Plzeňští junioři nestačili na Chomutov

Chomutov/Plzeň - Junioři KLH Chomutov - HC Plzeň 1929 5:1 (2:1, 1:0, 2:0). Plzeňským juniorům třetí zápas ve čtyřech dnech už nevyšel. Na ledě Chomutova místním juniorům odolávali jen první třetinu, když na úvodní branku domácího výběru dokázal po třech minutách odpovědět Bernad. Chomutovští si však ztracené vedení vzali rychle zpět a už jej ani na okamžik z rukou nepustili.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

5:1
2:1, 1:0, 2:0

Branky a nahrávky: 7. Kůs (Mála), 17. Kolčava (Kůs, Žižka M.), 37. Kůs (Chlouba), 46. Mála (Žižka M., Kůs), 52. Mužík (Žižka D., Pesjak) - 10. Bernad (Němec). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 8:4 + Sedláček (PLZ) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 40. Střely na branku: 34:26. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Piráti Chomutov

Příhoda – Kolář, Žižka D., Motejlek, Žižka M., Kolčava, Bartejs, Havel – Ptáčník, Chlouba, Mužík – Hrabák, Kůs, Mála - Hammerbauer, Heindl, Pesjak - Hučko, Mazánek.

Mazanec (od 46. minuty Šťastný) – Hucl, Ruprecht, Slavík, Sullman, Špaček, Váchal, Sedláček, Faschingbauer, Hošťálek, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Mainer, Vizinger, Němec, Lev.

Petr Vizinger 0 1 1 0 0

Plzeňští indiáni odjeli bojovat pro další body na horký led Chomutova. Domácí se jich ujali s velkou parádou, už po necelých sedmi minutách se za Mazancova záda trefil Jaroslav Kůs. Modrobílí se však rychle oklepali a za tři minuty bylo srovnáno. Po Němcově přihrávce rozesmutnil Příhodu v domácí brance Jakub Bernad. Jenže Chomutov se opět dostal na koně, a to ještě do konce první části. V čase 16:55 využil Kůsovy nahrávky Kolčava, a stanovil tak skóre 2:1 po první třetině ve prospěch domácích.

Indiáni si hned v úvodu prostřední dvacetiminutovky vykoledovali soupeřův faul, po necelých čtyřech minutách se provinil Žižka podražením. Jenže plzeňští junioři nabídnuté výhody nedokázali využít. Stejně tak promarnili i další výhodu, tentokrát již po polovině utkání. Když stejnou příležitost dostali domácí, vyškolili indiány z produktivity. A byl to opět Kůs, kdo skóroval. Ze třech chomutovských branek do této části hry vstřelil dvě a u jedné asistoval.

I poslední dvacetiminutovka byla v režii domácích. Ti v úvodu využili další přesilovku, když nejprve po třech minutách a půl odešel k trestoměřičům Bernad a poté byli za vzájemné ošťuchování vyloučeni Ptáčník a Plzeňan Hucl. Půlminutky před návratem prvního vyloučeného na led se po nahrávce Žižky prosadil Mála a vyhnal Mazance z branky. Toho nahradil Jiří Šťastný. Nový muž v plzeňské brance se také dlouho z čistého konta těšit nemohl, jelikož jej v 52. minutě překonal Mužík a stanovil konečný výsledek 5:1 ve prospěch KLH Chomutova.