Starší dorost válí dál, veze z Ústí tři body

Ústí nad Labem/Plzeň - Starší dorostenci HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Plzeň 1929 2:4 (1:1, 0:2, 1:1). Plzeňští dorostenci odjeli k utkání 12. kola na led severočeského Slovanu. Hned v první třetině se ujali vedení díky Houfkovi, ale soupeř vzápětí vyrovnal. Pak však přišla druhá třetina, kdy modrobílí skórovali hned dvakrát, a strhli tak vedení na svou stranu. I když domácí dokázali v poslední dvacetiminutovce snížit, 46 sekund před poslední sirénou pojistil vítězství indiánů Mašek. Tři body, uloupené na cizím kluzišti, budou starší dorostenci Plzně potvrzovat hned v sobotu doma, kdy se od půl druhé postaví pražské Slavii.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Škoda Plzeň

2:4
1:1, 0:2, 1:1

Branky a nahrávky:19. Topol (Rosa, Hynek), 52. Vaněk (Hanzl) - 17. Pitel (Moravčík, Pour), 22. Kubalík (Mašek, Schleiss), 28. Šmíd (Kopta), 60. Mašek (Schleiss, Šmíd). Rozhodčí:Wagner - Bosák, Hejl. Vyloučení:7:9. Využití:1:1. Diváci:137. Střely na branku:23:37. Průběh utkání:0:1,1:1,3:2,4:2.

HC Slovan Ústí nad Labem

Ryšavý - Rosa, Křepelka, Fojt, Jindřich, Hanzl, Topol, Ságer, Bačák, Procházka, Janák, Holeček, Chmel, Hynek, Zdvořáček, Poláček, Harkabus, Bílek, Vaněk, Vegner.

Karafiát - Kopta, Farný, Kubík, Šmíd, Marcel, Kubalík, Pejchar, Šimandl, Moravčík, Mašek, Schleiss, Pašek, Tolar, Erben, Biskup, Pitel, Houfek, Pour, Procházka, Tulačka

Vojtěch Tulačka 0 0 0 0 0

Začátek utkání se nesl spíše v seznamovacím duchu. Úvodní šanci si vytvořili hosté a díky brankáři Ryšavému byla Lvíčata stále ve hře. V přesilové hře zahrozilo i Ústí. Hanzl naservíroval kotouč Harkabusovi, druhý jmenovaný se svou šancí naložil nejhůře, jak mohl – netrefil branku. Plzeň byla v první třetině lepším týmem, ale gól se jí podařilo vstřelit až v čase 16:20. Moravčík nahrál na modrou čáru, kde stál Pitel, ten volil střelu, která se zastavila o síť v brance. Indiáni se ujali vedení, které ovšem netrvalo dlouho. Rosa rozehrál krásnou akci, na jejímž konci stál Topol a neomylně poslal puk za záda Karafiáta. Zbytek třetiny se dohrával bez gólových šancí, oba soupeři se připravovali na další část zápasu.

Do druhé periody vlétli hosté ve velkém stylu. Velmi brzy se ujali vedení. Mašek našel před bránou číhajícího Kubalíka, kterému trefení odkryté branky nečinilo sebemenší problém. Na tabuli svítil čas 21:47 a Plzeň vedla 2:1. Lvíčata se těžko vzpamatovávala z inkasovaného gólu, přesto si vypracovala několik šancí, ale na srovnání to nestačilo. Vzápětí dostali hosté možnost početní výhody. Přesilovou hru přetavil Šmíd na gól, který znamenal vedení o dvě branky. Celá třetina se hrála ve slušném tempu. Ústí se snažilo nepříznivé skóre alespoň snížit, ale z devíti ran, které vyslali na gólmana Karafiáta, se neujala ani jedna.

Poslední dvacetiminutovku začali domácí v přesilové hře, několikrát se nastěhovali do útočného pásma s touhou vstřelit gól. V rozhodující fázi Fojt přestřelil branku. Indiáni měli poslední dějství pod kontrolou, snažili se puk držet co nejdále od své vlastní branky. Nakonec se Lvíčata dostala na dostřel. Hanz našel přihrávkou Vaňka, který propálil gólmana Karafiáta. Jiří Merta, ústecký kouč, si minutu před koncem vyžádal oddechový čas. Když se domácí připravovali na obléhání branky Plzně, k puku se dostal Mašek a do prázdné ústecké branky upravil výsledek do konečné podoby – 2:4.

Petr Kořínek (asistent trenéra Plzně): Hráli jsme s posledním týmem a za výhru jsme samozřejmě rádi. Sami jsme si situaci komplikovali tím, že jsme se nedrželi pokynů a před brankou opět nebyli dost důrazní.