Plzeň přestřílela Chomutov

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 - KLH Chomutov 6:3. Plzeňští junioři vstoupili do utkání proti Chomutovu výborně. Ve 29. minutě už vedli 4:0. Nakonec se jejich střelecký účet zastavil na šestce. Jelikož obdrželi přesně polovinu gólů, mohli se v zápase, který byl plný osobních soubojů a navíc okořeněný bitkou, o kterou se postaral domácí Růžička s hostujícím Hofmeisterem, radovat z vítězství.

HC Škoda Plzeň - Piráti Chomutov

6:3
1:0, 4:1, 1:2

Branky a nahrávky: 7. Sedláček, 22. Mainer, 27. Baxa (Váchal), 29. Pacanda (Sedláček, Faschingbauer), 38. Baxa (Lev), 58. Lev (Baxa) – 36. Csanyi (Rutta), 50. Hrabák (Hofmeister, Mála), 59. Csanyij (Kolčava). Vyloučení: 7:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 98. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.

Mazanec - Hucl, Ruprecht, Růžička, Slavík, Sullmann, Špaček, Váchal - Sedláček, Faschingbauer, Baxa, Erben, Pacanda, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec, Lev

Piráti Chomutov

Příhoda - Kolář, Hučko, Žižka, Pinka, Hofmeister, Mála, Chlouba - Csanyi, Kůs, Heindl, Klouček, Kolčava, Korim, Bartejs, Hrabák, Kučera, Rutta, Ptáčník, Kunc

Petr Vizinger 0 0 0 -1 0

Domácí junioři do zápasu s Chomutovem vstoupili velmi dobře. Přesně v čase 6:00 se trefil Pavel Sedláček – 1:0. Jen o pár minutek později mohl náskok mladých indiánů zvýšit po přesné přihrávce Lva zvýšit Faschingbauer. Ovšem chomutovský brankář byl tentokrát přesný a další gól ve své síti nepovolil. Hrálo se velmi tvrdě, ani jeden z týmů se nebál narazit svého soupeře na mantinely, které pod vahou těl téměř praskaly. Na konci třetiny chomutovský hráč Kolčava tvrdost trochu přehnal a Plzeň hrála přesilovku. Tu zkoušel tvrdou střelou od modré využít Hucl, ale puk jím vyslaný skončil pouze ve změti těl před brankou hostí. Do konce první dvacetiminutovky už gól nepadl a zbývajících dvacet jedna vteřin početní převahy si Plzeň přenesla do druhé třetiny.

I zbytek přesilovky zůstal nevyužit, než se Plzeňáci na začátku druhé třetiny rozkoukali, byl už Chomutov v plném počtu. Domácí ale setrvávali v útočném pásmu. Chomutovské obraně ujel Mainer, i když byl faulován, zakončil, avšak ztroskotal na chomutovském brankáři. Přesto bylo nařízeno trestné střílení, které v čase 21:55 Petr Mainer bezpečně proměnil - 2:0. Vzápětí po trestném střílení fauloval Lev. Přesilovku mohl využít hráč č. 83, ale netrefil zpola odkrytou plzeňskou branku. Nedáš, dostaneš. Po fantastickém napadání se v čase 26:45 prosadil před brankou Jan Baxa a poslal indiány do třígólového náskoku. Ve 29. Minutě bylo pro Chomutov ještě hůře. Tomáš Pacanda přidal čtvrtý gól domácích. Nutno říci, že hosté se nevzdali a i nadále se tlačili před Mazance. Ten ovšem jejich šance buď pochytal, anebo je ještě před ním zneškodnila plzeňská obrana. Ve 36. Minutě ovšem jak Mazancovi tak obraně nastaly velmi krušné chvilky, neboť Chomutov hrál 59 vteřin přesilovku 5na3. Tu také využil v čase 35:58 Karol Csanyi po příhře Jana Rutty - 4:1. Netrvalo ale dlouho a Plzeň svůj náskok opět na konci 38. minuty navýšila zásluhou Jana Baxy – 5:1.

Úvod třetí třetiny byl rozvláčný. Až ve 46. minutě se dočkali diváci první vážnější příležitosti. Ocitl se v ní chomutovský Hrabák, který ujel plzeňské obraně. Tváří v tvář Mazancovi se ale neprosadil, což ho také náležitě rozčílilo. Téměř v polovině závěrečné části projel Váchal celým kluzištěm, namířil na branku, puk se dorazil k volnému Němcovi, ten ale v palebné pozici minul. V 50. Minutě zatáhl rychlonohý Mála puk do útočného pásma, v druhé vlně našel najíždějícího Hofmeistra, jehož střelu Mazanec jen vyrazil. Pro Radka Hrabáka nebyl problém puk uklidit do branky - 5:2. V 57. Minutě přišlo na ledě velké vzrušení před Mazancovou svatyní. Růžička se pustil do Hofmeistera a mezi těmito dvěma kohouty se strhla bitka, za kterou by se nestyděli ani jejich starší kolegové z A-mužstev. Hofmeister nakonec položil Růžičku na lopatky a chomutovská střídačka slavila alespoň dílčí vítězství. Jakoby pomsta přišel v čase 57:26 gól Jakuba Lva . Nebylo to ale vše, jelikož v čase 58:51ještě kosmeticky upravil skóre hostující Karol Csayni – 6:3. Tímto výsledkem také zápas skončil.

Radek Kampf (Plzeň): Do utkání jsme vstoupili dobře, hráli jsme disciplinovaně, hráči plnili přesně to, co jsme po nich chtěli. Musím ale říct, že Chomutov hrál dobře. Hlavně v první třetině, která byla podle mě rozhodující pro vývoj zápasu. Neinkasovali jsme a naopak jsme ji vyhráli 1:0. To rozhodlo.