Junioři vezou z Budějovic tříbodovou výhru

České Budějovice/Plzeň - Junioři HC Mountfield - HC Plzeň 1929 0:3 (0:1, 0:1, 0:1). Plzeňští junioři si na jeden dech oddychli po domácím dvojboji a už zase tasili hokejky. A opět úspěšně. Tentokrát si na svěřencích Kampfa s Vlčkem vylámal zuby jihočeský Mountfield. Plzeňští hokejisté rozložili svůj třígólový úspěch rovnoměrně do všech třetin a po gólech Pacandy, Baxy a Lva vezou domů do Plzně všechny body.

Banes Motor České Budějovice - HC Škoda Plzeň

0:3
0:1, 0:1, 0:1

Branky a nahrávky:19. Pacanda (Hošťálek), 27. Baxa (Hošťálek, Petruška), 59. Lev
Rozhodčí: Horák - Matějíček, Dančišin. Vyloučení: 3:3. Bez využití.

Banes Motor České Budějovice

Kantor (Bláha) - Kříž, Štěpán, Klement, Předota, Jank, Semrád, Kolařík, Liška - Seidl, Heřman, Marek, Přibyl, Sekera, Sumerauer, Švihálek, Turek, Zvoník, Ježek, Šaršok, Rousek.

Mazanec (Makarovič) - Hucl, Ruprecht, Slavík, Špaček, Sullmann, Šimandl, Blumentrit, Lev - Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Hájek, Bernard, Mainer, Vizinger, Němec.

Petr Vizinger 0 0 0 0 0

O tom, že jména ze soupisky A-týmu ještě nezaručují dobrý výsledek, se mohli přesvědčit diváci na zápase juniorské extraligy mezi Českými Budějovicemi a Plzní. Jank, Ježek, Klement, Heřman nebo junioři Švihálek a Semrád, kteří si zkusili nějaký zápas za dospělý tým přišli posílit juniorský výběr.

Jihočechy totiž čekala Plzeň, která byla druhá v tabulce. A rozdíl v postavení obou týmů naznačili Západočeši hlavně v proměňování svých šancí. Herně byl zápas vyrovnaný po celou první třetinu, i když o trochu více příležitostí měli hosté. Ujala se však až ta poslední z 19. minuty, kdy Hošťálek střílel od mantinelu a útočník Pacanda jeho pokus tečoval za Kantora – 0:1.

Ve druhé třetině měli více šancí hosté. Domácí se tlačili dopředu a vzadu nechávali okénka v obraně, která sváděla plzeňské hráče do rychlých brejků, které však končily u brankáře domácího družstva nebo vinou nějaké nepřesnosti v souhře v rozích kluziště.

Důraz před brankou byl to, co domácím scházelo, a co hosté ukázali ve 27. minutě. To dokázali vydolovat puk z pod ležícího brankáře a i s ním došťouchat za brankovou čáru. Autorem branky byl označen Baxa - 0:2.

Ve třetí třetině se domácí tlačili za gólem. Každý si všiml, že trochu přidali oproti minulým třetinám, ale když už se dostali do nějaké šance, zradila je opět koncovka nebo dobrý zákrok brankáře Marka Mazance, který působil velice jistým dojmem a puky před sebe prakticky nevyrážel.

Shrnuto: Plzeň na jihu Čech předvedla své kvality a bylo poznat, že je po zásluze tam, kde je. Domácí zaostávali v pohybu i koncovce. Výborný byl ovšem výkon gólmana Kantora. Ani závěrečná power play ke změně stavu nepomohla. Naopak prázdné branky využil Jakub Lev.