Junioři ztratili body v posledních dvou minutách

Kladno/Plzeň - Junioři HC KEB Kladno - HC Plzeň 1929 4:2 (0:0, 1:1, 3:1). Plzeňská juniorka po šestibodovém domácím víkendu odjela bojovat o další bodíky na kladenský led. S domácími juniory svedla vyrovnanou bitvu a téměř se dočkala alespoň bodíku. Jenže minutu a půl před koncem se trefil domácí Melka a Strnad pak do opuštěné klece potvrdil vítězství Kladna.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

4:2
0:0, 1:1, 3:1

Branky a nahrávky: 30. Máša (Doskočil, Bernat), 46. Doskočil (Palaščák, Steigauf), 59. Melka (Butor), 60. Strnad - 37. Bernad (Blumentrit, Němec), 51. Petruška (Hájek, Špaček). Rozhodčí: Kalivoda - Nepomucký, Svoboda. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 60. Střely na branku: 32:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.

Ilašenko - Strnad, Gutwald, Steingauf, Melka, Kužel, Máša, Medřický, Krpata, Doskočil, Butor, Tomáš, Hybner, Kupec, David, Mnatsyan, Bernat, Palaščák.

Mazanec - Ruprecht, Slavík, Sullmann, Špaček, Šimandl, Blumentrit - Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Petruška, Pacanda, Pašek, Hájek, Bernad, Mainer, Vizinger, Němec, Lev.

Petr Vizinger 0 0 0 -1 0

Kladenští junioři začali utkání aktivně, již po necelých dvou minutách si vykoledovali faul plzeňského Paška. Indiáni však dvouminutovku ubránili a mohli také myslet na útok, když se za nafilmovaný pád nechal vyloučit domácí Patrik Medřický. Avšak ani Západočeši si s přesilovkou neporadili ideálně. Podobně se vedlo i vzápětí domácím, kteří dokonce promrhali i půlminuty trvající přesilovku pěti proti třem. Do kabin se tak šlo za nerozhodného bezbrankového stavu.

Ani Plzeňským se po přestávce nepodařilo zužitkovat přesilu o dva muže v poli, přestože na to měli minutu a dvacet sekund navrch. Navíc ani neproměnili trestné střílení po hákování Dana Tomáše! O to víc je to muselo mrzet na sklonku třicáté minuty, kdy se konečně v přesilovce prosadili Kladenští, jmenovitě Máša. Indiáni na domácí obranu našli recept v 37. minutě, kdy po přihrávce Blumentrita srovnal Jakub Bernad.

Úvod poslední části patřil kladenským barvám, po necelých šesti minutách se trefil Doskočil a opět strhl vedení na domácí stranu. Z toho se však středočeští hokejisté nemohli radovat dlouho, protože už za necelých pět minut bylo skóre opět srovnané díky plzeňskému Petruškovi. Už už to vypadalo, že se utkání doklouže do prodloužení, avšak přišly dvě velice bolestné rány. Tedy pro plzeňskou stranu. Nejprve se minutu a půl před třetí sirénou trefil za záda Mazance Antonín Melka. Plzeňští ještě stále měli čas na odvetu, navíc po sekání Hybnera a hře bez brankáře podpořenou přesilou o dva muže v poli. Jenže třetí srovnání se už nekonalo, namísto toho kladenské vítězství pečetil do opuštěné klece sedm vteřin před koncem Jakub Strnad.