Juniorka ztratila utkání na Slavii

Praha/Plzeň - Junioři HC Slavia Praha - HC Plzeň 1929 6:4 (1:2, 2:1, 3:1). Plzeňští junioři prohráli na státní svátek na ledě pražské Slavie. Sešívaní do utkání vstoupili lépe a brzy se ujali vedení. Indiáni se však vrátili do zápasu, a dokonce utekli do dvoubrankového vedení. Ještě v úvodu 45. minuty vedli Plzeňané 4:2. Jenže pak přišlo strašidelných jedenáct minut, během kterých se domácí trefili čtyřikrát a poslali Západočechy domů s prázdnou.

32.kolo , st 17.11.2010
Slavia - Plzeň
Branky a nahrávky: 1. Georg Mavrojanidis (Slavíček, Krejčí), 23. Pavel Klhůfek (Poletín), 45. Bohumil Slavíček (Mavrojanidis, Krejčí), 48. Bohumil Slavíček (Žejdl, Jeník), 50. Lukáš Žejdl (Slavíček, Mavrojanidis), 56. Michal Poletín (Barák) - 9. Pavel Sedláček (Stránský, Ruprecht), 18. Jan Stránský (Vizinger), 38. Alex Sullmann (Lev), 43. Pavel Sedláček (Stránský, Vizinger). Vyloučení: 8:9. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Lacina - Bejček, Charvát. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 6:4.
Slavia Dlouhý, (Meravý) - Příhoda, Poletín, Hrouda, Jeník (SD), Cikánek, Barák (A), Mavrojanidis (A), Warneke, Slavíček, Koubek, Krejčí, Wszolek, Semrád, Krejčík, Žejdl (C), Vogel, Klhůdfek.
Plzeň Šťastný, (Makarovič) - Ruprecht, Růžička, Sullmann (A), Špaček, Stránský, Sedláček, Faschingbauer (SD), Hošťálek (A), Baxa, Pacanda, Pašek (SD), Šimandl, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec, Mrázek, Lev (C).

Komentář

Domácí poslal již po dvaadvaceti sekundách hry do vedení Georg Mavrojanidis – 1:0. Šanci k navýšení náskoku měli sešívaní ve třetí minutě, kdy Plzeň musela hrát bezmála pět minut ve třech. Podobnou šanci dostali i hosté, kteří si ji nenechali ujít - ve dvojité početní výhodě vyrovnal Pavel Sedláček – 1:1. V desáté minutě měl gól na holi domácí kapitán Žejdl, jeho střela do prázdné branky však ztroskotala na čepeli plzeňského obránce. V závěru první třetiny se hosté dokonce dostali díky brance Jana Stránského do vedení 2:1.

Do druhé třetiny nastoupili sešívaní ve snaze vyrovnat, k tomu jim dopomohla brzká přesilová hra. Absenci jednoho hostujícího hráče na ledě potrestal první přesilovkou brankou Slavie Pavel Klhůfek – 2:2. Situace se na konci třetiny opakovala na druhé straně. Po Žejdlově vyloučení poslal hostující opět do vedení Alex Sullmann - 3:2.

Se začátkem závěrečné dvacetiminutovky museli domácí opět čelit jednogólovému manku. Situace pro ně se ještě zhoršila ve 42. minutě, kdy navýšil vedení indiánů svou druhou trefou v zápase Pavel Sedláček – 4:2. Vírů ve zvrat v zápase vrátil domácím o dvě minuty později Bohumil Slavíček, po té co snížil na 3:4. U druhé vyrovnávací branky Slavie byl opět Slavíček – 4:4. Rozhození hosté, jenž přišli o svůj náskok během tří minut, dostali další ránu na přelomu padesáté minuty - Lukáš Žejdl vydoloval pro svůj tým po 49 minutách hry opět vedení, tentokrát v poměru 5:4. Poslední hřebíček do rakve Plzně zatloukl tečí Barákovy střely Michal Poletín – 6:4. Hostům nepomohlo ani odvolání brankáře v posledních dvou minutách zápasu, proto všechny body po napínavém zápase zůstali na domácím ledě, v Edenu.

VODÁRNA PLZEŇ a.s.

VODÁRNA PLZEŇ a.s. podpoří HC Škoda Plzeň

Plzeňští gólmani

Přehled a statistiky brankářů, kteří nastoupili za plzeňský tým v české extralize

Reprezentace U17

Reprezentační sedmnáctku čeká kemp v Plzni i švýcarský trojboj!