Juniorka ztratila utkání na Slavii

Praha/Plzeň - Junioři HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 6:4 (1:2, 2:1, 3:1). Plzeňští junioři prohráli na státní svátek na ledě pražské Slavie. Sešívaní do utkání vstoupili lépe a brzy se ujali vedení. Indiáni se však vrátili do zápasu, a dokonce utekli do dvoubrankového vedení. Ještě v úvodu 45. minuty vedli Plzeňané 4:2. Jenže pak přišlo strašidelných jedenáct minut, během kterých se domácí trefili čtyřikrát a poslali Západočechy domů s prázdnou.

HC Slavia Praha - HC Škoda Plzeň

6:4
1:2, 1:1, 4:1

Branky a nahrávky: 1. Georg Mavrojanidis (Slavíček, Krejčí), 23. Pavel Klhůfek (Poletín), 45. Bohumil Slavíček (Mavrojanidis, Krejčí), 48. Bohumil Slavíček (Žejdl, Jeník), 50. Lukáš Žejdl (Slavíček, Mavrojanidis), 56. Michal Poletín (Barák) - 9. Pavel Sedláček (Stránský, Ruprecht), 18. Jan Stránský (Vizinger), 38. Alex Sullmann (Lev), 43. Pavel Sedláček (Stránský, Vizinger). Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Lacina - Bejček, Charvát. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 6:4.

HC Slavia Praha

Dlouhý, (Meravý) - Příhoda, Poletín, Hrouda, Jeník (SD), Cikánek, Barák (A), Mavrojanidis (A), Warneke, Slavíček, Koubek, Krejčí, Wszolek, Semrád, Krejčík, Žejdl (C), Vogel, Klhůdfek.

Šťastný, (Makarovič) - Ruprecht, Růžička, Sullmann (A), Špaček, Stránský, Sedláček, Faschingbauer (SD), Hošťálek (A), Baxa, Pacanda, Pašek (SD), Šimandl, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec, Mrázek, Lev (C).

Petr Vizinger 0 2 2 2 0

Domácí poslal již po dvaadvaceti sekundách hry do vedení Georg Mavrojanidis – 1:0. Šanci k navýšení náskoku měli sešívaní ve třetí minutě, kdy Plzeň musela hrát bezmála pět minut ve třech. Podobnou šanci dostali i hosté, kteří si ji nenechali ujít - ve dvojité početní výhodě vyrovnal Pavel Sedláček – 1:1. V desáté minutě měl gól na holi domácí kapitán Žejdl, jeho střela do prázdné branky však ztroskotala na čepeli plzeňského obránce. V závěru první třetiny se hosté dokonce dostali díky brance Jana Stránského do vedení 2:1.

Do druhé třetiny nastoupili sešívaní ve snaze vyrovnat, k tomu jim dopomohla brzká přesilová hra. Absenci jednoho hostujícího hráče na ledě potrestal první přesilovkou brankou Slavie Pavel Klhůfek – 2:2. Situace se na konci třetiny opakovala na druhé straně. Po Žejdlově vyloučení poslal hostující opět do vedení Alex Sullmann - 3:2.

Se začátkem závěrečné dvacetiminutovky museli domácí opět čelit jednogólovému manku. Situace pro ně se ještě zhoršila ve 42. minutě, kdy navýšil vedení indiánů svou druhou trefou v zápase Pavel Sedláček – 4:2. Vírů ve zvrat v zápase vrátil domácím o dvě minuty později Bohumil Slavíček, po té co snížil na 3:4. U druhé vyrovnávací branky Slavie byl opět Slavíček – 4:4. Rozhození hosté, jenž přišli o svůj náskok během tří minut, dostali další ránu na přelomu padesáté minuty - Lukáš Žejdl vydoloval pro svůj tým po 49 minutách hry opět vedení, tentokrát v poměru 5:4. Poslední hřebíček do rakve Plzně zatloukl tečí Barákovy střely Michal Poletín – 6:4. Hostům nepomohlo ani odvolání brankáře v posledních dvou minutách zápasu, proto všechny body po napínavém zápase zůstali na domácím ledě, v Edenu.