Dorostenci válí!

Plzeň - St dorost: KLH Chomutov - HC Plzeň 1929 4:6. Mladí Indiáni v extralize zatím hrají na výbornou, ze čtyř zápasů ztratili pouhý bod. Tentokráte dokázali uspět v Chomutově, kde před týdnem vyhráli i jejich mladší kolegové. Zajímavostí je i fakt, že za Západočechy se trefili dvakrát Váchal, Kubalík a Mašek.

Piráti Chomutov - HC Škoda Plzeň

4:6
2:1, 1:2, 1:3

Branky a nahrávky: 11. Huňady (Hammerbauer), 17. Hammerbauer (Huňady, Novák L.), 33. Bauer (Mazánek), 42. Navrátil (Šaržík) - 10. Váchal (Pašek), 21. Váchal (Pašek), 34. Kubalík (Soukup), 46. Kubalík (Schleiss), 53. Mašek (Schleiss, Kubalík), 58. Mašek (Kubalík). Vyloučení: 3:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 20. Průběh utkání: 0:0, 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:6.

Piráti Chomutov

Brabec (Hamal) - Souček, Tverďak, Havel, Korím, Doskočil, Drobný, Hlava, Neuman, Huňady, Novák L., Hammerbauer, Mazánek, Lehnert, Bauer, Navrátil, Fronk, Šaržík, Hradil, Nejcman, Hlava.

Polívka (Karafiat) - Houfek, Šmíd, Marcel, Procházka, Slavík, Tichý, Farný, Moravčík, Váchal, Pašek, Erben, Noga, Tulačka, Kopta, Schleiss, Soukup, Pejchar, Kubalík, Pour, Mašek.

Martin Váchal 1 1 2 1 0

Zápas začal velmi svižně. Do první desetiminutovky měli více ze hry hostující hráči. Svoji snahu hosté korunovali v desáté minutě. Po nepříliš dobré obrané hře domácích se prosadil Martin Váchal, kterému nahrával Filip Mašek. Domácí na nic nečekali a za čtyřiadvacet sekund hrací doby bylo vyrovnáno. Po přihrávce Jana Hammerbauera se do odkryté brány hostujícího Patrika Polívky, trefil Patrik Huňady. První vyloučení v zápase bylo zaznamenáno, až v minutě dvanácté, kde se vyfauloval hostující Michal Moravčík. V přesilovce Chomutova mohli jít do vedení domácí, ale to by nesměl domácí hráč přestřelit. Další vážnější akce domácích znamenala druhý gól v hostující síti. Po rychlém přechodu do útočné třetiny se po přihrávce Lukáše Nováka trefil Jan Hammerbauer. Následovalo vyloučení dvou hráčů Chomutova a přesilovka 5 na 3 pro Plzeň. Ta svoji šanci nevyužila, a tak první třetinu vyhráli domácí v poměru 2:1.

Druhá třetina pro domácí nešťastně. Po necelých jednatřiceti sekundách hry se prosadil hostující Martin Váchal, který využil nepřehlednou hru domácích obránců. Asistenci si při gólu připsal Martin Pašek. Ve třiatřicáté minutě se potřetí v zápase prosadil domácí tým. Po prudké střele Jana Mazánka od modré, se z těsné blízkosti prosadil dorážející Petr Bauer. Vedení domácím příliš dlouho nevydrželo. Po zaváhání domácího obránce, který na ledě uklouznul, se plzeňští dostali do přečíslení. Výhodu využil Dominik Kubalík. Asistence byla přiznána hostujícímu Marku Soukupovi. Po vyloučení hostujícího Stanislava Erbena by se zdálo, že domácí budou mít výhodnou situaci na skórování. Stal se však opak. Po úniku hostujícího hráče, byl faulován domácím. Rozhodčí nechali doběhnout celou situaci, a poté odpískali trestné střílení proti Chomutovu. Faulující hráč situace nevyužil a střelou do lapačky gól nevstřelil. Druhá třetina skončila vítězstvím hostující Plzně 1:2.

Třetí třetina byla nejbohatší, co se gólů týká. První gól měl na starosti domácí Filip Navrátil, který vrátil domácím vedení v zápase. Asistenci si při gólu připsal Dušan Šaržík. Ve třiačtyřicáté minutě byl za úder do oblasti krku a hlavy vyloučen na 2 +10 minut Martin Pašek. Domácí přesilovku nevyužili, naopak šli také do čtyř, čehož Plzeň v následujících sekundách využila. Poté co se vrátil na hřiště pátý hráč Plzně se po přihrávce Jana Schleisse prosadil Dominik Kubalík a srovnal stav zápasu na 4:4. Následovala část, kde ani jeden z týmů nepředvedl nic úchvatného. Pátý gól Plzně přišel v čase 52:49, kdy se po několika přihrávkách trefil Filip Mašek. Asistoval Dominik Kubalík a Jan Schleiss. Poslední branka v zápase padla opět do domácí sítě. Osmapadesátá minuta znamenala pro hosty šestou branku v domácí síti. Prosadil se znova Filip Mašek. Celkový stav zápasu 4:6 pro hostující Plzeň.