Starší dorost opravu po Varech zvládl

Kladno/Plzeň - Starší dorostenci HC Vagnerplast Kladno - HC Plzeň 1929 2:3 (0:1, 1:1, 1:1). Plzeňští starší dorostenci se den po vysoko prohraném derby s Karlovými Vary odjeli rehabilitovat na led kladenského Vagnerplastu. V bojovném utkání, při kterém necelá stovka diváků neviděla žádnou přestřelku nebo mraky vyloučených, měli hostující dlouho gólově navrch, ale domácí zbraně nesložili. Čtrnáct minut před koncem srovnali krok a směle vyhlíželi prodloužení. Hledí jim sklopil ale plzeňský Kubalík, který minutu a tři čtvrtě před sirénou třetím gólem rozhodl o indiánském vítězství.

Rytíři Kladno - HC Škoda Plzeň

2:3
0:1, 1:1, 1:1

Branky a nahrávky: 40. Habrdla (Znamenáček, Tejnor), 46. Véber (Megela) - 8. Šimandl, 28. Pašek (Pitel), 59. Kubalík (Tulačka). Rozhodčí: Hlinka - Vlasjuk, Ruchař. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 80. Střely na branku: 29:27. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Sýkora- Vodák, Hadaš, Kolařík, Rittig, Muláček, Tejnor, Kehar - Habrdla, Veselý, Véber, Homer, Megela, Kalla, Znamenáček, Šilhavý, Jirák, Novák, Horák, Čejka.

Karafiát - Houfek, Šmíd, Marcel, Procházka, Tichý, Moravčík, Kubík - Noga, Pitel, Erben, Schleiss, Tulačka, Kubalík, Pour, Pejchar, Tolar, Pašek, Mašek, Šimandl.

Vojtěch Tulačka 0 1 1 1 0

Plzeňští hokejisté vstoupili do utkání aktivně ve snaze vymazat z hlav nepovedený zápas z minulého kola, při němž prohráli na vlastním ledě vysoko s Karlovými Vary. Již v sedmé minutě bylo po faulu domácího Nováka nařízeno trestné střílení, ale po něm se Plzeňští ještě neradovali. To pravé slavení přišlo o minutu později po zásahu Šimandla. Kladenští stále nemohli přijít na recept, jak překonat Karafiáta v indiánské brance, a tak ve druhé části udeřili znovu hosté. Pitelovu nahrávku využil Pašek. Už už to vypadalo, že si dvoubrankový náskok Západočeši odnesou do kabiny, ale tři čtvrtě minuty před druhou sirénou se domácí Vagnerplast dostal na dostřel po gólu Habrdly. Osmdesát diváků na zimním stadionu se dočkalo i vyrovnání, když se v čase 45:01 prosadil kapitán Středočechů Vágner. Na góly i vyloučení nepříliš bohaté utkání téměř dospělo do prodloužení, ale 105 sekund před uplynutím řádné hrací doby se trefil plzeňský střelec Kubalík, a zvrátil tak utkání definitivně na stranu hostující střídačky.

Zápas zhodnotil asistent trenéra Plzně Petr Kořínek: "Začali jsme dobře, měli jsme velký tlak, ale vytěžili jsme z něj pouze dvě branky. Pokud bysme přidali třetí, byl by zápas rozhodnutý. Místo toho jsme v závěru druhé třetiny inkasovali a jak už to bývá, domácí potom ve třetí třetině srovnali. Nakonec se nám ale podařilo z našeho tlaku vytěžit vítěznou branku, s remízou jsme se nespokojili."