchozí suverénní výhře na ledě Havličkova Brodu si stejně neomylně počínali i v Jihlavě. Indiáni si vypracovali čtyřbrankový náskok, který jim sice do závěru duelu nevydržel, ale znamenal zásadní zlom ve střetnutí.

HC Dukla Jihlava - HC Škoda Plzeň

3:5
0:3, 2:2, 1:0

Branky a nahrávky: 32. Kolda (Polcar), 36. Kuřítko (Mikeš), 44. Kuřítko (Kasalý) - 4. Hucl (Sullmann, Baxa), 16. Hošaťálek (Ruprecht), 18. Bernad (Vizinger), 31. Němec M. (Hájek), 38. Váchal (Ruprecht). Rozhodčí: Dvořák - Hák, Zíka. Vyloučení: 7:5, navíc Mainer (PLZ) 5 + do konce utkání. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 50. Střely na branku: 23:45. Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5, 3:5.

HC Dukla Jihlava

Rittich - Kolda, Cirhan, Hlaveš, Šťastný, Martínek, Zadražil - Polcar, Mikeš, Vysloužil - Kasalý, Matějka, Kuřítko - Prokš, Zídek, Brychta - Němec O.

Mazanec - Ruprecht, Sullman, Slavík, Růžička, Hulc, Šimandl, Mrázek - Lev, Hošťálek, Baxa - Pacanda, Sedláček, Mainer - Vizinger, Bernad, Váchal - Němec M., Hájek, Špaček

Petr Vizinger 0 1 1 1 0

Ve druhé minutě byl druhý vyloučený hráč Martin Kuřítko. Této výhody využili hosté, když o minutu později střílel od modré čáry Jan Hucl a puk se dostává za brankovou čáru. Jihlavě se nedařilo a proměněnou příležitost dostal Ondřej Hošťálek, když po střele Jakuba Ruprechta dostal kotouč do prázdné brány. O další dvě minuty později se do brány trefil Jakub Bernad, když přehodil Rittichův beton a zvýšil na 0:3.

Na začátku třetí třetiny se nepodařilo Plzni skórovat za výhody dvou mužů v poli. Do brány se trefil až Martin Němec, který po střele Radka Hájka posílá za brankáře domácího týmu. Dukla ovšem nečekala dlouho a Josef Kolda snižuje na 1:4, když kotouč posílá k levé tyčce Mazancovi branky po přihrávce Michaela Polcara.

V 35. minutě byl vyloučen Alex Sullman a toho téměř okamžitě využila Jihlava, když se mezi betony Mazance trefil Martin Kuřítko. Kotouč projel brankáři mezi betony a pak už putoval pouze za brankovou čáru. Plzeň ještě k závěru třetiny dostala příležitost, kterou proměnil Martin Váchal a po přihrávce od Jakuba Ruprechta posílá puk do brány za Ritticha.

Domácí hráči dostali poslední slovo při jejich přesilové hře. Na trestné lavici seděl Jakub Ruprecht a Martin Kuřítko při této nabídnuté šanci trefil levý horní roh Mazancovi branky. Na světelné tabuli tedy svítilo skóre 3:5 po šedesáti minutách.

Petr Svoboda (trenér Jihlavy): "Dneska Plzeň nastoupila v plné síle a bylo to dvě třetiny znát. Hodně nás válcovala, byla taková nepříjemná a velice dobře kluci bruslili. Moc nám toho první dvě třetiny nedovolila. Ale byla to dobrá zkušenost pro ty kluky, i když jsme prohrávali, nesložili jsme zbraně a ve třetí třetině se ještě odhodlali a dali gól. Měli jsme tam i pár slibných šancí, že ten výsledek pro nás mohl být ještě lepší, bohužel se tak nestalo. Opět nám zlomil vaz ty stejné chyby jako proti Pardubicím, že nejsme schopni pokrýt dorážky.

Radek Kampf (trenér Plzně): "Začali jsme dobře. Pak jsme si to ale zkomplikovali. V oslabení jsme dostali gól a svým přístupem jsme si to trochu zdramatizovali, ale jinak jsme zápas zvládli slušně."