Juniorka zvládla domácí duel s Mountfieldem

Plzeň - Junioři HC Plzeň 1929 – HC Mountfield 4:2 (0:1, 2:0, 2:1). Plzeňští junioři potvrdili, že na vlastním ledě body nerozdávají zadarmo. Přestože v duelu s Českobudějovickými prohrávali od konce první části, střenutí dovedli do vítězného konce, a připsali si tak další cenné tři body ve velké stíhané za účastí ve vyřazovacích bojích. Blýskl se Patrik Petruška, který si připsal dvě branky a jednu asistenci.

39.kolo , pá 17.12.2010,
HC Škoda Plzeň - Madeta Motor České Budějovice
4:2
0:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 30. Petruška, 33. Němec (Petruška, Bernad), 49. Lev (Hucl, Sullmann), 56. Petruška – 17. Rousek (Marek, Předota), 41. Jáchym (Klement, Seidl). Rozhodčí: Zubzanda – Fiala, Havelec. Vyloučení: 5:8 + Klement, Předota (oba CEB) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 43. Střely na branku: 24:22. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
HC Škoda Plzeň Šťastný – Hucl, Ruprecht, Slavík, Sullmann, Špaček, Faschingbauer, Baxa, Petruška, Pacanda, Pašek, Šimandl, Hájek, Bernad, Blumentrit, Mainer, Vizinger, Němec, Lev.
Madeta Motor České Budějovice Hrubec – Štěpán, Klement, Předota, Seidl, Sedlák, Marek, Přibyl, Sekera, Sumerauer, Jáchym, Turek, Zvoník, Trummer, Dietz, Semrád, Kolařík, Ježek, Rousek.

Komentář

Hned po několika sekundách duelu si Lev vykoledoval první budějovický faul. Domácí se tak do tempa mohli dostat díky přesilové hře, ale jakoby jim mrazivé teploty prokřehly ruce a nic z výhody nevytěžili. V sedmé minutě se odvážně do českobudějovické obrany pustil Mainer, avšak těsně před kritickým momentem, kdy se už už snažil zakončit, se mu puk skutálel z čepele. Zato hostující tým rozjel svoji přesilovku ve velkém stylu, na Šťastného létaly jedna střela za druhou. Indiáni se sice přesile soupeře zuby nehty ubránili, přesto to byli oni, kdo inkasoval. Na sklonku sedmnácté minuty propadl na modré jeden z plzeňských obránců a do krátkého improvizovaného samostatného úniku se dostal Tomáš Rousek. Tváří v tvář plzeňskému gólmanovi bez rozmýšlení poslal puk pod víko.

Ve druhé části byla na plzeňských juniorech znát enormní snaha o vyrovnání skóre, a to v co nejkratším čase. Proti však byl českobudějovický Hrubec, který jistými zákroky eliminoval jednoho domácího střelce za druhým. Po šesti minutách prostřední dvacetiminutovky už nad hlavu zvedal ruce modrobílý Bernad, avšak puk se jen líně povaloval na síťce zpoza branky. Indiáni byli za svůj aktivní přístup náležitě odměněni, ještě před polovinou střetnutí vyrovnal skóre Patrik Petruška. A o tři minuty později bylo v plzeňské ČEZ Aréně ještě veseleji, to když se prosadil Martin Němec a strhl vedení na domácí stranu. Hosté však zbraně rozhodně nesložili. V samém závěru navíc získali možnost dvouminutové přesilové hry pěti proti třem, jejíž část, která se ještě vešla do prostředního dějství, ještě neproměnili.

Co se však nepodařilo do 40. minuty, podařilo se vzápětí. Po osmatřiceti vteřinách bylo opět srovnáno, to když od modré čáry prostřelil všechno, co mu stálo v cestě, Miloslav Jáchym. Hosté se dostali na pomyslného koně a indiáni se ve svém pásmu točili jako na kolotoči. Štěpán a po něm Trummer měli veliké příležitosti, avšak domácí gólman Šťastný se proti nim stačil včas přemístit a zasáhnout. Ve 45. minutě trochu plzeňský brankář podcenil střelu Semráda, která mu vypadla z lapačky, ale ke spokojenosti domácích barev se odkutálela mimo tři tyče. V úvodu 49. minuty se modrobílí opět dostali do vedení, to když nejprve Hucl zachytil na modré čáře a puk poslal rovnou do varu před branku. Tam se ho zkušeně ujal Jakub Lev a chladnokrevně jej poslal do sítě. Budějovičtí se nenechali zlomit a dále bušili na polootevřená dvířka domácí obrany. Nutno poznamenat, že v těchto chvílích si plzeňští junioři museli připadat jako na kolotoči, protože budějovická převaha byla jasně čitelná. Navíc ji podpořilo Slavíkovo vyloučení, ale plzeňská tvrz odolala i v dvouminutovém oslabení. Nedáš, dostaneš. Patrik Petruška na konci 56. minuty zčistajasna poslal domácí do dvoubrankového vedení, a definitivně tak rozhodl. Budějovičtí se pak zbytečně nechali vyloučit a sami sebe tak obrali o cenné síly a ještě cennější sekundy. Domácí pak náskok již s přehledem uhlídali.


Ohlasy trenérů

Ivan Vlček (asistent trenéra Plzně): V utkání jsme hráli o hodně, ale takové my už zápasy v poslední době máme pořád. Myslím, že duel rozhodla větší chuť vyhrát, bojovat a také špetka štěstí navíc. Jsme moc rádi, že se nám podařilo utkání dovést do vítězného konce.

Aktuálně na webu

Rozhovor obchodní manažer

Potvrdilo se, že v nouzi poznáš přítele, děkuje Rudolf Matějka fanouškům HC Škoda Plzeň

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!